AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

OTEL İLAÇLAMA

Otel İlaçlama

Tatil dönemlerinin gelmesi ile birlikte ciddi bir arayış içerisine giren insanlar özellikle tat,l bölgesi ve otel seçiminde sorun yaşıyorlar. Haksız da değiller. Oteller her ne kadar etkileyici reklamların da sayesinde büyüleyici görüntüler sunsa da için arka planında farklı sorunları da sunduğu bir gerçek. Birçok lüks otel haşerelerle yaptığı mücadelenin yetersiz kalmasından dolayı olumsuz referans sorunu ile karşı karşıya kalabiliyor. Özellikle de İstanbul’da otel ilaçlama konusuna yeteri kadar değer verilmiyor olması bu sorunu karşımıza çıkarıyor. Çünkü İstanbul iklim olarak çok fazla türde haşereye yaşam alanı sunuyor ve oteller gibi büyük yapılar için de ideal ortamlar elde ediyorlar. Buna rağmen otel yetkilileri sezon harici dönemlerde otel ilaçlama şirketi desteği almak yerine kendi yöntemlerini uygulayarak bu sorundan arınma yoluna gidiyorlar.

Başta Avrupa Yakası otel ilaçlama firmaları açısından daha ciddi ihtiyaç teşkil eder. Havaalanına yakın olması ya da birçok firmanın bu bölgede kurulmuş olmasından kaynaklanıyor olsa gerek bu bölgedeki oteller haşere mücadelesine ayrı bir önem gösterirler ve de göstermek zorundadırlar. Aynı durum Anadolu yakası otel ilaçlama gereksinimi için de geçerlidir tabi ki. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli unsur bu işin profesyonel firmalara yaptırılması gerektiğidir. Bilinçsizce yapılacak olan ilaçlama yöntemlerinde hem var olan sorun önlenemez hem de yeni sorunların baş göstermesine sebep olunabilir. Mesela müşterilerin ilaçlama kaynaklı olarak olumsuz etkilenmeleri gibi. Ayrıca alınmayan tedbirlerden kaynaklı olarak resmi makamların yazacakları cezalarda küçümsenir miktarlarda değildir.

Bu bilgiler ışığında anlayacağımız gibi bizlere düşen otel ilaçlama firmaları içerisinde en doğru olanı seçmek kalacaktır. Bu o kadar da zor bir iş değildir oysa. Her sektörün sorunlarının başında olduğu gibi ilaçlama sektöründe de usule uygun olmadan kurulan ve ana amaçları sadece paranızı almak olan bazı firmalar kurulabilmektedir ki biz bunlara merdiven altı ilaçlama firmaları diyoruz. İşte bu firmalardan biri ile anlaşma yapmak size hiçbir katkı sağlamadığı gibi aynı kendi mücadeleniz için ikaz ettiğimiz olası zararlarla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu da demek oluyor ki iyi bir otel ilaçlama servisi kesinlikle ruhsatlı olmalıdır. Böylece bazı koşulları da sağlamış olacaktır. Bu tür bir otel ilaçlama hizmeti veren firma Sağlık Bakanlığı tarafından kullanılması onaylanmış ilaçlar kullanırlar ki bu da sağlık açısından inanılmaz önemlidir.

Bizler de ruhsatlı ve resmi gereksinimlerini her zaman zamanında yerine getiren bir ilaçlama firmasıyız. Kokusuz ilaçlama ile sizlere zarar vermiyor ve haşerelerden sonsuza kadar kurtulmanızı sağlıyoruz. Elmas İlaçlama olarak İstanbul’un her köşesinde verdiğimiz hizmeti artık Kocaeli halkına da sunuyor olmanın haklı gururu içerisindeyiz. 7/24 saat hizmet vererek sadece fare ilaçlama konusunda değil tüm haşere mücadelesinde mutlak memnuniyet sağlıyoruz. Sağlıklı bir tatil için mutlaka bizleri aramalısınız.

OTEL İLAÇLAMA ÖNEMİ

Tatil dönemlerinde insanlar seçecekleri otellerde bazı özellikler ararlar. Geçmiş deneyimlerine göre otel seçenler bir yana bir de yapılan yorumlara göre tercih seçenekleri oluşur. Bu yorumların arasında özellikle de haşereler konusuna değinilir. İşte bu nedenle otel ilaçlama konusu ayrı bir önem arz eder. Ama bu ilaçlamanın kişisel yöntemlerle yapılması da oldukça hatalı bir yaklaşımdır. Yani şunu ifade etmemiz gerekir ki uzman kişiler tarafından yapılmayan ilaçlama yöntemleri gelecek dönemlerde daha ciddi sağlık sorunlarına sebep olabileceği gibi var olan haşerelerin zararlarının da devam etmesine neden olacaktır. Bu da olumsuz referanslara neden olacaktır ve mutlaka iş kaybı olarak geri dönüş sağlayacaktır. Hukuki cezaların oluşturacağı zararlar ise bir tarafa.


Oysa otel ilaçlama şirketleri desteği almak en akıllıca olacak karardır. Özellikle internetin yaygınlaşması ile oteller hakkında yapılan yorumlar çok geniş kitlelere ulaşıyor. Böylece de yapılacak bir eleştiri nedeniyle ciddi müşteri kayıplarına sebep olabiliyor. Genelde yıldızlama ya da puanlama usulü yapılan yorumlar otel seçimine direkt etki yapıyor. İşte bu bile otel ilaçlama önemi hakkında bize ipucu veriyor. Ama bu aşamada doğru ilaçlama firması ile çalışmak da önemlidir. Ruhsatlı ve standartlara uyan ilaçlama otel ilaçlama servisleri ile çalışmak gerekir. Bunun için ilaçlama firmasının resmi belgelerini kontrol edebilir ya da referansları ile görüşebilirsiniz. Ekiplerin eğitim ve yeterlilik durumları da çok önemli.


İlaçlama Bilgi