AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

GÜMÜŞÇÜL BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Gümüşçül Böceği

Gümüşçül böceği haşeresi oldukça küçük bir böcek türüdür. Gümüşçül böceği haşeresi üçgen biçimlidir ve ince uzun bir vücuda sahiptir. Gümüşçül böceğinin büyüklüğü 1,5 ya da 2,5 cm büyüklüğündedir. Gri renkte olana gümüşçül böceği gümüş renginde olduğu için bu ismi almıştır. Gümüşçül böceği haşeresi balık görünümündedir.

Çok hızlı hareket eden böceklerdir. Gümüşçül böceği haşeresine en çok evlerde rastlanır. Başlangıçta tek tük gördüğümüz bu böcekler zamanla giderek çoğalırlar ve yaşadığımız mekanın her yerini sararlar. Gümüşçül böceği haşeresi sıcak alanlarda görülen bir böcektir bu nedenle fırın gibi sıcak alanlarda da gümüşçül böceklerine rastlanabilir.

Gümüşçül böceği en fazla yaz aylarında görülür. Kış aylarında evlerimiz sıcak olduğu için yaz aylarında görülen gümüşçül böceği kış aylarındada yaşadığımız mekanlarda görülürler. Bu nedenle kışın geçer diye geçiştirmemeliyiz. Gümüşçül böceği haşeresi gıda ihtiyacını kağıt, kumaş gibi şeylerle karşılar. Ayrıca hububat içlerine girip yerleşebilen böceklerdir. Gümüşçül haşeresi evlerde en çok banyo ve özellikle mutfak kısımlarında görülürler.

Gümüşçün böceği genel olarak sıcak ortamları seviyor olmaları nedeniyle evlerde fazlaca görülürler ve birçok haşere türü gibi bunlar da eşyalara zarar vermesi ile birlikte mikrop dağıtan canlılardır. Renkleri nedeniyle bu ismi almış olan bu zararlı 1-3 cm uzunluğunda iki antenli ve parlak renklidir. Bir defasında 110 civarı yumurtlama yapan gümüşçün böceği bu özelliği ile de oldukça hızlı bir şekilde üreyen haşerelerdendir. Sadece bu neden bile evlerde sıklıkla gümüşçün böceği ilaçlama servisi yardımı ile güçlü bir ilaçlama yapılması gerektiğini gösteriyor.

Bu tür haşereler genellikle sağlık sorunları yayma özellikleri nedeniyle korunması gereken canlılardır. Özellikle mutfaklarda bulunan ve tüketilmesi ya da teması mümkün olan malzemelere temasları neticesinde mikrop bulaştırırlar.

GÜMÜŞCÜN BÖCEĞİ ZARARLARI

Bu haşerenin insanları ısırma özelliği bulunmaması nedeniyle genelde zararsız gibi görülebilirler. Ancak genelde kağıt ürünleri olmak üzere bir çok ev eşyasına zarar verirlerken dolaştıkları ortamlardan topladıkları mikropları da insanların kullandıkları eşyalara taşıyarak zarara neden olmaktadırlar. Böyle bir durumda her türlü sağlık problemine açık bir yaşam sürerken bu sorun gümüşçün böceği zararları arasında en önemli olanıdır. Genel olarak nemli ortamları sevmeleri nedeniyle bizim için beslenme ve hijyen bölgeleri olarak görülen banyo, mutfak gibi alanlarda fazlaca karşımıza çıkarlar. Mutfaklarda bulunan gıda maddelerine veya ambalajlarına temas ederek mikrop yayıyor olsalar da kağıt ürünleri olarak bilinen ambalaj ve peçetelere de fazlaca temas ederler. Bu tür durumlarda da gümüşçün böceğinin zararları daha da bir öne çıkar. Dizanteriden vereme, tifüsten akciğer rahatsızlıklarına kadar bir çok sağlık sorununun altında bu tür ve benzeri haşerelerin etkileri vardır.

GÜMÜŞCÜN BÖCEĞİ İLACI

Tüm haşerelerde olduğu gibi nu haşerede de sıradan yöntemler yerine gümüşçün böceği ilaçlama şirketleri yardımı ile profesyonel destek almak en mantıklı olandır. Yoksa ki yapılacak olan şahsi ilaçlama, ne sizi bu illetten kurtaracak ne de diğer haşerelerden. Aksine ev içerisinde yaşayan diğer canlılar da zarar göreceklerdir. Gümüşçün böceği ilaçları genel olarak sıvı içerikli ilaçlardır ve hangi ortamda ne kadar ne tür bir uygulama yapılacağına en iyi gümüşçün böceği ilaçlama firmaları karar verebilecektir. Ayrıca kullanılacak olan gümüşçün böceği ilacı Sağlık Bakanlığı kontrolünden geçmiş olmalı olumlu değerlendirme almış olmalıdır. Kullanılacak olan ilaçlama yönteminde ise özellikle bu zararlının duvar çatlağı gibi bazı alanlarda yumurtluyor olması nedeniyle özel ilaçlama yapmak gerekmektedir. Yani yöntem ulaşılması en zor alanlara dahi etki etmeli ve tüm zararlılardan kurtulmaya sebebiyet vermelidir. Kullanılan gümüşçün böceği ilaçları da böyle ortamlarda maksimum etkiyi gösterecek niteliklere sahip olmalıdırlar.

GÜMÜŞCÜN BÖCEĞİ İLAÇLAMA FİYATLARI

Tüm haşerelerde olduğu gibi gümüşçün böceği ile mücadele aşamalarında bir ilaçlama şirketi ile çalışmak gerekir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken birkaç unsur vardır. Öncelikle gümüşçün böceği ilaçlama fiyatları konusunda sabit bir fiyat veren işletmeye güvenmeyiniz. Hiçbir zararlının görülmeden, yaşam alanları incelenmeden ilaçlama fiyatlandırılması yapılması mümkün değildir. Bu noktada firma size fiyat veriyorsa kesinlikle uzak durmalısınız. Ayrıca ucuz gümüşçün böceği ilaçlama adı altında faaliyet gösteren ruhsatsız ve sertifikasız firmalara tamah etmemek gerekir. Bu tür firmalar sıradan tarımsal ilaçlar ile yapacakları ilaçlama yönteminde sizleri tamamen kurtuluşa erdirmeyecekleri gibi ev içi diğer canlılarında zarar görmelerine sebebiyet vereceklerdir. En doğru gümüşçün böceği ilaçlama fiyatları yerinde analiz sonrası ortaya çıkacaktır.

GÜMÜŞCÜN BÖCEĞİ İLAÇLAMADA ELMAS İLAÇLAMA

Biz Elmas İlaçlama olarak uzun yıllardır İstanbul’un her köşesine gümüşçün böceği ilaçlama hizmeti taşıyarak mutlak memnuniyet sağlamaktayız. Bu memnuniyetin altında yatan ana sebep ise garantili ilaçlama hizmet anlayışımızdır. En doğru ilaçlama yöntemini en cazip fiyatlarla İstanbul sonrası İzmit iline de sunuyoruz. Tamamen ruhsatlı bir şekilde faaliyet gösteren gümüşçün böceği ilaçlama firması personelinin tecrübesi ve eğitimi açısından bakıldığında hizmet kalitemizin gerekçeleri ortaya çıkmaktadır. Ayrıca da günün 24 saati hizmet vererek de talep edilen her saatte erişilebilirlik sunuyoruz. Teknolojik ve endüstriyel ekipmanlarımız ile haşerenin görüldüğü alan ve çevresinde bulunan tüm yavru ve yumurtaları da yok ederek sizlere haşerelerden tamamen arınmış günler sunuyoruz. Kullandığımız ilaçlar da sizleri zararlılardan korurken sevdiklerinizin sağlığını da riske etmemektedir. Bir telefon ile sağlıklı bir yaşam.