AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

MİTE (MAYT) İLAÇLAMA

Akar mite İlaçlama

Akar haşeresi gözle fark edilmeyen haşere türüdür. Akarlar fiziksel olarak oval şekildedirler. Akar haşeresi mite olarak da adlandırılır. Akarlar beyaz ya da krem rengindedirler. Akar haşeresi yaşadığımız her ortamda bulunabilen canlılardır. İnsan ve hayvanların üzerinde milyonlarca akar(mite) yaşar. Akar haşeresi en çok tüylü alanlarda yer alır. Halı, battaniye, koltuk, yorgan, yastık ya da tüylü eşyalarımızın içlerinde yer alırlar. Akar haşeresi (mite böceği) gözle görülmez yalızca mikroskop ile görülebilir. Akar haşeresi sıcaklığı 20 derece kadar olduğu alanlarda yaşamlarını sürdürürler. Akar haşeresi insan sağlığı için oldukça tehlikelidirler.

Akarlar insanların deri döküntüleriyle de beslenirler. Akarlar güneş ışığını sevmezler. Güneş ışığının olduğu alanlarda akar haşeresi oluşumu olmaz. Akar haşeresinin oldukça fazla çeşidi vardır. Akarlar alerjik reaksiyona neden olurlar, vücudumuzda kaşıntıya neden olurlar.

Akarlar yumurtlayarak çoğalan haşerelerdir. Kısa sürede de çoğalma özelliğine sahip olan görünmez böceklerdir. Akar haşeresi ilaçlamasında birkaç kez takviye belirli periyodlarla yapılmalıdır. Çünkü kontrolü oldukça zor bir böcek türüdür. Görünmez böcekler olması bunun en önemli nedenidir.

Mite olarak adlandırılan bir haşere vardır ki bu haşereyi normal gözle görmek çok mümkün değildir. Ancak mikroskop altında incelenmesi durumunda gözlemlenebilir ve insan vücudunda milyarlarcası yaşayabilir. Bu nedenle de sağlığa ne denli zararlı olduğunu ve mite ilaçlama işleminin neden önemli olduğunu vurgulamaya gerek yok sanırım. Her haşere türünde olduğu gibi akar ilaçlama işleminde de kesinlikle bir profesyonel desteği almak zorunludur. Aksi takdirde zaten gözlemlenemeyen mite böceği zarar vermeye devam edecektir. Her ne kadar mite ilaçlama önemli koşul olsa da bu zararlıdan muhafaza olmak için özellikle yatak odalarının iyi havalandırılması gerekmektedir. Bunun yanında anti-bakteriyel yatak ve tekstil malzemeleri kullanmak da önemlidir. Oda içerisinde tüylü ev tekstillerini hatta halıları da en az kullanmak mite ilaçlaması kadar önemlidir. Astım ve bronşit gibi hastalıklara yol açan akar böceği bazı kişilerde de alerjik etkiler gösterebilmektedir. Bu sebeple de Mayt ilaçlama konusunda çok hassas davranmak gerekmektedir.

MİTE NEDİR?

Mite bir haşere türüdür ve genellikle insan vücudunda yaşarlar. Sıcak ve nemli ortamları fazlaca seven mite böceği deri döküntüleri ile beslendikleri bilinmektedir. Hızlı üreyen bir zararlı olması nedeniyle kesinlikle periyodik olarak mite ilaçlama yapmak zorunludur. Halk arasında Mayt veya Akar olarak da isimlendirilen bu zararlıdan kişilerin sıradan tarım ilaçları ile mücadele etmeye yeltenmesi kadar hatalı bir davranış olamaz. Çünkü insan bedeninde yer alan bir haşere ile mücadele etmekte kesinlikle uzman desteği olması gerekir. Mite ilaçlama yapmadan önce bazı önlemler alarak azalmasına vesile olunabilse de tamamen yok olmaları için ilaçlama kesin koşuldur. Buna örnek vermek gerekirse çocukları pelüş olarak nitelendirilen oyuncaklarını bir poşet ile buzdolabı dondurucularında 45 dk. kadar bekletmek mitelerden arınmayı sağlayabilir. Ancak tüm yünlü veya tüylü ürünlerde bu canlının olduğunu varsayarsak en etkili çözüm mite ilaçlama işlemine başvurmak olacaktır. Ancak bu işlemde de doğru bir mite ilaçlama firması tercih etmek çok önemlidir. Aksi takdirde bireysel ilaçlama yapmayın uyarımıza gerek kalmayacaktır ki çünkü aynı etkiyle karşılaşacaksınız.

MİTE İLAÇLAMA SERVİSLERİ

Peki, doğru mite ilaçlama servisi nasıl olmalıdır? Öncelikle firmanın ruhsatlı olması şarttır. Yasal işlemleri yerine getirmemiş olan bir pire ilaçlama şirketi doğru yöntemlerle ilaçlama da gerçekleştiremez. Ayrıca da doğru mite ilaçlama firmaları kullandıkları ekipmanlar ile de standartları aşarlar. Böylece her türlü haşere ile mücadele ederken nasıl bir yöntem ve malzeme hatta ilaç kullanılması gerektiğini iyi bilirler.

ELMAS İLAÇLAMA VE AKAR BÖCEĞİ

Firmamız Elmas İlaçlama uzun yılların tecrübesi ile müşterilerine mutlak memnuniyet ilkesi ile çalışan bir firmadır. Bunu ise uzman personeli ile sağlamaktadır. Günün her saati ilaçlama hizmeti sunması ile de ayrıcalık tanıyan firmamız en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla sunmaktadır.