ZARARLILAR

TATARCIK SİNEĞİ HAŞERESİ İLAÇLAMA

Tatarcık İlaçlama

Tatarcık haşeresi uçan haşereler grubuna girer. Tatarcık sineği de denilir. Tatarcık haşeresinin vücut yapısı küçüktür ve sık kıllarla örtülüdür. Tatarcık haşeresi donuk sarı renklidir. Tatarcık sineği 1.5 mm ile 3 mm boyundadır. Tatarcık sineği daha çok loş alanları severler ve yaşamlarını bu alanlarda sürdürürler. Tatarcık sineği insanlardan ve hayvanlardan kan emerek gıda ihtiyaçlarını giderirler. Tatarcık sineği yumurtlayarak çoğalımını gerçekleştirir. Tatarcık sineklerini kan emdikten birkaç gün sonra bırakırlar. Tatarcık sineği yumurtalarını bitkisel ve yaş atıkların üzerlerine bırakırlar. Sadece dişi tatarcık sineği insanları ısırır. Tatarcık sineği insanları ısırdığında çoğu insan tatarcık sineği tarafından ısırıldığının farkına girmez. Tatarcığın ısırdığı yerde kaşıntı ve kızarıklık oluşabilir. Tatarcık sineği gece faaliyet gösterir ve gündüzleri karanlık alanlarda saklanır. Tatarcık sinekleri sıcak aylarda daha çok çoğalırlar ve faaliyetlerini arttırırlar.

Tatarcık sineği birçok hastalık virüsünü taşırlar. Özellikle hastalık taşıyan kişilerden kan emerek bu hastalığı hastalık taşımayan kişilere bulaştırabilirler. Tatarcık sineği ısırdığı kişilerde kızarıklıklar ve kabarıklıklar oluşur. Bu kızarıklık ve kabartılar 5 ile 7 gün devam eder. Eğer bu sinekler hastalık taşıyorsa taşıdığı hastalığın belirtileri 3 ile 4 gün içinde ortaya çıkar. Önce ateş çıkar ve bunu bulantı, kusma takip eder. Bu nedenle bu tür belirtiler görüldüğünde doktora gidilmeli ve bu haşere türü için yaşadığımız mekanlar dezenfekte edilmelidir.

Tatarcık sineği haşeresi ilaçlama mücadelesinde mutlaka profesyonel ve altını çizerek belirtiyoruz ki BİLİNÇLİ bir ilaçlama firmasından destek alınmalıdır.

Biz elmas ilaçlama şirketi olarak her türlü ekip ve ekipmanlarımızla 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz. Elmas ilaçlama şirketi olarak amacımız her türlü haşere (böcek) ve kemirgen sorununuzu en kısa sürede en etkili yöntemlerle çözmektir. Her bir müşterimiz en önemli referansımızdır. Güven ve doğruluk temel ilkelerimizdir.