AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

DERİ BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Deri Böceği İlaçlama

Deri böceği yumurtlayarak çoğalan bir haşeredir. Deri böceği haşeresi Deri böceği sarımsı kahverengidir. Deri böceği 11 ya da 13 mm büyüklüğündedir. Deri böceğinin vücudu kıllıdır.uçma özelliğine sahiptir. Deri böceği haşeresi mayıs ve haziran aylarında yumurtalarını bırakır. Bu aylarda yumurtalarını bırakan deri böceklerinin larvaları en geç 15 gün içerisinde çatlamaya başlar. Yumurtalardan çıkan deri böceği yavruları 2 ay içerisinde ergin hale gelir. Deri böcekleri sıcak ortamları ve mekanları severler. Bu ortamlarda daha hızlı çoğalırlar. Deri böceği haşeresinin ömrü bir senedir.

Deri böcekleri insanların deri altlarına yerleşerek bu alanlara yumurtalarını bırakır. Bu da insanlarda uyuz hastalığının oluşumuna sebebiyet verir. Deri böceği haşeresi aşırı kaşıntıya neden olur. İnsan vücudunda pis akıntılar oluştururlar ve deri yırtılmalarına sebep olurlar. Bu durumda acilen doktora gidilmelidir. Çünkü deri böceği haşeresi insan vücudunun çeşitli yerlerine çok sayıda yumurta bırakabilir. Zaman içerisinde giderek çoğalırlar ve tedavi süreci de buna orantılı olarak çok uzun sürebilir. Deri böceği haşeresi insan vücudu dışında eşya içlerine yerleşebildiği için eşyaların ve bulunduğumuz ortamın tümünün dezenfekte edilip ilaçlanması gerekir.

Haşereler her mevsim insanları rahatsız eden bunun yanında da sağlık sorunlarına sebebiyet veren canlılardır. Deri böceği de bunlardan en sıklıkla karşılaşılan türlerdendir. Bu haşerenin büyüklükleri yaşadıkları yerlere göre farklılıklar gösterebilirken renkleri de genel olarak sarıya çalan, siyah veya kahverengi olabilmektedir. Tüylerle kaplı bir vücuda sahip olan deri böceği yılda 10’a varabilen yavrulama gerçekleştirebilirler. Ortalama olarak ise bir yıl kadar yaşamaktadırlar. Kanatlı haşerelerden olan deri böceği soğuk havalarda ağaç kovuklarında yaşarlar. Sıcak havalarda ortaya çıkarak insanlarda uyuz adı verilen hastalığa neden olmaktadırlar.   Evlerde genellikle yün ve kıl türü eşyaları kemirmesi ile bilinen deri böceği, yumurta bırakmalarından 2 ay sonra larvaları dünyaya gelirler ki bu da hızlı bir üreme süreci olarak göze çarpar. Kurtulmanın tek yolu ise deri böceği ilaçlama firmaları yardımıyla olur.

DERİ BÖCEĞİ İLE MÜCADELE

Deri böceği mücadelesi kesinlikle ilaçlama ile yapılmalıdır. Aksi durumda bu zararlıdan kurtulmak imkansızdır. Doğru bir deri böceği ilaçlama şirketi bu konuda kesin çözümler sunacaktır. Ancak tabi ki bu haşerede de ilaçlamayı yaparken kulaktan dolma bilgilere başvurmamak gerekir. En doğru olan deri böceği ile mücadele ancak sertifikalı ve uzman ekiplerden oluşan firmalar tarafından yapılmalıdır.

DERİ BÖCEĞİ ZARARLARI

Deri böceği zararları genelde insanlarda ve hatta diğer evcil hayvanlarda uyuz hastalığı ile görülmektedir. Ciddi sorunlara yol açabilen bu rahatsızlık ilk aşamada sadece kaşıntı olarak kendini gösterse de ciltte tahrişata da neden olabileceği gibi beraberinde bir çok hastalığa da neden olabilecektir. Deri böceği türleri ve deri böceği zararları hakkında geniş bilgiye sahip olan deri böceği ilaçlama servisleri en doğru ilaçlama yöntemi ile sizi bu haşereden kurtarabilecektir.

DERİ BÖCEĞİ İLACI

Uyuz hastalığının farklı yöntemleri olsa da öncelikli olarak ortamdan deri böceği uzaklaştırılmalıdır. Bunun içinde doğru deri böceği ilaçları kullanılması zorunludur. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış birçok deri böceği ilacı bulunsa da hangi türe hangi ilacın kullanılacağını ancak tecrübeli deri böceği ilaçlama firması ekipleri bilebilir. Tarımsal ilaçlarla veya diğer her noktadan bulunan zehirli ilaçlarla yapılacak olan ilaçlama da hem haşereden kurtulmak mümkün olmayacaktır hem de ilaçlama yapılan alanlarda bulunan diğer canlılar zarar göreceklerdir.

ELMAS İLAÇLAMA FARKI

Firmamız Elmas İlaçlama, profesyonel ekipleri ile İstanbul’un her ilçesine deri böceği ilaçlama hizmeti sağlarken bundan böyle İzmit halkını da aynı kaliteli hizmet anlayışı ile tanıştırmıştır. Garantili ilaçlama anlayışı çerçevesinde haşerelerle mücadelenizde 7/24 yanınızda yer alan Elmas İlaçlama, yıllardır mutlak memnuniyet ilkesi ile faaliyet göstermektedir. Endüstriyel malzemeler ile haşereleri saklandıkları noktalar, yumurtaları ile birlikte imha eden firmamız, sizlerin sağlığınızı korumanızda yardımcı oluyor. İşletmemizi günün istediğiniz saatinde arayabilir ve destek talebinde bulunabilirsiniz. Yalnızca Deri böceği mücadelesinde değil her türlü haşere ile mücadelenizde yanınızdayız.