AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

TESBİH BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Tesbih Böceği İlaçlama

Tesbih böcekleri giri parlak ya da siyah parlak renktedirler. Tesbih böceği haşeresinin ayakları oldukça kısadır. Bu böcek türüne dokunulduğunda top şeklini alır. Tesbih böceği haşeresinin vücudu bölmeler halinde ve oldukça yumuşaktır.

Tesbih böceği yumuşak vücudunu üzerindeki sert tabaka ile korur. Bu böcek türü genellikle rutubetin fazla olduğu alanlarda görülür.

Tesbih böceği haşeresi nemli alanlara yerleşir ve bu alanlara yumurtalarını bırakarak kısa sürede çoğalır. Tesbih böceği haşeresinin baş kısmında bir çift anten yer alır. Tesbih böceği haşeresi çok hızlı çoğalır.

Genel olarak Avrupa kökenli olsalar da tesbih böceği hemen her kıtada sıklıkla görülen haşere türlerindendir. Çoğunlukla açık bahçelerde görülen bu zararlıya çok seyrek de olsa evlerde de görmek mümkündür. Diğer haşerelerde olduğu gibi bunda da tesbih böceği ilaçlama firmaları yardımı ile ilaçlama yapılmalıdır. Aksi durumda hızla çoğalırlar ve ciddi zararlar verebilirler. Beslenme gereksinimlerini geceleri gideren bu haşereler, meyve sebze gibi yenebilir her şeyi yemektedirler. Ayrıca çürümüş olan odun parçaları ile dahi beslenebilirken kendi dışkılarını yeme özellikleri ile de bilinirler. Sadece bu neden bile bu böceklerin nasıl bir mikrop taşıyıcısı olduklarını gözler önüne sermektedirler. Öyleyse kurtulması gereken bir canlıdır ve kesinlikle bir tesbih böceği ilaçlama şirketi desteği ile yok edilmelidir.

Bu böcekler tehlike hissetmeleri durumunda vücutlarını yuvarlak bir hale gelecek şekilde büzüştürürler. Bu nedenle de böyle bir isim almışlardır. Antenleri vasıtasıyla tehlikeleri çok çabuk fark ederler ve o nedenle de derhal korunma pozisyonuna geçerler.

TESBİH BÖCEĞİ İLAÇLAMASI

Bu böcekler çapları gereği ve saklanma koşulları nedeniyle sıvı ilaçlama yöntemi ile yok edilebilmektedir. Ancak kullanılacak olan yöntemi uzman kişilerden almak gerekir. Tesbih böceği ilaçlaması yaparken çevrede bulunan zararsız canlılara zarar vermemek gerekir. O nedenledir ki tarımsal ilaç kullanımında profesyonel destek alınmalıdır. En doğru teşbih böceği ilaçlaması şeklini ise tesbih böceği ilaçlama servisleri bileceklerdir. Çünkü bu işletmelerin ekipleri birçok haşere konusunda geniş bilgiye sahiptir ve ne tür zararlıya nasıl bir ilaçlama yapılacağı konusunda eğitimlidirler.

Sıradan tesbih böceği ilaçlama servisi sizlerin bireysel mücadelenizden daha fazla katkı sağlayamaz. Bunu da ucuz ilaçlama kandırmacası ile ilgi çekmeye çabalarlar. Ucuz da olsa haşereden kurtulamadıysanız paranızı boşa harcamışsınız demektir. Özellikle de sıradan zehirler ile bahçelerde yapılacak olan ilaçlamaların bitkiler dahil pek çok canlıya da zarar verebileceğini unutmamak gerekir. Ama tecrübeli bir tesbih böceği ilaçlama firması bu konuda kesin çözümler sunar. Böyle bir firma personeli zaten haşere türlerini ve hangi haşereye hangi ilaç kullanılmasın gerektiğini iyi bilecektir. Böylece de sadece hedeflenen canlının yok edilmesi sağlanmış olacaktır. Tesbih böceği ilaçlaması konusunda hassasiyet gösterilmesi gerek bir diğer unsur da sadece canlının görüldüğü alanda değil muhtemel yavru ve yumurtaların da imha gerekliliğidir. Bu doğru yapılmazsa belki kısa süreli bir kurtuluşa sağlanabilecektir ancak çok kısa sürede aynı illet yeniden karşınıza çıkacaktır.

TESBİH BÖCEĞİ İLAÇLARI

İnsanların en çok yaptığı hatalardan bir tanesi sıradan sokaklardan dahi bulunabilen ilaçlarla bahçe ilaçlama yöntemine gitmeleridir. Aslında bu yöntem ile kişi kendisine de zarar verir evcil hayvanlara da. Doğru bir tesbih böceği ilacı Sağlık Bakanlığı’nın yetkili birimlerince onaylanmış olur. Böylelikle yasal yükümlülük de yerine getirilmiş olacaktır. Fakat teşbih böceği ilaçları da kendi aralarında farklılıklar göstermektedir ki bu uygulama alanına göre ve haşere türüne göre değişecektir. Bu noktadan da anlaşılacağı üzere doğru teşbih böceği ilacını yerinde analizler sonrası tesbih böceği ilaçlama şirketleri tespit edebilir.

ELMAS İLAÇLAMA VE TESBİH BÖCEĞİ

Firmamız Elmas İlaçlama uzun yılların verdiği tecrübe ile garantili ilaçlama hizmetini İstanbul’un tamamından sonra Kocaeli’de de vermeye başlamıştır. Uzman personeli ile her türlü haşere yerinde tespit edilmek de ve bu doğrultuda da ilaçlama yapılmaktadır. Tesbih Böceği İlaçlama Firmaları arasındaki en önemli farkımız hizmetimizi günün her saatinde verebiliyor olmamızdır. Tamamen ruhsatlı işletmemizden kaliteli hizmeti uygun fiyatlara alabilmek için günün 7/24 saati bizi aramanız mümkündür.