AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

ARI İLAÇLAMA

Arı İlaçlama

Arılar uçan haşere kategorisine giren haşerelerdir. Zar kanatlılar grubundadırlar. Arı böceğinin çok ince kanatları vardır. Bu haşerenin kanatlarının iç kısımlarında ince kılcal damarlar yer alır. Arı böceğini vücut yapısı çık yumuşaktır. Vücutları kıl tabakası ile kaplı olan arı haşeresi zehirli iğnesini kuyruk kısmında taşır. Arıların bu iğneleri oldukça zehirlidir. Arıların yön bulmalarını baş kısımlarındaki antenler sağlar. Tehlikeyi bu baş kısımlarındaki antenlerle algılar ve harekete geçerler. Arılar çok hızlı hareket eden haşerelerdir. Popilasyon halinde yaşayan arı haşereleri yuvalarına çok değer ve önem verirler.

Yuvaları üzerinde tehlike hissederlerse toplu olarak taarruza geçerek saldırırlar. Arı haşeresinin soktuğu alan vücudumuzun çeşitli yerleri olabilir. Arı sokması sonucunda sokulan yer şişer ve kızarır. Çok ağrı oluşur. Bu nedenle arı sokmalarında doktora başvurulmalı ve alan arı popilasyonuna karşı ilaçlanmalıdır.

Çünkü arı haşeresi toplu yaşamayı sevdiği için yerleştiği açık ya da kapalı alanda kısa sürede çoğalır. Arı ilaçlama bu bakımdan önemlidir. Arı ilaçlama da bireysel çözüm bize zarar verir. B u nedenle arı ilaçlama şirketlerinden destek yardım alınmalıdır. Arı ilaçlama firmasının bu alanda profesyonel olması oldukça önem arz eder.

Arılar her ne kadar çalışkanlıkları ile bilinen böcekler grubunda yer alsalar da özellikle bazı türlerinin ciddi zararları da bulunabilmektedir. Türlerine göre ısırıkları veya sokmaları insanlarda alerjik reaksiyonlara yol açabilmektedir. Bazı insanlarda nefes kesilmesine varacak kasılmalar oluşabilirken bu denli bir etki gösterdiği kişilerde genellikle ölümcül sonuçlar doğabilmektedir. Bu sebeple de insanlar sıklıkla arı ilaçlama şirketi ihtiyacı ile karşılaşabilmektedir. Arılar genel olarak kendilerine bir tehdit unsuru olmaması durumunda insana zarar vermezler. Fakat bizler ne yazık ki bilinç dışı olarak da arılara tehdit olabiliyoruz. Bu sebeple periyodik bir arı ilaçlama işlemi yapmak arıların o bölgede kolonileşmesini engelleyecektir.

Arılar koloniler halinde yaşarlar ve sayı olarak çok fazladır. Özellikle kraliçe arıyı korumak adına birlikte hareket ederek ciddi bir güç olabilirler. Böyle bir güç ile mücadele etmek için ise kesinlikle arı ilaçlama firmaları desteği almak gerekir. Özel kıyafetler ve yöntemlerle yapılacak olan ilaçlama ile arılardan tamamen kurtulmak mümkündür.

ARI SOKMASI

Özellikle tatlı gıdaların ve çiçeklerin çevresinde sıklıkla görülen arıların ısırdığı bölgede bir kızarıklık ve şişme oluşur. Bu kişinin arı zehrine verdiği tepki ve arının türüne göre de değişebilmektedir. Bazı kişilerde arı sokması ölümcül sonuçlara yol açabilir. Sokma işlemi genel olarak bal arılarının bir faaliyetidir. Tamamen iç organları ile tümleşik olan arkasındaki iğnenin ucu çengellidir. Bu nedenle de arının iğnesi soktuğu yerden çıkmaz. Aksine arının iç organları sokulan yerde kalır ve arı ölür. Bal arıları diğer arılar kadar tehlikeli olmasalar da yine de zaman zaman arı ilaçlama servisi gerektirebilecek kadar zorluklar oluşturabilirler.

ARI ZARARLARI

Arı genel olarak zararsız görülse de bazı türlerinin dolaştığı alanlardan bünyesine aldıkları mikropları diğer temas ettikleri noktalara taşıdığı da bilinmektedir. Evcil hayvanlara arı saldırdığı da bilinmektedir. Bu nedenlerden dolayı arı ile mücadele etme gerekliliği de olabilmektedir. Özellikle yaban arıları veya eşek arıları olarak nitelendirilen türleri ciddi zararlar verebilmektedir. Hele ki saçak altı vb. gibi insanların dolaşabilmesi mümkün alanlardaki arı kolonileri ciddi tehditler oluşturmaktadır ki çatı işçileri için ise bu tam bir kabustur. Böyle durumlarda da tek çare arı ilaçlama firmaları yardımı ile işlem yapmaktır. Arıların toplu saldırdıklarını da varsayacak olursak ne denli zararlı oldukları anlamak daha bir mümkün olacaktır.

ARI ISIRMASI

Arı ısırması sadece ısırılan noktaya verdiği şişkinlik ya da acı ile değerlendirilmemelidir. Bazı insanlarda felce yol açabilecek etkiler gösterebilmektedir. Arıların türüne ve kişiye göre hatta arının ısırdığı bölgeye göre bu etki değişecektir. İnce derili olan bölgelerdeki arı sokmaları genelde daha ciddi belirtiler gösterir. Örnek vermek gerekirse de insanların gözlerinin şiştiği arı sokmalarını sıklıkla duyarız. Başta park bahçe alanları olmak üzere bu tehlikeli durum ile karşılaşmamak için sıklıkla arı ilaçlama şirketi yardımı ile ilaçlama yapmak doğru olacaktır. Fakat bazı arıların tamamen zararsız olduğunu hatta doğaya katkılarını da iyi bilmek gerekir. Bu nedenle de bireysel ilaçlama yollarına başvurup diğer canlıları riske etmemek de çok önemlidir. Profesyonel destekler ile daha sağlıklı sonuçlar alarak arı ısırması tehlikesini ortadan kaldırmak önemlidir.

ARI İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

Bu denli zararlı olan arı çeşitlerinden korunmak için ilaçlama yapmak gerektiğini vurguladık. Öyleyse rasgele ilaçlarla bitkiler ve insanlar dahil komple çevreye zarar vermek yerine iyi bir arı ilaçlama servisi yardımı ile periyodik olarak uygulama yapmak gerekmektedir. Özellikle açık alanlarda bulunan çiçeklerle teması fazla olan çocuklarımızı arı sokmalarından korumak için sıklıkla ilaçlama yapmak önemsenmelidir.

ARI İLAÇLARI

Arı ilaçlama firmaları personelleri ile hangi arı türüne hangi ilaçlama yöntemi uygulayacaklarını iyi bilirler. Bu sebeple de rastgele arı ilaçları kullanmak yerine profesyonel ekiplerden destek almak daha akıllıca olacaktır.

ARI İLAÇLAMADA ELMAS İLAÇLAMA FARKI

Biz Elmas İlaçlama olarak arıların tüm türlerini iyi tanıyan personelimiz sayesinde İstanbul’un her köşesi ile İzmit çevresinde 7/24 hizmet sunmaktayız. Verdiğimiz kaliteli hizmeti daha fazla kişiye ulaştırmak için de sürekli büyüyoruz. Ruhsatlı firmamız onaylı ilaçları ve ekipmanları ile istediğiniz her an hizmetinizdedir. Arı ilaçlama konusunda tecrübemizi en doğru teknikler ve en doğru ilaçlarla garantili hizmet anlayışı ile sizlere ulaştırıyoruz.

ARI İLAÇLAMA İSTANBUL SERVİSİ

Arılar toplu halde yaşarlar. Koloni olarak sayıları çok fazladır. Çatı, balkon, duvar, pervaz, pencere vb. gibi yerlere koloni kurarak buralara yuva oluştururlar. Koloni özellikle kraliçe arısını korumak için birlikte hareket ederek ciddi bir şekilde zarar vermeleri çok yüksektir. Bu kolonilere karşı mücadele etmek için ise İstanbul’da  arı ilaçlama İstanbul servisi desteği almak gereklidir. Özel arı kıyafetleri, yeni nesil arı ilaçlama makineleri, arı ilaçları ve arı ilaçlama yöntemleri, arı yuvası alınması ile de arılardan tamamen kurtulmak mümkündür.

Arılar bir tehdit unsuru algılamadıklarında aslında insan ve hayvanlara zarar vermezler. Yalnız bizler ne yazık ki istemsiz olarak da arılara tehdit oluşturabiliriz. Bu sebeple de kontrollü bir arı ilaçlama işlemi yapmak arıların belirli alanlarınızda kolonileşmesini ve bizlere saldırmasını engelleyecektir. Tam tersi durumda arı şikâyetlerinizden kurtulamayacaksınızdır.

Arılar her ne kadar tozlaşmaya yardımcı olmaları ile bilinen doğaya yararlı böcekler grubunda yer alsalar da bazı arı türlerinin ciddi zararları da olduğu bilinmektedir. Özelliklede yaban arısı zehrine karşı alerjiniz varsa. Bunun nedeni arı türlerinin zehirlerine göre iğneleriyle sokmaları insanlarda ciddi solunum kesilmesine bağlı alerjik reaksiyonlara yol açabilmesidir. Bu sebeple de insanlar sıklıkla yaban arısı ilaçlama ya da eşek arısı ilaçlama ihtiyacı ile almaktadırlar