AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

TAHTA KURDU İLAÇLAMA

Tahta Kurdu İlaçlama

Tahta kurdu haşeresinin diğer adı mobilya kurdudur. Tahta kurdu haşeresi tahta eşyaların içerisine yerleşir. Tahta kurdu yerleştiği alanlarda dehlizler açarak zarar verirler. Tahta kurdu ses çıkarır. Parkemizin içinde yada tahta eşyalarımızın içerisinden sesler gelebilir. Ağaç kurdunun (tahta kurdu) baş kesimi siyah renkte olup gövde kısmı ise kahverengidir. Ağaç kurdu haşeresi kanatlıdır. Baş kısımlarında antenleri mevcuttur. Tahta kurdu haşeresinin boyları en fazla 1 cm dir.

Tahta kurdu haşeresi yumurtlayarak çoğalır. Tahta kurtları yumurtalarını kazdıkları dehlizlere bırakırlar. Tahta kurtları zamanla çoğalırlar.

Başlangıçta belirli bir alanda görülen tahta kurdu haşeresi kısa sürede diğer mekanlarımıza da yayılır. Tahta kurdu haşereleri daha çok nemli ve sıcak alanlarda yaşam olanağı bulurlar.

TAHTA KURDU İLE MÜCADELE

Tahta kurdu ile mücadele ancak ilaçlama yöntemi ile olabilecektir. Fakat çok zor ortadan kaldırılan bu haşereden doğru yöntemlerle ilaçlama yapılmadığı takdirde kurtuluş çok olası değildir. Özellikle piyasada ucuz ilaçlama yapıyoruz diyerek sabit fiyat belirten işletme görünümlü dolandırıcılardan uzak durmak gerekmektedir. Çünkü hiçbir haşere ile mücadelenin gerçek maliyeti, uygulama alanının ve haşere türünün görülmeden tespit edilmesi mümkün değildir. Bunu ise sadece ruhsatlı ve tecrübeli tahta kurdu ilaçlama firması olarak çalışan işletmeler gerçekleştirebilir. Buradan da anlaşılacağı üzere tahta kurdu ile mücadele ederken yapılması gereken tek şey doğru bir ilaçlama işletmesi bulmaktır.

TAHTA KURDU ZARARLARI

Tahta kurdu genel olarak kullanılan ahşap malzemelere zarar verirler. Mobilyaların tamamına zarar verebilirler. Bu nedenle de tahta kurdu zararları başta mobilya deformasyonu olarak görülür. Çok da hızlı hareket eden ve genelde geceleri aktif olan bir canlıdan da ilaçlama olmaksızın kurtuluş pek imkansızdır. Genelde mobilya diplerinde toz bırakmalarından ve seslerinden varlıkları anlaşılır. Ama periyodik olarak bir tahta kurdu ilaçlama şirketi yardımı ile ilaçlama yapılırsa da kurtulma sağlanmış olur.

TAHTA KURDU BÖCEĞİ

Tahta kurdu böceği bir haşere türü olsa da eklem bacaklılar içerisinde incelenmektedir. Genelde iki kanatlı ve sert bir yapıya sahiptirler. Otçul grubundan olan bu canlılar her ne kadar insanı ısırmıyor olsalar da dolaştıkları alanlardan aldıkları mikropları başka alanlara hatta meyve sebzelerimize taşıyarak hastalık yaymaktadırlar. Ağız yapıları gereği ahşap malzemeleri doğrayarak zarar verirler. Böyle bir zararları nedeniyle de çok sevimsiz canlılardır. Tahta kurdu böceği bu adını da ahşap malzemelere verdikleri zarardan almaktadır. Ayrıca halk arasında mobilya böceği, ahşap kurdu ve ağaç böceği olarak adlandırıldıkları da görülmektedir. Böyle ciddi problemlere yol açabilen bir zararlıdan korunmak isteniyorsa da kesinlikle ilaçlama yaptırmak gerekmektedir. Ahşap malzemelerin içerisini oyarak yuva yapmış olması da yok edilmesini zorlu kılmaktadır. Ama işinin ehli bir tahta kurdu ilaçlama servisi ile çalışılırsa kesin çözüme de ulaşmak mümkün olabilecektir.

TAHTA KURDU İLAÇLAMA FİYATLARI

Tüm haşerelerde olduğu gibi tahta kurdu illetinde de yapılacak olan uygulama alanına bağlı olarak farklı fiyatla ortaya çıkabilecektir. Bu nedenledir ki ucuz tahta kurdu ilaçlama adı altında kol gösteren birimlere dikkat etmek gerekmektedir. Tahtakurusu illetinden kurtulmak isterken diğer canlılara zarar vermek istemeyiz muhakkak. Tahta kurdu ilaçlama fiyatları alan tespitinden sonra belirlenir. Önemli olan en doğru ve en uygun firmanın tespit edilmesidir. Ama bilinmelidir ki ilaçlama işlemini konusuna hakim bir firmanın yapması çok önemlidir. Aksi takdirde hem yapılan harcama boşa gider hem de haşerelerden arınma sağlanamaz.

ELMAS İLAÇLAMA İLE GARANTİLİ İLAÇLAMA

Doğru ilaçlama firması kesinlikle ruhsatlı olur ve Sağlık Bakanlığı’nın yetkili birimlerince onaylanan ilaçları kullanır. Biz Elmas İlaçlama olarak tüm yasal görevlerimizi anında yerine getirmekteyiz. Hukuki standartlara uygun ekipmanlarımız ile haşereleri kökünden temizliyoruz. Teknolojik ve endüstriyel malzemelerimiz size garantili hizmet vermemizin ana unsurlarıdır. Uzun yıllardır İstanbul’da tahta kurdu ilaçlama firması olarak tercih edilen firmamız artık İzmit iline de aynı kaliteli hizmeti taşımaktadır. Üstelik de hem garantili ilaçlama hem de günün 24 saati faaliyet koşulu ile. Böylece sizler kaliteli ama cazip fiyatlı hizmeti 7/24 alabiliyorsunuz. Elmas İlaçlama’nın uzman personeli haşerelerin türünü ve ilaçlama yöntemini belirleyip kısa sürede sizleri haşerelerden tamamen arındırmaktadır. Doğru ilaçlama doğru kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde hem emek hem amaç sonuçsuz kalır. Siz siz olun sağlığınızı riske atmayın.