AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

KERTENKELE İLAÇLAMA

Kertenkele İlaçlama

Kertenkelenin dünyada yaklaşık 3000 e yakın türü bulunmaktadır. Kertenkele soğuk iklimlerde yaşamını sürdüremez genelde sıcak alanlarda yaşar. Yaz aylarında görüle kertenkeleler havalar soğuduğunda ise soğuktan korunmak için yaşadığımız alanlara girip yerleşirler. Kertenkeleler toprak altında, su yüzeyinde ya da ağaçlarda yaşarlar. Renk değiştirebilirler ve havada uçabilirler. Kertenkele canlısının dört ayağı vardır yalnız iki ayaklı ya da ayaksız olanları da mevcuttur. Kertenkelelerin ayaklarında 5 adet parmakları vardır ve oldukça uzun tırnakları vardır. Bu özelliği nedeniyle çok hızlı hareket eden kertenkeleler in hareketli göz yapıları vardır.

Kertenkeleler genellikle deliklerde ya da oyuklarda yaşarlar. Uzun kuyrukları olan kertenkeleler ağaçlarda asılı olarak uzun zaman kalabilirler. Uzun kuyrukları kopsa bile 1 ay içerisinde yenilerler. Kertenkelelerin kuyruk yenilemesine jenerasyon adı verilir. Ancak yeni oluşan kertenkele kuyruğu eskisine göre farklılık gösterir. Yeni kuyrukta kıkırdak olamaz.

Kertenkeleler kış uykusuna yatarlar. Bu nedenle yaz aylarında görülürler. Kertenkeleler çevrelerine göre renk değişikliği gösterirler. Kertenkeleler bu özellikleri ile kuş ya da yılanların avlanmalarından kurtulurlar. Tehlike sezdiklerinde hızlıca kaçıp oyuklara saklanırlar. Kertenkeleler bitki ya da böceklerle beslenirler. Kertenkele canlısı bitki köklerine zarar verirler.

Kertenkeleler yumurtlayarak üreyip çoğalırlar. Dişi kertenkeleler yumurtalarını yaz mevsiminde oyuklara ya da toprağın altlarına bırakırlar. Bir yumurtlama da tek bir kertenkele 6 ya da 8 adet yavru kertenkele yapar.

Kertenkeleler bitkilerimize zarar verebilir ısırma eğilimi gösterebilirler. Bu nedenle bu gibi bir durumda hemen doktora gidilmelidir. Kertenkele ilaçlama da mutlaka profesyonel bir ilaçlama şirketi ile çalışılmalıdır. Kertenkele ilaçlama sisleme yöntemi ile yapılmaktadır. Kertenkele ilaçlama şirketinin mutlaka kertenkele ilaçları kullanması gerekir. Bireysel mücadele kesinlikle kertenkeleler üzerinde çözüm sağlamamaktadır.

Elmas ilaçlama şirketi olarak kertenkele ilaçlama sında kesin çözüm sağlamaktayız. Kullandığımız kertenkele ilaçlarının tümü sağlık bakanlığı onaylı olup insan sağlığı üzerinde etkisi olmayan ilaçlardır. Kertenkele ilaçlama şirketi olarak profesyonel ilaçlama desteği sağlamaktayız.

Kertenkele bugün 3000 türe ulaşmıştır. Kertenkeleler dayanıklı hayvanlardır. Kertenkele ilaçlama çok kertenkeleler dışarıdan evimize gelmekte ve mikrop taşımaktadırlar. Soğuk iklime fazla dayanıklı olmadıklarından özellikle yaz aylarında daha çok meydana gelirler. Kertenkeleler özellikle çocukların fazlasıyla korktuğu canlılardır. Bu canlıların zıplama ve hızlı hareket etmelerinden dolayı onlardan kaçmak oldukça zordur. Kertenkeleler dışarıda yaşayan atmosferden çeşitli sebeplerden dolayı evimize gelmektedirler. Binalara kolaylıkla tırmanmaktadırlar. O yüzden benim evim beşinci katta diyip kestirip atmayın. En yakın zamanda kertenkele ilaçlama firmasını arayarak kertenkele ilaçlama konusunda yardım alın.

KERTENKELE İLE MÜCADELE

Kertenkele ile mücadelede irtibata geçeceğimiz kanal kertenkele ilaçlama şirketidir. Sağlığımızı tehdit eden bu canlılardan kurtulmak gerekmektedir. Kertenkele daha çok park, bahçe ve seralarda görülmektedir fakat hızlı çoğala bilen ve hızlı hareket eden bu canlılar evimize kadar girmektedir. Kertenkele ile mücadelede önemli bir husus da bu hayvanların ısıra bilmesi ve hastalık geçire bilmesidir. Kertenkelenin kuyruğu vücudundan daha büyük olur. 4 ayağı olan bu canlının tırnak yapıları da oldukça dayanıklıdır bu sayede apartmanlara binalara kolaylıkla ulaşa bilmektedirler.  Bireysel müdahaleler ile kertenkele ile mücadele zor olacağı için kertenkele ilaçlama firmaları ile irtibat kurulmalıdır. Bunun dışında uygulanan teknikler bireysel çözümler zaman ve mal kaybına sebep olacaktır. İnsanlara doğrudan zarar vermese de ürkütücü bir haşere türü olan kertenkeleden kurtulmak için kertenkele ilaçlama yaptırmak şarttır.

KERTENKELE SOKMASI

Kertenkeleler yaşam olarak sıcak havaları daha çok severler soğuk havalarda ve kış aylarında yuvalarına çekilip kış için hazırladıkları besinleri yer ve kış uykusu ile zamanını geçirirler. Çok hızlı hareket ettiklerinden nerde ne zaman karşımıza çıkacağı belli olmaz. Kertenkeleler besin ihtiyaçlarını karşıladıkları her alanda yaşamlarını sürdürebilirler. Orayı mesken edine bilir. Kertenkele hayvanını gördüğümüz yerde kertenkeleyi kovmak elle temas etmek yerine kertenkele ilaçlama şirketini arayarak durumu bildirmeniz daha mantıklı olacaktır. Kertenkele ısırdığında en yakın sağlık kuruluşlarına başvurmak gerekir zira kertenkelelerin bazıları zehirlidir. Bu yüzden mutlaka kertenkele sokması konusunda mutlaka bir tedbir alınmalı profesyonel bir ekip mana ihtiyaç duyulmalı ve kertenkele ilaçlama firmasını aranmalıdır.

KERTENKELE İLACI

Yaşam alanları genellikle bahçe, orman gibi alanlar olan bu haşereler, ev, iş yeri, ofis gibi alanlarda da görülebilmektedir. Kertenkeleler dışarıdan geldikleri için üzerlerinde mikrop ve pislik barındırmaktadır. Kertenkele ilaçlama, sıvı böcek ilaçları ya da toz ilaçlar kullanılarak yapılabilmektedir. Açık alanlarda ciddi sorunlara yol açabilen bu haşerelere karşı etkili mücadele, kertenkeleden kurtulmak konusunda başarılı olacaktır.

KERTENKELE İLAÇLAMA FİYATLARI

Kertenkele ilaçlama fiyatları diğer haşerelere göre daha hesaplı bir ilaçlama fiyatı vardır. Çünkü kertenkelenin dış katmanı kalın ve dayanıklı olduğundan ilacın etkisinin biraz daha yoğun olduğu durumlarda kertenkeleden kurtulmak mümkündür.

ELMAS İLAÇLAMA

Kertenkele ilaçlamanın maliyeti diğer haşereler göre daha maliyetlidir. Fakat biz elmas ilaçlama olarak uygun fiyatlar sunmaya her zaman devam edeceğiz. 7/24 açık olup şikâyetlerinizi de ilete bilirsiniz. Elmas ilaçlama maksimum kalite minimum fiyat avantajları sunmaktadır. Sağlık bakanlığı onaylı profesyonel uzman kadromuzla günün her saatinde yanınızdayız.