AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

ÇEKİRGE İLAÇLAMA

Çekirge İlaçlama

Çekirgelerin büyüklükleri 2,5-3,5 cm arasında farklılık gösterir. Siyah ya da kahverengi olan çekirge haşeresi sıçramasını sağlayan uzun arka ayaklara sahiptir. Köşeli gövdeye sahip olan çekirge haşeresinin ince antenleri vardır. Çekirgeler dış alanda yaşarlar. Yuvalarını genelde dış mekanlara yapan çekirge haşeresi bazen gıda ihtiyacını karşılamak amacıyla iç alanlara girerler. Çekirge haşeresi genelde sıcak alanları sever bu nedenle soğuktan ya da nemden korunmak amacıyla yaşadığımız mekanlara yönelirler.

Çekirge haşeresi sıçrama özelliği nedeniyle kolaylıkla yaşadığımız alanlara girebilirler. Çekirgeler iç alanlarda evlerimize, bodrumlara, kömürlüklere, iç alanlardaki loş bölgelere yerleşirler.

Evlerimize giren çekirgeler giysilerimize maddi olarak zarar verir. Unutulmamalıdır ki çekirge haşeresinden sadece profesyonel ilaçlama desteği alarak kurtulabiliriz.

Çekirgeler dönem dönem ekinlerimize ciddi zararlar vermektedirler ki bazen de sürüler halinde saldırdıkları görülürler ve ciddi zararlara yol açarlar. Bu nedenledir ki çekirge ilaçlama işleminde öncelikle ilaçlama firmaları desteği almak gerekir. Bunun yegane nedeni yanlış bir uygulama sonucunda gıdalar üzerinde oluşturduğu etki nedeniyle diğer canlılara da zarar verebilme ihtimalidir. Bu zararları en aza indirebilmek için ise muhakkak çekirge ilaçlama işlemi için profesyonel destek almak gerekmektedir.

Çekirge İlaçlaması

Çekirge ilaçlaması belirli dönemlerde muhakkak yapılması gereken uygulamalar arasındadır. Özellikle bazı bitkilerin yaprakları ile beslenen çekirgeler bu bitkilere zarar vererek üretim zararına neden olacaklardır. Koloni halinde dolaşan bu çekirgeler ile bireysel ilaçlama yöntemleri ile kurtulmak imkansızdır. Ama tamamen uzman bir çekirge ilaçlaması yapan firma ile anlaşarak daha ciddi çözümler elde edilebilecektir. Bireysel olarak ilaçlama yoluna gidildiği son zamanlarda sıklıkla görülmektedir. Oysaki çekirgeler kolay yok edilebilen canlılardan değildirler. Ayrıca yapılan ilaçlama yöntemi çekirgeleri yok ederken diğer bitkilere de zarar vermemesi gerekecektir.

ÇEKİRGE NASIL İLAÇLANIR?

Öncelikli olarak yukarıda da belirttiğimiz gibi çekirge ilaçlaması yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir tanesi de profesyonel destek almaktır. Aksi durumda zararlarının daha ileri boyutlarda olabileceğini vurguladık. Bu sebeple çekirge nasıl ilaçlanır sorusunu sadece uzmanlar bilirler. Bu uzmanlar her türlü haşere konusunda geniş bilgilere sahiptirler ve hangi haşere ile hangi ilaçlama yöntemi uygulanacağını iyi bilirler. Uzman ekipler öncelikli olarak çekirge görülen alanlarda inceleme yapacaklardır. Ardından çevre koşullarına ve haşere türüne bağlı olarak bir ilaçlama yöntemi belirleyeceklerdir.

ÇEKİRGE İLE MÜCADELE

Tüm haşerelerde olduğu gibi çekirge ile mücadele konusunda da ciddi hassasiyet gerekmektedir. Bu hassasiyetin başında ise doğru ilaçlama yöntemi belirlemek gerekir. Ucuz ilaçlama yapıyoruz diyerek sağlığınız ile oynayacak merdiven altı firmalardan uzak durmak gerekmektedir.

ÇEKİRGE İLACI

Çekirge ilacı olarak genelde sıvı ilaçlar kullanılmaktadır. Ancak ilaç türünü etkileyen bir diğer unsur da çekirgenin türü ve yoğunluğudur. Uçakla yapılan ilaçlama yöntemlerinden dahi söz edebiliriz bu aşamada. Geniş alanlarda ilaçlama yapmak çekirge illetinden kurtulmak için en doğru yöntemlerden olacaktır. Çekirge ilacı olarak nasıl bir özellikli ilaç kullanılacağına dair en doğru kararı ise profesyonel ekipler değerlendirecektir.

ELMAS İLAÇLAMA VE ÇEKİRGE İLAÇLAMA

Çekirge ile mücadele konusunda eğitim alan uzman personeli ile İstanbul’un her ilçesinde üst düzey kalite sunan Elmas İlaçlama artık tanınan garantili ilaçlama hizmetini Kocaeli’de de vermektedir. Üstelik de saat kavramı olmadan günün her saatinde bu hizmeti sağlamaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış çekirge ilacı ve standartlara uygun ekipmanları ile en kısa süre içerisinde en uygun fiyatlarla ilaçlama hizmeti veren bu firmadan yararlanmak için 7/24 arayabilirsiniz. Ürünlerinizi ve sevdiklerinizi riske atmayın. Garantili ilaçlama hizmetlerinden yararlanın.