AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

SALYANGOZ İLAÇLAMA

Salyangoz İlaçlama

Salyangoz böceği nemli alanlarda yaşayan bir haşere türüdür. Çeşitlilik gösterirler. Salyangoz böceğinin çeşitli türleri vardır. Kabuklu bir yapısı olan salyangoz haşeresi gıda ihtiyacını bitkilerle sağlar. Salyangoz böceği gezindiği her alana kendi sıvısını bırakır. Salyangoz haşeresi nemli alanlarda yaşamayı sever. Vücutları su ile dolu olan salyangozlar çok çabuk çoğalırlar. Vücutları sıvı ile dolu olduğu için soğuk alanlarda yaşayamazlar, donarlar.

Kırkayaklar, kurbağalar, kertenkeleler gıda ihtiyaçlarını karşılamak için salyangozları yerler. Hem otçul hem de etçil salyangoz türleri vardır. Salyangozlar yumurta ile çoğalırlar.

Özellikle bahçe alanlarındaki çiçeklere ve bitkilere zarar vererek kurumalarına neden olurlar. Bahar ve özellikle de yaz dönemleri salyangoz haşeresinin üreme dönemidir. Bir salyangoz yumurtasından yaklaşık 200 adet yavru salyangoz çıkar. Görüldüğü gibi çok çabuk ürerler.

Salyangoz yapı itibariyle diğer zararlı böceklere göre farklılıklar gösterir. Vücudunun üzerinde bulunan kabuğu ile oldukça değişik bir görünümü vardır. Bu kabuğu tehlikelere karşı bir savunma aracı olarak kullanmaktadır. Hareket yetisini ise bünyesi ile kabuğu arasında salgıladığı bir sıvı aracılığı ile kazanır. Bu nedenle de dolaştığı alanlarda parlak bir iz bırakmaktadır. Farklı yapısı nedeniyle de salyangoz ilaçlama da farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Sıvıya karşı yoğun ihtiyaçları nedeniyle salyangozlar genelde yağmur sonraları görülürler. Bu sebeple de bol yağış alan bölgelerde daha fazla görülürler. Genelde otçul bir canlı olsalar da etçil olanlarının varlığı da bilinmektedir. Bu nedenle özellikle tarımsal alanlarda salyangoz ilaçlama zorunlu bir gereklilik olarak ortaya çıkmaktadır. Yeşilliklere zararını engellemek ancak bu şekilde mümkün olabilecektir.

SALYANGOZ İLE MÜCADELE

Her ne kadar insanlara bir zararı olmasa da hatta bazı kültürlerde gıda olarak tüketiliyor olsa da başta bitkiler için zararlı olan salyangoz ile mücadele edilmesi gerekmektedir. Evlerde veya kapalı ortamlarda pek görülmemeleri nedeniyle açık alanlarda uygulanacak ilaçlama yöntemleri ile korunmak mümkündür. Fakat bu işlemi de salyangoz ilaçlama servisleri desteği olmadan yapmak hatalı bir davranış olacaktır. Salyangoz ile mücadele etmeye yardımcı olacak olan işletmeler konusunda eğitimli ve tecrübeli olmalıdırlar. İlaçlama zamanı ve yöntemi bu canlı için çok önemlidir. Bilinçsiz yapılan ilaçlamalarla salyangozdan kurtulmak mümkün olmayacağı gibi bitkilerin ve çevredeki diğer canlıların da zarar görmesine sebep olunabilir.

SÜMÜKLÜ BÖCEK İLAÇLAMA

Salyangozlara halk dilinde sümüklü böcek adı da verilir ki bu ismi dolaştıkları alanlarda bıraktıkları sümüksü izden alırlar. Sümüklü böcek ilaçlama konusunda en sağlıklı kararı ve zamanlamayı ise sümüklü böcek ilaçlama şirketleri verirler. Türüne, yoğunluğuna ve alana bağlı olarak farklı zamanlarda farklı ilaçlarla uygulama gerçekleştirilebilir.

SALYANGOZ İLACI

Salyangoz ilaçları dirençli olan bu canlının imhasında doğru seçilmelidir. Aksi durumda salyangoz zarar görmeyeceği gibi diğer canlılara ve insanlara zarar verme riski de ortaya çıkacaktır. Bu sebeple salyangoz ilacı olarak bilinen birçok ilacın iyi değerlendirilmesi hatta Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanıp onaylanmadığının analiz edilmesi gerekir.

SALYANGOZ İLAÇLAMA SERVİSLERİ

Salyangoz ilaçlama firmaları genel olarak profesyonel ekiplerden kurulur. Bu ekipler zararlının görüldüğü ortamda yapacakları analiz sonrasında faaliyet gösterirler. Sadece bu neden dahi salyangoz ilaçlama firması tercih etmek için geçerli bir neden olabilir.

SALYANGOZ İLAÇLAMADA ELMAS İLAÇLAMA FARKI

Diğer tüm haşerelerde olduğu gibi salyangoz ilaçlama konusunda da mutlak garantili hizmet veren Elmas İlaçlama, İstanbul’un tamamından sonra artık İzmit’te de hizmet vermeye başlamıştır. Tüm yasal gereklilikleri zamanında yerine getiren ve tecrübesi ile benzerlerinden birkaç adım önde olan firmamız siz değerli müşterilerine günün her saatinde destek veren bir salyangoz ilaçlama servisi olarak bilinmektedir. Çevrenizde bulunan diğer canlı ve bitkilere zarar vermeden kaliteli ilaçlama hizmeti almak istiyorsanız önce bizi bir arayın.