AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

KENE İLAÇLAMA

Kene İlaçlama

Kene böceği kan emerek gıda gereksinimini karşılar. Kene böceğinin boyutu 5 mm olup koyu kızıl ya da kahverengi renktedirler. Yassı ve oval bir yapıya sahip olan kene haşeresi kan emerek olgunlaşır. Kene böceği gıda ihtiyacını aynı pire haşeresinde olduğu gibi kan ihtiyacını insanlardan ve hayvanlardan karşılar. Kene haşeresi dış alanlarda otlaklarda, ağaçlık alanlarda, hayvanların yaşadığı alanlarda görülürler. Kene haşeresi yaşadığımız mekanlara ya hayvanlar aracılığıyla ya da kenelerin bulunduğu alanlarda insanların yer alıp üzerlerinden gelmesiyle taşınır. Kene haşeresi yumurtlayarak çoğalım gerçekleştirir.

Kene haşeresi yaşadığımız alanlarda kısa sürede üreyerek çoğalırlar. Kısa sürede yüzlerce kene haşeresi oluşur. Kene haşeresi hiç kan emmeden de 8 ay yaşayabilir. Kene haşeresinin ısırmasıyla kırım kongo kanamalı hastalığı oluşur. Kene haşeresinin neden olduğu bu hastalık yüzünden yüzlerce kişi yaşamını kaybetmiştir.

Kene kan yoluyla bulaşan hastalıkların taşıyıcısı durumundadır. Ene ısırması durumunda zaman kaybetmeden doktora gidilmeli ve kenenin görüldüğü alan hemen profesyonelce ilaçlatılmalıdır.

Son dönemlerde özellikle piknik tutkunlarının korkulu rüyası olan keneler ile mücadelenin mevsimi geldi sayılır. Havaların ısınması ile birlikte insanlar kendilerini açık alanlara atacaklar ve haftanın yorgunluğunu atma mücadelesi vereceklerdir. Bu aşamada kene ilaçlama yapmanın gerekliliği daha da bir artacaktır. Her bölgede görülen kenelerle ilgili olmasa da ülkemizde de sıklıkla kene sebepli ölüm haberleri duymaktayız. Bu nedenle de sıradan yöntemlerle değil kesinlikle kene ilaçlama şirketleri desteği alarak ilaçlama zorunluluğu vardır. Söz ettiğimiz üzere sonuçları ölüme varan problemlerle karşılaşmak istemeyiz elbette.

KENE İLE MÜCADELE

Kene ile mücadele etmenin tek yolu ilaçlama yapmaktır. Sıklıkla duyduğumuz ilaçlama yöntemleri veya kireçleme yoluyla kene illetinden kurtuluş mümkün değildir. Bu sebeple de öncelikle enfekte olmadan önlemi almalı ardından gözyaşı dökmemeliyiz. Bunun yolu ise doğru bir kene ilaçlama firması ile anlaşıp uzman denetiminde uygulama yapılmasıdır. Kenelerin görüldüğü alanlarda değil çevresinde de ilaçlama yapmak kene ile mücadele açısından çok önemlidir.

KENE ISIRMASI (KENE SOKMASI)

İnsanlar arasında yapışmak olarak da isimlendirilen kene ısırması, kenenin insanın kanını emmek üzere etinin içerisine dişlerini sokmasıdır ve oluşan çukura baş kısmını yerleştirmesidir. Bu aşamadan sonra kene kan ile direkt temasta olacağından her türlü hastalığı da bulaştırmaya zemin açmıştır. Kene sokması durumunda canlıyı oradan koparmak ise hastalığa davet çıkarmak yerine geçecektir. Bu aşamaya gelmeden iyi bir kene ilaçlama servisi yardımıyla ilaçlama yapmak daha akıllıca olacaktır.

KENE İLAÇLAMASI

Genellikle insanlar sokaklarda dahi satılan tarımsal ilaçlar ile kene ilaçlaması yapmaktadır. Oysa bu durum ölümcül bir ihmaldir ki sonuçlarını da her gün haberlerde üzülerek izliyoruz. Bu nedenle yapılabilecek en sağlıklı yaklaşım kene ilaçlama firmaları yardımıyla profesyonel ilaçlama yoluna gitmektir. Ancak kene ilaçlaması adı altında faaliyet gösteren ruhsatsız ilaçlama firmalarına da dikkat etmek gerekmektedir.

KENE İLAÇLAMA FİYATLARI

Kene illetinin görüldüğü bölgenin görülmeden kene ilaçlama fiyatları belirlenmesi oldukça saçma bir davranıştır. Bu şekilde yaklaşan işletmelerin ana amacı sıradan yöntemlerle geçici çözümler üreterek kar elde etmektir. Siz siz olun kene ilaçlama servisleri ile anlaşırken iyi bir inceleme yapın.

KIRIM KONGO KANAMALI HASTALIĞI

Kırım Kongo hastalığı her ne kadar son dönemlerde tedavisi konusunda yol alınmış olsa da genelde sonucu ölümle biten bir hastalıktır ve yüksek ateş ile ilk belirtilerini gösterirken çilt içinde ya da dışında kanamaya da neden olmaktadır.

ELMAS İLAÇLAMA İLE KENELERDEN KURTULUN

Uzun yıllardır İstanbul’un her noktasında hizmet veren Elmas İlaçlama artık Kocaeli halkına da bilindik kaliteli hizmetini taşımaktadır. Kene ile mücadele konusunda eğitimli ve tamamen ruhsatlı firmamıza günün her saatinde ulaşmanız mümkündür. En cazip fiyat teklifleri ile en garantili ilaçlama hizmeti sunan Elmas İlaçlama bir telefon kadar yakınızda. Sağlığınızı riske etmeyin.