Kalorifer Böceği

ELMAS İLAÇLAMA

Kalorifer böceği evlerde, bodrumlarda, çatılarda ve mutfaklarda yaygın olarak görülen evlerin davetsiz misafirlerinden biridir. Bu böcekler evlerde oluşan çatlaklardan yapısı gereği kolayca girerek evleri kendi evleriymiş gibi benimserler. Kalorifer böceği insanları asla ısırarak zarar vermezler. Bunların zararı sadece insanların besinlerinde ortak olduklarından dolayı yiyeceklere salya ve dışkılarını bırakırlar ki bu durum oldukça mikrop taşımaktadır. Bu türler nemli ve sıcak havaları severler. Yani yazın çok fazla görüldükleri gibi bulundukları mekânlarda çok yaygın bir şekilde ürerler. Bütün yaşamı boyunda ortalama yüz bin gibi yumurtayı kolayca bırakabildiklerinden temizlemesi güçtür. Yani tek başına yaptığınız mücadele asla sizi doğru sonuca götürmez ve zaman ile maddi kayıplara yol açar.

Kalorifer böceği çatlak ve sızıntılardan kolayca evlere girebildikleri için buraların kapatılması onların geliş yolunu kapatmış olur. Bu böcekler ışıklı ortamları sevmezler ve genellikle karanlık ortamlarda yani geceleri ortalıkta görülür. Ayrıca besin bulmak için sadece geceleri ortaya çıkarlar ve şekerli olan yiyeceklere bayılırlar. Kalorifer böceği bünyesi açlığa uzun süre dayanıklı bir yapıdadır ve uzun süre aç ve susuz yaşayabilme potansiyeline sahiptir. Bu tip böceklerden biraz olsun kurtulmak için mutfakta kesinlikle çöp ve bulaşık bırakılmamasında fayda vardır. Bunun yanında mekânların temiz olması da kalorifer böceği gelmesine engel olur. Çünkü bunlar pis ortamlarda daha çok eğlenirler. Bunlardan kurtulmanın en etkili ve kesin yolu işinde uzman deneyimli olan bir ilaçlama firması ile vakit geçmeden iletişime geçmektir. İşinin ehli olan ilaçlama firması olaya anında müdahale ederek işini mükemmel yapar. Tabi bunu da kullanmış olduğu sağlık bakanlığından onaylı etkili ilaçlara borçludur.

İşinin uzmanı olan bizler Elmas ilaçlama olarak her türlü mekânlarda haşere, böcek ve kemirgenlerin türüne göre hangi ilacın etkili olacağını anında biliriz. Tabi bunu da şirketimiz çalışanlarının bu konuda deneyim sahibi olmasına borçluyuz. İstanbul’un hemen hemen bütün ilçelerinde ilaçlama hizmeti vermenin gururunu daima sizlerle paylaşmaktayız. 7/24 bizlere ulaşabileceğiniz çağrı merkezi hizmetleri ile sorularınıza çözüm bularak içiniz bir nebze de olsa rahatlamış olur.

Belgelerimiz

Mesul Müdürlük Sertifikası        İş Yeri Açma Ve Çalıştırma Belgesi         Biyosidal Ürün Uygulama Sertifikası