AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

TATARCIK İLAÇLAMA

Tatarcık İlaçlama

Tatarcık sineği oldukça küçük bir haşere türüdür. Tatarcık sineğinin vücudu kıllarla kaplıdır. Donuk sarı renkli olan tatarcık sineği 1,5-3 mm büyüklüğündedir. Loş alanlarda yaşarlar ve bu alanlarda ürerler. Tatarcık sineği haşeresi gıda ihtiyacını kan ile karşılar. Tatarcık sineği bu ihtiyacını hem insanlardan hem hayvanlardan karşılarlar.

Yumurtlayarak çoğalan tatarcık sineği haşeresi uygun sıcaklık ve ortamda çok çabuk çoğalır. Yalnızca dişi tatarcık sineği insanları ısırır. Çoğu kez insanlar tatarcık sineği haşeresi tarafından ısırıldığının farkına varmaz. Tatarcık sineği haşeresinin ısırdığı alan kızarır ve kaşıntı oluşur.

Tatarcık sineği haşeresi birçok hastalığın virüsünü taşır. Özellikle kan yoluyla bulaşan hastalıkların tümünü taşır.

Tek hücreli ve asalaklar grubunda yer alan tatarcık sineği kan emerek beslenmesi nedeniyle birçok haşereden daha tehlikelidir. Bunun nedeni ise direkt kan ile temas kuruyor olmasıdır. Bu durumda nasıl bir hastalık yayıcısı olduğu hakkında yorum yapmaya gerek yok sanırım. Genelde kan emerler ve dere, nehir yada bataklık alanlara yumurta bırakan tatarcık sineği 20 civarındaki yumurtası oldukça küçük olacağından dolayı pek göz ile görülmeleri mümkün olamamaktadır. Buradan da anlaşılacağı üçere bu sinek oldukça hızlı üremektedir. Bu denli hızlı çoğalan bir haşere ile mücadele edilmesi isteniyorsa da kesinlikle tatarcık sineği ilaçlama firması desteği almak zorunludur.

TATARCIK İLAÇLAMASI

Tatarcıklar sinek grubundan olduğuna göre yapılacak olan ilaçlama türü de sıvı ilaçlama yöntemi olacaktır. Ne yazık ki burada yine insanların kendi ilaçlama yöntemleri sıklıkla karşımıza çıkıyor. Hiçbir zirai bilgisi olmayan insanlar başkalarından aldıkları bilgiler ile tatarcık ilaçlaması yapmaya kalkışıyorlar ve hem başarılı olamıyorlar hem de kendileri ile birlikte başka zararı olmayan canlılara da zarar verebiliyorlar. Oysa tatarcık ilaçlaması konusunda eğitim almış ve tecrübeli ekiplerden destek alınsa hem bu illetten köklü çözüm ile kurtulma şansı yakalanacak hem de sevdiğimiz diğer canlılar zarar görmeyecektir. Bu işi oldukça düzgün şekilde yerine getiren tatarcık ilaçlama şirketleri bulunmaktadır.

TATARCIK NASIL OLUR?

Tatarcıklar genel olarak sivrisineklere benzerler. Fakat özelikleri her ne kadar benzese de yapısal özellikleri çok farklıdır. Tatarcığın ısırdığı bölgelerde sadece kaşıntı değil aynı zamanda kızarıklık ve ağrı da oluşmaktadır. Genel olarak bataklık alanlarda ki yumurtalar sayesinde oluşan bu canlılar çok ciddi hastalıklara neden olabilmektedirler. Tabi ki buna maruz kalmamak da mümkün. Ancak tatarcık ilaçlama şirketleri desteği almadan da mümkün bir durum değildir.

TATARCIK SİNEĞİNİ DİĞER SİNEKLERDEN AYIRAN ÖZELLİKLER

Her ne kadar tatarcık sineği diğer sineklere benziyor olsa da aralarında belirgin bazı farklılıklar da mevcuttur. Buna örnek vermek gerekirse tatarcık sineğinin bedeninin tüylü olmasıdır. Ayrıca bu sinekler loş ışık sevmektedirler. O nedenle de daha çok ahır ve kümes gibi daha az ışık alan bölgelerde fazlaca görülürler. Öyleyse böyle alanlarda ilaçlama yapılmalı ancak o bölgede yaşayan diğer canlılar da zarar görmemelidir. Ama alanında uzman ekipleri bulunan bir tatarcık sineği ilaçlama servisi desteği alınırsa tabi ki kolaylıkla kurtuluş da elde edilir.

TATARCIK SİNEĞİNİN BOYU NE KADARDIR?

Tatarcık sineğinin fiziksel büyüklüğü sivrisineklerle çok benzerlik gösterir. Her ne kadar 1 cm ye uzanan ebatlardan söz edilse de genel olarak daha küçüktürler. Küçük olmaları nedeniyle de ilaçlama yapmadan kurtulmak imkansızdır. Ama tabi bu zorluk tatarcık sineği ilaçlama firmaları için geçerli değildir. Bu tür firmalar zaten her türlü haşereyi tanımakta ve onlarla mücadele yöntemlerini iyi bilmektedirler. Bu nedenle de doğru ilaçlama taktiği ile kökten çözümler sunabilmektedirler. Her haşerede olduğu gibi bu zararlı için de doğru bir tatarcık sineği ilaçlama servisi ile çalışılırsa olumlu sonuçlar elde edilecektir. Aksi durumda hiçbir fayda görülmeyeceği gibi daha ciddi zararlar görme olasılığı da yüksektir.

TATARCIK'IN BULAŞTIRDIĞI HASTALIKLAR

Tatarcığın bulaştırdığı hastalıklar konuşanda fazlaca bir açıklama yapmaya gerek yoktur. Çünkü kan teması ile hastalık bulaştırdıklarına göre her hastalığın taşıyıcısı olabilirler. Ama en çok karşılaşılan rahatsızlıklardan söz etmek gerekirse bunları, çıban oluşumları, bağırsak sorunları, humma gibi hastalıkları sayabiliriz.

Firmamız Elmas İlaçlama sizlere tatarcıklardan kurtulmanız için en etkili çözümleri en cazip fiyatlarla sunmaktadır. Sizde günün her saatinde bizleri arayabilir ve haşerelerden kurtulabilirsiniz.