AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

KARINCA İLAÇLAMA

Karınca haşeresi İlaçlama

Karınca haşeresi 3-4 mm büyüklüğündedir. Karıncalar koloniler halinde yaşayan haşerelerdir. Karınca haşeresinin çeşitli renkleri mevcuttur. Genellikle karıncalar siyah, kahverengi ya da kızılımsı renktedirler. Karıncaların kanatlı olanları da vardır. Kanatlı olan karınca türünün büyüklüğü genellikle5 ya da 8 mm dir. Kanatlı karınca haşeresi kahverengi renktedir. Kanatlı karınca haşeresinin iki kanadı vardır. Karıncalar gıda ihtiyaçlarını karşılayabildikleri alanlara yuvalarını kurarlar.

Yaşadığımız mekanlarda görülen karıncalar işçi karıncaların gıda aramalarından kaynaklanır. Koloniler halinde yaşayan karıncalar yuvalarını toprağın iç kısımlarına, süpürgeliklere ya da saksı içlerine yaparlar. Karınca haşeresi 15 ya da 20 yıl yaşamaktadır. Karınca haşeresi yaşadığımız mekanlarda sadece yaz aylarında görülmezler . Yaşadığımız alanlar sıcak olduğu için kış aylarında da faal olarak görülürler. Karınca haşeresi kısa süre zarfında yaşadığımız mekanın her alanına yayılma özelliğine sahiptir.

KARINCA NEDİR VE EVLERİMİZE NERDEN GELİR?

Karıncalar bilindik hayvanlardır. Ömrümde hiç karınca görmedim diyen insan neredeyse hiç yoktur. Karıncalar hakkında en çok bilgi sahibi olduğumuz hayvanlardan bir tanesidir. Karıncalar büyük koloniler halinde yaşarlar. Karıncalar güçlü yaratıklardır kendi ağırlıklarından 10 kat fazla ağırlığı kaldıra bilirler. Toplu halde yaşarlar. Kendi yiyeceklerini kendileri ürete bilmektedirler, yuvalarında mantar yetiştirmektedirler. Halk dilinde karıncalar çalışkan hayvan olarak da bilinirler.  Yazın çalışıp kışın yuvalarında gizlenirler. Karıncaların üremesinde kraliçe karınca rolü üstlenir. Karıncalar dünyasında kraliçe karıncadan fazla yoktur. Karıncaların çoğu işçi askerdir. İşçi askerlerin görevi büyümekte olan karınca yavrularının beslenmesi ve korunmasıdır. Karıncalar evimizin içine nasıl girer? Pencere ve kapı aralarından girerler. Karıncaların kaçınca katta olduğumuzla bir ilgisi yoktur. Karıncaların kendilerine ait sezgileri ve görü dönmek için görünmeyen koku izleri bırakırlar. Bu ve benzeri haşerelerden korunmanın en doğru yöntemi ise karınca ilaçlama servisi yardımıyla kolaylıkla kurtulmak mümkündür.

KARINCALAR EVİMİZE NEDEN GELİR?

Karıncaların tatlı, şekerli yiyeceklere karşı zaafı vardır. Yere düşen bir kesme şeker ya da ufak tatlı kırıntıları karıncaların evinize doğu gelmesi için verilmiş bir davetiyedir.  Bu yüzden mutfaklarımıza dikkat etmeliyiz. Hijyenik tutmaya özen gösterilmelidir. Karıncalar aynı zamanda nemi de fazlasıyla sevdiklerini unutmamalıyız. Nemli ortamlarda bulunmayı ve nemli ortamlara yuva yapmayı severler. Banyoda ki çürümüş köşelerdeki nemli yerler karıncaların yuva yapması için uygun yerlerdir.  Karınca ilaçlama firmalarının bu konudaki çözümleri oldukça uygundur. Çünkü bireysel olarak siz ne kadar öldürseniz de o karıncalar bir yerlerden daima çıkacaklardır. Karıncalar nem ve yiyeceğe gelir. Ve evlerimize ulaşmaları çok kolaydır. Pencereden, kapıdan, balkondan, bitkileri kullanarak dışarıdan, boşluklardan her yerden gelirler.

KARINCALAR NEREDE YAŞAR?

Karıncalar nemli ortamları severler. Kışın yuvalarından çıkmayan karıncalar yazın hemen işe koyulurlar. Karıncalar üreme döneminde yuva yapmak için yer ararlar. Banyo ve mutfak altlarına yuva yapa bilirler. Suyla yakından temasları varsa karıncalar için uygun yerdir.  Böyle kritik noktalarda yer alan böceklerden kurtulmak için ise karınca ilaçlama servisi desteği almadan kurtulmaya çalışmak doğru bir davranış olmayacaktır.

KARINCALAR NE KADAR YAVRU YAPAR?

Karıncaların üremesi ve çoğalması kraliçe karınca ile mümkündür. Çiftleştikten sonra kendine yer arayan kraliçe arı nemli ve sıcak bir ortam bulur. Kanatlarını koparan kraliçe arı ilk bir hafta yiyecek ihtiyacını kanatlarından edinir.  Kolonisini kurmaya başlar. Kraliçe karınca ayda ortalama 30.000 yavru doğurmaktadır. Doğurduğu bütün yavrular kraliçe karıncayı korumakla yükümlüdür. Bu denli yavru ile mücadele etmek için ise kesinlikle bir karında ilaçlama şirketi desteği almak gerekir.

KARINCALAR NASIL BESLENİR?

Evlerimize giren karıncalar öncelikle şekerli olan gıdalara yönelirler. Kırıntılar, ölmüş böcekler, yağ ve benzeri maddeleri tüketirler. Hem etçil hem de otçuldur karıncalar. Sayıları fazlaysa uçamayan bir kuşu, kertenkeleyi de yiye bilirler.

KARINCALARDAN NASIL KURTULURUM?

Karıncalar ev, , ofis, yemekhane gibi yerlere işgal etmesi kolayca mümkündür. Karınca gelmemesi için çeşitli önlemler ala biliriz. Hijyene dikkat etmemiz gerekmektedir. Önlemler alına bilir evet. Fakat karıncalarla bireysel çözüm yoktur. Karınca ilaçlama firmaları bu yöndeki çalışmaları çözüme doğrudan ulaştırmaktadır. Karıncaların oluşmaması için bizimle birlikte yaşamaya iten koşulları ortadan kaldırmamız gerekmektedir. Ancak bir kere evinize o görünmez izleri bıraktığında, yaptığınız bireysel çözümler işe yaramayacaktır. Karıncalar zekidir. İşlerini iyi yaparlar. Bu usta karıncalardan kurtulmanın yöntemi karınca ilaçlama servislerini aramaktır. Karıncalar evlerimizde bolca görülür. Çünkü insanların yaşam alanları adeta bir besin kaynağıdır. En çok da mutfakta görülür ve kurtulmak şarttır.

KARINCA İLAÇLAMA FİYATLARI

Karıncalar sevimli hayvan olarak görülse de içlerinde zararlı olanlar da bulunmaktadır. Karınca ilaçlama fiyatlarını, karınca ilaçlama servisimizi arayarak bilgi ala bilirsiniz. Karınca ilaçlama fiyatlara alana ve ortama göre farklılık göstermektedir.

KARINCA İLAÇLAMADA ELMAS İLAÇLAMA FARKI

Karıncalardan kurtulma yolunda elmas ilaçlama farkı nedir? Farkımız müşterilerimizdeki memnuniyet ifadesi. Elmas ilaçlama kurumsaldır. %100 e varan müşteri güvenimiz vardır. Kalitenin uygun fiyatla buluşmasını elmas ilaçlama da göreceksiniz. Müşterimizin sorunlarına her saat her dakika koşmak için 7/24 hizmetinizdeyiz. Karınca ilaçlama servisi olarak sizlere en kaliteli hizmeti veriyoruz. Beraberinde de mutlak memnuniyet sağlamak başlıca hedefimizdir. Sağlığınızı önemsiyoruz.