AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

YILAN İLAÇLAMA

Yılan İlaçlama

Dünyanın her yerinde yaşayabilen yılan canlısı oldukça tehlikelidir. Yılanların yüzde 99 u zehirlidir. Yılanların boyları ve yapıları çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Ancak yılanların biyolojik yapıları aynıdır. Sadece şekilleri farklılık gösterir. Yılanların uzun vücut yapısı vardır, vücutlarının sonlarında kuyrukları mevcuttur.

Yılanlar sürünerek hareket ederler. Yılanlar vücutlarını kasıp öne savurarak hareketlerini gerçekleştirirler. Yılanların başları vücutlarıyla orantılı olarak gelişmiştir. Yılanların baş kısımlarında iki adet göz yer alır, ağız kısımlarında çatallı dilleri bulunur ve avını zehirlemek için kullandığı dişleri yer alır. Sert ve pullu bir deriye sahip olan yılan çeşitlerinin vücutlarında kıl bulunmaz. Yılan türlerinin uzunlukları farklılık gösterir. Kimi yılan türleri 12 metreye kadar uzunlukta olabilirler.

Yılan İlaçlama, yılanlar gıda ihtiyaçlarını böcek ve farelerle sağlarlar. Avlarına sessizce yaklaşan yılanlar avın üzerine atlayıp dişleriyle zehirleyip öldürür. Gıda gereksinimlerini böcek ve farelere ek olarak daha büyük hayvanları (kuş, kurbağa, balık vb gibi…) da avlayarak karşılar. Yılanlar yıl içerisinde bir kez deri değişimi yaşarlar. Yılanların deri değiştirme işlemleri 1 ya da 2 hafta sürebilir.

Yılanlar yumurtlayarak ya da doğum yaparak çoğalmalarını gerçekleştirirler. Yavru yılanlar kendi avlarını yakalayıp gıda gereksinimlerini karşılayabildiklerinde yuvadan ayrılıp çevreye yayılırlar.

Yılanların neredeyse tüm türleri zehirlidir. Bu yüzden yılanla mücadelede ilaçlama şirketleri önem taşımaktadır. Yılan ilaçlama açık ve kapalı mekanlar için yapılmaktadır. Yılan ilaçlama da kullanılan ilaçlar oldukça önemlidir. Çünkü böcek ilaçlama ve fare ilaçlama için kullanılan ilaçlar yılan ilaçlama da kesinlikle kullanılamaz. Çünkü bu ilaçların yılan ilaçlama üzerinde hiçbir etkisi bulunmamaktadır. İlaçlama şirketi mutlaka yılan ilaçlama üzerinde etkili olan insektisitleri kullanmalı ve profesyonel bir uygulama yapmalıdır.

Yılanlar bazen gıda gereksinimlerini karşılayabilmek ya da soğuk havalardan korunabilmek için yaşadığımız kapalı alanlara dahi girerler. Böyle bir durum ister açık alanda ister kapalı alanda görünsün mutlaka zaman kaybetmeden yılan ilaçlama şirketi ile iletişime geçilmelidir.

Biz elmas ilaçlama şirketi olarak yılan ilaçlama konusunda uygun ilaçlarımız ve profesyonel ilaçlama ekiplerimiz ile kesintisiz olarak hizmetinizdeyiz.

Yılan ilaçlama konusundan söz etmeden önce bu canlıdan biraz söz etmek sanırım daha iyi anlaşılabilir olmasını sağlayacaktır. Öncelikle yılanlar insanlar için en tehlikeli sürüngenler arasında yer almaktadır. Omurgalı bir canlı olmasının yanında besin bulma ve hissetme fonksiyonunu dilleri ile gerçekleştirir. Direkt müdahale olmadığında çok zararlı olmadıkları düşünülse de yine de uzak durmak gerekir. 10 santimden 10 metreye kadar ulaşan büyüklükte yılan türlerinin varlığı bilinmektedir. Toprak altında dolaşmaları nedeniyle tarım alanlarına da zarar verebilecekleridir ki bu nedenle yılan ilaçlaması yapmak gerekebilecektir. Çeneleri ile kilometrelerce uzaktaki bir titreşimi algılama yetileri olan yılanların % 99’unun farklı oranlarda zehri bulunmaktadır.

YILAN İLE MÜCADELE

Yılan ile mücadele etmenin en önemli koşulu yılan ilaçlama yapmaktır. Ancak en gerekli tedbir ise yılandan uzak durmaktır. Yılanların içerisinde avlarını bedenleri ile sarıp boğarak öldürenler dahi vardır. Avlarını parçalamadan yutan bu sürüngen beden olarak kendilerinden fazlaca büyük canlılara dahi saldırabilmektedir. En tehlikeli sürüngen olması bile yılan ile mücadele zorunluluğu doğurmaktadır.

YILAN SOKMASI

Yılanların üst çenelerinde 2 adet dişleri ve bu dişlerin içinde de zehir kanalları bulunmaktadır. Bu nedenle yılan sokması olarak nitelendirilen durum aslında bu dişleri avın bedenine geçmesi ve zehir enjekte edilmesidir. Birçoğu ölümcül sonuçlara sebebiyet verebilir. Bundan dolayı da yılan sokması yaşanmadan önlem almak tıbbi açıdan çok önemlidir ki bunun tek çaresi de yılan ilaçlama firması desteği de alarak köklü bir çözüme gitmektir. Bireysel ilaçlarla yılanla mücadele etmek imkansız gibidir.

YILAN İLACI

Yılan ilaçları yılanların görüldüğü alanlarda yapılan analiz sonrası tür ve büyüklüğe bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu konuda en sağlıklı kararı ise iyi seçilmiş yılan ilaçlama şirketlerinin çalışanları verecektir. Sıradan yılan ilacı olarak adlandırılan ve her türlü canlı ve bitkiye zarar vermesi muhtemel ilaçlardan uzak durmak, konusunda uzman ekiplerden destek almak daha doğru karar olacaktır. Ancak ifade ettiğimiz üzere tercih edilecek olan yılan ilaçlama servisi hakkında da iyi araştırma yapılması gerekmektedir. Uzman ekipler ve tecrübeli firmalar bu zararlı ile mücadele ederken daha etkili çözümler verirler. Aksi durumda da bireysel çabadan elde edilen sonucun daha da üzerine çıkılamayacak verilen para da çöpe gitmiş olacaktır.

ELMAS İLAÇLAMA İLE YILANLARDAN KORUNMA

İlaçlama şirketlerinden bizleri ayıran en büyük özellik kaliteyi garantili olarak sunmamızdır. Elmas İlaçlama olarak bu garantiyi uzman personelimize güvenerek ve teknolojik ekipmanlarımızdan emin olduğumuz için veriyoruz. Yılan ile mücadele konusunda profesyonel ekiplerimizden destek almak için günü 24 saati bizi arayabilirsiniz. Üstelik de artık İstanbul ile yetinmiyor İzmit iline de aynı kaliteyi taşıyoruz. En etkili çözümleri en uygun fiyatlarla elde etmek isterseniz bizi aramanız yeterlidir. Size tüm haşerelerden kurtulmanıza yardımcı olalım.