AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

KALORİFER BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer böceği hamam böcekleri familyasından olan böcek türüdür. Kalorifer böceği haşeresi daha çok kalorifer petekleri etrafında görüldükleri için bu ismi almışlardır. Kalorifer böceği haşeresi hamam böcekleri içerisinde en çabuk çoğalıp üreyen türdür. Bu yüzden kalorifer böcekleri ile mücadele oldukça güçtür.

Kalorifer böceği haşerelerinin baş kısımlarında yön ve yiyecek bulmalarını sağlayan antenleri vardır. Bu böcekler omurgasız böceklerdir. Kalorifer böceklerinin bacaklarında vantuzlar bulunur ve bu özellikleri nedeniyle de tavanlara, duvarlara rahatlıkla tırmanırlar. Bu böcekler insanların yaşadığı her türlü ortamlarda yaşamlarını sürdürürler. Kalorifer böcekleri insanların yediği her türlü besin maddesini yiyerek gıda ihtiyaçlarını karşılarlar. Kalorifer böceklerinin yüksek sıcaklığa ve soğuğa dayanıklı olan vücut yapıları vardır.

Kalorifer böcekleri bir gecede 3,5-5 km yol alabilirler. Bu böcekler genellikle diğer hamam böceği türleri gibi geceleri faaldirler. Bu hamam böceği türünün yaşadığımız mekanlarda ilk yerleşeceği yer mutfak kısımlarıdır. Çünkü gıda ihtiyaçlarını bu alanda karşılarlar. Kalorifer böceğinin bir tanesi 150 adet yumurta yapabilir. Çok çabuk ürerler. Bu nedenle de bu böcek türü için çok çabuk ilaçlama desteği alınmalıdır.

Kalorifer böceği ilaçlama firmasının mutlaka profesyonel olmasına dikkat edilmelidir. Bireysel mücadeleler kesinlikle kalorifer böceği üzerinde çözüm sağlama. Mutlaka alanında uzman bir kalorifer böceği ilaçlama firmasından destek alınmalıdır. Çünkü kalorifer böcekler ölürken bile yumurtasını bırakabilen bir böcek türüdür. Bu nedenle kalıcı insektisitlerin (böcek ilaçları) kullanılması gerekir.

Kalorifer böceği ilaçlama yaptırılmadan önce ilaçlama şirketinin kullandığı ilaçlar hakkında bilgi alınmalıdır. Kalorifer böceği ilaçlama firmasının kullandığı böcek ilaçlarının WHO (DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ) onaylı olmasına dikkat edilmelidir. Mutlaka Sağlık Bakanlığından ruhsatlı firmalara kalorifer böceği ilaçlama yaptırılmalıdır.

Kalorifer böceği ilaçlama sağlık açısından da oldukça önemlidir. Çünkü bu böcekler yaşadığımız mekanların her alanında dolaşma özelliğine sahiptirler. Bu nedenle bünyelerinde taşıdıkları hastalık virüslerini kolaylıkla gezindikleri alanlara bırakırlar. Sağlığımız açısından tehlike arz eden böceklerdir. Bu nedenle kalorifer böceği ilaçlama oldukça önemlidir.

KALORİFER BÖCEĞİ

Kalorifer böceği en hızlı büyüyen canlılardan biridir. Boyutları 0,5-1 cm arası değişim gösterir. Bir dişi kalorifer böceği 1 yılda 30.000 ‘i bulan sayıda yavru bıraka bilir. Ömürleri ortalama bir yıldır. Bu hızlı çoğalan ve bir o kadar da pis olan canlılar mikrobu taşır ve bulaştırırlar. Hayatta kalmaları için, ihtiyaçlarından dolayı insanın var olduğu her yerde aktif olarak yaşamlarını sürerler. Bir kalorifer böceğinin bir evde bulunduğu ilk ortam banyo ve mutfaktır. Kalorifer böceklerine halk tabiri ile hamam böceği demek de mümkündür. Sıcak yerleri sevdikleri için bu isimle anılmışlardır. Kazan dairelerini ve sıcak ortamları fazlasıyla severler. Kalorifer böcekleri hem etçil hem de otçuldurlar. Neredeyse buldukları her şeyi yerler. Özellikle ağzı açık çöplerin bulunduğu ortamda beslenmeyi severler. Mutfağın alt tarafında ve banyodaki nemli ortamları mesken edinirler. Bir seferde iki yüze kadar çıka bilen yumurta sayısı vardır. Oldukça dayanaklı olan bu hayvanların 1 hafta susuz kalması halinde hayatları son bulur.

KALORİFER BÖCEĞİ NEREDEN GELİR?

İnsan olan, olmayan her alana alışveriş yoluyla kanalizasyon borularındaki meydana gelen sızıntı ile göç ederek, aldığımız eşyalar yoluyla gelir. Binaların çatı aralarından, bodrumlardaki sağlığa uygun olmayan yerlerden de evlerimize kolaylıkla ulaşa bilir. Bu konuda ilk önce başvuracağımız alan kalorifer böceği ilaçlama firmasıdır.

KALORİFER BÖCEĞİ NEREDE YAŞAR?

Kalorifer böceği genellikle mutfak ve banyolarda yaşarlar. Ofis ve evlere kolaylıkla gire bilir ve çoğala bilirler. Sıcak ve nemli ortamları severler. Mutfak dolaplarının alt taraflarında ve banyo köşelerinde yaşarlar. Kalorifer böceği ilaçlama firmalarının bu bağlamdaki uygulamalarından yararlanılarak çözüme ulaşıla bilir. Mutfakta yaşanan kalorifer böcekleri mutfakta olan gıdaların üzerlerine salgı bıraka bilir ve sağlığımızı tehdit eden unsurlar meydana getire bilir.

KALORİFER BÖCEĞİ NE KADAR YAVRU YAPAR?

Kalorifer böceği en hızlı üreyen canlılardır. Dişi bir kalorifer böceği uygun ortam bulduğunda her defasında yüz tane yumurta yapa bilir. Ortalama 20 adet yumurta paketlerini uygun ortama bırakır. Çatlaklar, pervazlar, köşeler kısacası ulaşılması pek de mümkün olmayan yerlere yumurtalarını bırakır. Dişi kalorifer böceği yavrularını sırtında taşır. Kalorifer böceği yavruları 18 günde yumurtadan çıkar. Bir yıl için de ortalama 30.000 yumurta yapa bilirler.

KALORİFER BÖCEĞİ NASIL BESLENİR?

Kalorifer böcekleri insanların yedikleri yemedikleri her şeyi yerler. İnsanların yedikleri yemek artıklarından ya da üzeri açık olan yemeklerden ısırık alır ve dışkılarını bırakırlar. Ölmüş böcekler ile de beslenirler. Böyle bir riske girmemek için ise sıklıkla kalorifer böceği ilaçlama şirketlerinden destek alarak bulunulan ortamın bu haşerelerden arındırılması gerekmektedir.

KALORİFER BÖCEKLERİ İNSANI ISIRIR MI?

Kalorifer böcekleri insanları ısırmazlar. Isırmadıkları içinde insanlar kalorifer böceklerini bir tehdit olarak algılamaz. Birçok hastalığı barındıran, İnsan hayatını olumsuz etkileyen bu böceklerin profesyonel bir yardım eşliğinde kalorifer böceği ilaçlama firmalarından yardım alması gerekmektedir. Dolaştığı her alandan topladıkları mikropların taşıyıcısı olan bu zararlıdan da başka türlü kurtuluş olmadığı da bilinen bir gerçektir.

KALORİFER BÖCEKLERİ HANGİ MEVSİMLERDE YAŞARLAR?

Her kıtada ve her mevsimde yaşaya bilirler. Kalorifer böceğinin en fazla sevdiği mevsimler ılıman ve sıcak havalardır. Ortam ne kadar sıcak ve nemli ise o kadar üreme yaparlar. Yaz aylarında ve son baharda daha çok görülür.

KALORİFER BÖCEĞİ İNSANLARA HASTALIK BULAŞTIRIR MI?

Kalorifer böceğinden insanlara bir çok hastalık kolaylıkla buluşa bilir. Sağlığımızı doğrudan etkileyen salgılarında ve dışkılarında hastalıkları barındırmaktadır. Böcek ilaçlama firmaları bu konudaki çözümleriyle hayatımızı kolaylaştırmıştır. İnsanları ısırmadığı için tehdit unsuru görülmemektedir. Fakat yiyecek ve içeceklerimize salgıladıkları mikroplardan ciddi problemler meydana gelmektedir. Kalorifer böceklerinin insanlara bulaştıkları hastalıklardan bazıları şunlardır; gıda zehirlenmeleri, dizanteri, grip, astım, verem, alerjik hastalıklar, hepatit virüsü, mantar hastalıkları. İnsanlara hastalıkları bulaştırmaları oldukça basit ve hızlıdır. Bu yüzden böcek ilaçlama servislerini arayıp bilgi almak gerekmektedir. Sağlığımızı basite indirgememiz gerektiğinin önemini bulaşılan hastalıklardan anlamamız gerekmektedir. Evinizde bir adet kalorifer böceğiyle karşılaşıp üzerine basarak veya başka yollarla öldürdüğünüzde sorunun tamamen bittiğini düşünmeyin. Kalorifer böcekleri çok hızlı üreme yapmaktadırlar. Yaratılışları dayanaklı olduğundan kafaları kopsalar dahi 1 hafta yaşaya bilirler. Tek zayıf noktaları susuzluktur. 1 hafta su tüketimi yapmayan kalorifer böcekleri yaşamlarına son vermektedir.

KALORİFER BÖCEKLERİNDEN NASIL KURTULURUM?

Kalorifer böceklerinden kurtulmak bireysel olarak mümkün değildir. Kanatları olan bu böceklerin yuvalarında öldürmek en etkili çözümlerden biridir. Böcek ilaçlama firmalarının kullandığı formüller %100 e varan çözümler üretmektedirler. Sağlığınızı ciddi anlamda tehdit eden bu böceklerden kurtulmanın yolları kalorifer böceği ilaçlama servislerini aramaktan geçer. ışıkta ve aydınlık yerde dolaşmaktan hoşlanmazlar. Genellikleri akşamları ve havanın karanlık olduğu zamanlarda gezerler. Yiyeceklerin yerlerini kolaylıkla bulurlar ve çok hızlıdırlar. Toplu halde yaşarlar yanlış başına yaşamaktan hoşlanmazlar. Böcek ilaçlama işlemi görüldüğü gibi kolay değildir. Kendi başınıza yapılan bir ilaçlama böceklerden kurtulmaktan çok onların bağışıklık sistemlerini güçlendirir. Marketlerden aldığımız ilaçlarla spreylerle kalorifer böceklerinin yüzde 95 i ölürler. Fakat hızlı üreye bilen bu hayvanlar 18 gün sonra yumurtadan çıkacak olan yeni kalorifer böcekleri demektir. Her iş için uzmanına danışmak gerekir. Üzerinde gezdiği yemekleri mutlaka atmamız gerekir. Böcekler çoğalmadan bir an önce harekete geçip böcek ilaçlama firmasıyla irtibata geçmemiz gerekmektedir.

KALORİFER BÖCEĞİ İLAÇLAMA FİYATLARI

Kalorifer böcekleri yaşam alanlarımızı işgal eden canlılardır. Ev, ofis, restoran gibi bir çok yerlere kolaylıkla ulaşmaları mümkündür. Yaşam alanlarımıza gelen bu canlılar yiyecek ve içecekler yoluyla bizlere çeşitli hastalıklar bulaştırmaktadırlar. Bulaştırmış oldukları hastalıklar ölümlerle sonuçlandığı da görülmüştür. Bize önemsiz gelen bu kalorifer böcekleri can ve mal kaybına sebep ola bilir. Böcek ilaçlama firmalarına baş vurmayıp korsan iş yapan işletmelere medet uman insanlarımız maddi açıdan gerilemektedir. Çünkü profesyonel bir uygulama olmadığından böcekleri 20 gün içerisinde tekrar görmek mümkündür. Bazıları ise kalorifer böceklerinin insanları ısırmadığından bu konuda önlem almamaktadır. Bireysel olarak çözüm arama işlemi bizleri çözüme götürmez. Her iş de olduğu gibi işi bilenin yapması uygundur. Söz konusu insan sağlığı olduğundan bu konuda dikkat etmemiz gerekmektedir. Kalorifer böcekleri ilaçlama oldukça önemlidir. Kalorifer böceklerinden kurtulmak için öncelikle kalorifer böceği ilaçlama şirketini arayıp hangi işlemler yapılması gerektiği öğrenilmelidir. Amatörce ve bilinçsizce yapılan ilaçlamalar her anlamda sıkıntı yaşamamıza sebep olacaktır. Kalorifer böcek ilaçlama kullanılacak olan yönteme ve mekana göre değişiklikler gösterir.

KALORİFER BÖCEĞİ İLAÇLAMADA ELMAS İLAÇLAMA FARKI

Kalorifer böceklerinden korunma yolunda Elmas İlaçlama farkı nedir? İnsanların bir çoğu yapılan hizmetin hem uygun hem de kaliteli olmasını arzular. Bu bağlamda sizler için uğraşarak hem uygun fiyat hem de kaliteli bir hizmet vermek durumundayız. Cazip fiyatlarımızdan yararlanmak için kalorifer böcekleri ilaçlama firmalarımızı arayıp detaylı bilgiye ulaşa bilirsiniz. İstanbul ‘un her yerinde hizmet vermekteyiz. 7/24 çalışan bir firmayız. Bize yaz, kış istediğiniz her saatler arayıp bilgi alabilirsiniz. Kurumsal bir firma olarak ruhsatlı çalışmaktayız. Müşteri memnuniyeti ile empoze edilmiş olup sorun yolunda uygun fiyata kaliteli hizmet vermekteyiz.