AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

KULAĞA KAÇAN İLAÇLAMA

Kulağa Kaçan İlaçlama

Kulağakaçan haşeresi kapalı alanlarda özellikle evlerde daha çok görülür. Bu böcek evlerde parke altlarına, pervazlara, loş alanlara saklanırlar. Kulağakaçan haşeresi geceleri faal olur ve ortaya çıkar. Bu haşere gıda ihtiyacını ölü böceklerle, bitki atıkları ile sağlarlar. Kulağa kaçanlar eklem bacaklıdırlar ve kanatlıdırlar.

Hem otçul hem de etçil bir böcek türüdür. Kulağa kaçan böceği çok hızlı hareket eder. Bu böcekler insanlar uyurken burun, göz ve kulaklarına girebilirler.

Bu nedenle kulağakaçan böceği oldukça tehlikelidir. Yetişkinler olduğu kadar çocuklar üzerinde de tehlike arz eden bir böcek türüdür.

Kulağa kaçan böceği bazı bölgelerde kıskaç böceği olarak da adlandırılır. Genel olarak 6 ayağı olan, baş, gövde ve arkasında bir kıskaçtan oluşan bedeni vardır ve baş kısmında iki adet anten bulunur. Bu antenler sayesinde yön bulurlar ve tehlikeleri algılarlar. Tek kurtuluş ise kulağa kaçan ilaçlama yapmaktır. Geceleri beslenen bu canlı genellikle meyve artıklarını ve diğer haşere ölülerini kıskaçları ile parçalayarak beslenirler. Kulağa kaçan ilaçlama firması desteği olmadan bu zararlıdan kurtulmak ise imkansızdır.

KULAĞA KAÇAN İLAÇLAMASI

Kulağa kaçan illetinden kurtulmak için yapılması gereken tek şey ilaçlama yapmaktır. Ancak kulağa kaçan ilaçlaması yapılırken de sıradan tarım ilaçları kullanılmamalıdır. Bu tür ilaçlar bu canlıyı yok etmeyeceği gibi çevreye de zarar vereceklerdir. Bu nedenle en doğru kulağa kaçan ilaçlaması ancak ilaçlama firmaları tarafından gerçekleştirilebilecektir. Böyle bir yola başvurulmaz ise zaten öldürülmesi çok güç olan bu canlı hızla üreyecek ve zararlarını da katlayacaktır.

KULAĞA KAÇAN ZARARLARI

Kulağa kaçan zararları hakkında verirken öncelikli olarak ismini nereden aldığından söz etmek gerekir. Bu canlı genel olarak geceleri besleniyor olması nedeniyle uyuyan insanların kulaklarına veya burunlarına da girebilmektedirler. Bu nedenle de bu isim ile anılırlar. Ancak genel olarak bitkilerle besleniyor olması eğer müdahale edilmezse ciddi bitki zararlarına neden olabilir. Bu da kulağa kaçan zararlı konusunun farklı bir boyutudur. Evlerin çatılarında, duvar çatlaklarında ve kuytu köşelerde saklanmaları nedeniyle kulağa kaçan ilaçlama şirketleri yardımı olmadan engellenmesi hemen hemen imkansızdır.

KULAĞA KAÇAN İLE MÜCADELE

Diğer bir çok haşere türünde olduğu gibi kulağa kaçan ile mücadele konusunda da sıradan ilaçlama yollarına gitmemek gerekir. Yapılacak olan hatalı ilaçlama canlılara olduğu kadar bitkilere de zarar verebilecektir. Bu nedenledir ki en doğru kulağa kaçan ile mücadele doğru bir ilaçlama ekibinden destek alarak köklü bir çözüme kavuşmaktır. Ancak seçilen firmanın güvenilirliği de bu aşamada iyi denetlenmesi gerekir.

KULAĞA KAÇAN BÖCEĞİ

Evlerin çatı ve bodrumlarında sıklıkla karşımıza çıkabilen kulağa kaçan böceği çok hızlı hareket eder. Meyve artıkları yanında diğer besin artıklarını da parçalayarak beslenir. Ağaç kabuklarının altında daha fazla görülen kulağa kaçan böceği ile mücadeleye başlamadan önce kesinlikle ilaçlama firmalarından bilgi alınız.

ELMAS İLAÇLAMA İLE KULAĞA KAÇAN İLAÇLAMA

İstanbul’un tamamında üst düzey hizmet veren Elmas İlaçlama daha fazla kişiye hizmetini ulaştırmak amacı ile artık İzmit’te de adını duyuruyor. Garantili kulağa kaçan ilaçlama servisi olarak tüm müşterilerinin memnuniyetini kazanan firmamız 24 saat hizmet verme ilkesi ile normal yaşantıyı aksamaya uğratmadan uygulamalarını gerçekleştirmektedir. Ruhsatlı ve tüm yasal şartları zamanında yerine getiren firmamız ile irtibata geçerek garantili haşere hizmeti ile tanışabilirsiniz. Uzman kadromuz ve endüstriyel ekipmanlarımız ile Elmas İlaçlama size bir telefon kadar yakın.