AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

TAHTA KURUSU İLAÇLAMA

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahtakurusu böceği oldukça küçük bir haşeredir. Tahtakurusu böceğinin büyüklüğü 2-5 mm dir. Kan ile beslenen tahtakurusu böceği kızılımsı renktedir. Tahtakurusu böceği küçüktür ama kan emerek şişer. Tahtakurusunu ezdiğimizde çok pis bir koku yayılır. Tahtakurusu böceği yumurtlayarak çoğalır. Çok çabuk üreyen böceklerdir.

Tahtakurusu haşeresini görmek çok zordur. Çünkü bu böcekler koltuk içleri, yatak içleri, çekyat içlerine yerleşip bu alanlarda çoğalırlar. Tahtakurusu haşeresi başlangıçta belirli bir alanda görülebilir ancak kısa sürede yaşadığımız diğer alanlara yayılırlar.

Bu nedenle tahta kurusu haşeresini bireysel mücadele ile çözemeyiz. Mutlaka profesyonel ilaçlama desteği almalıyız.

Hava sıcaklıklarının yükselmesi ile birlikte haşerelerle olan mücadelelerde başladı. Çünkü genel olarak bu tür böcekler sıcak havalarda ve özellikle de nemli ortamlarda ortaya çıkmaktadır. Özellikle de bu mevsimde en çok görülen böceklerden birisi de tahtakurularıdır. Genel olarak pis ortamlarda yaşayarak başka canlılara taşıyarak sağlık sorunlarına neden olabilen canlılardır bunlar. Bu tür haşerelerden kurtulmak için ise kesinlikle tahtakurusu ilaçlama şirketleri yardımı almak gerekmektedir.

Tahtakuruları genel olarak aşırı derece de hızlı üreyen canlılardır ve bu nedenle de önlenmesi zor zararlılardandır. Yolu kesilmediğinde bir süre işin içinden çıkılamaz haller alabilecektir. Sağlık sorunlarını sadece gıda teması ile değil de ısırarak veya kan emerek de bulaştıran zararlılar vardır. Tahtakuruları da kan ile beslenirler. Özellikle insanların deriye yakın damarların bulunduğu noktalardan ısırırlar. Bu durumda nasıl bir tehlike var ortada sanırım anlatmaya gerek yok. Böylesine riskli bir durumdan tahtakurusu ilaçlama firması yardımı olmadan kurtulmak ise çok olası bir durum değildir.

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA NASIL YAPILIR?

Tahtakurusu ilaçlama işlemlerini bireysel tarımsal ilaçlarla yapmak asla bir çözüm getirmeyeceği gibi aksine daha ciddi zararlara da neden olabilmektedir. Çünkü tahtakuruları koloni halinde yaşarlar. Koltukların kumaş aralarında, mobilyaların başlık kısımlarının arkalarında fazlaca görülebilirler. Genelde karanlıkta ortaya çıkabileceğinden dolayı pek görülmeyebiliyorlar. Sadece bu nedenlerden dolayı ilaçlama yapılması zorunludur. Daha ucuz olacak telaşı ile hatalı bir yöntem uygulamak sağlıkla oynanan kumar gibidir. Tahtakurusu ilaçlama servisleri bu konuda eğitilmiş ekiplerden oluşur ve yaptıkları ilaçlama ile sizleri tahtakurularından tamamen arındıracaktır. Genel olarak sıvı ilaçlar kullanılarak yapılan bu ilaçlama yönteminde kullanılan ilaçlar insan sağlığına da zarar vermemelidir.

TAHTAKURUSU İLE MÜCADELE

Mücadele edebilmenin tek yolu tahtakurusu ilaçlama servisidir. Ancak doğru ilaçlama servisi ile anlaşmak da önemlidir. Özellikle tecrübeli ve eğitimli ekiplerle çalışmak daha kati bir sonuç doğuracaktır. Ruhsatsız ve diğer yasal mevzuatlara uymayan tahtakurusu ilaçlama firması sizlerin kendi başınıza evde ilaçlama yapmanızdan daha fazla katkı getirmeyecektir. Ama işinin ehli bir firma ile çalışılacak olursa ve periyodik olarak ilaçlama yapılacak olursa tamamen kurtulmak da mümkün olacaktır. Ayrıca mücadelemize katacağımız tahtakurusu ilaçlama şirketi ekipmanları ve kullandığı ilaçlar açısından da incelenmelidir. Tarım ilaçları ile tahtakurusu ile mücadeleye yeltenen işletmelerden tamamen uzak durulmalıdır.

TAHTAKURUSU ISIRIĞI

Tahtakurularının türleri ısırdığı alandan tanımlanamaz. Ancak bu tür tahtakurusu ilaçlama şirketi açısından çok önemli bir bilgidir. Çünkü ilaçlama yöntemini en çok etkileyen unsurdur haşerenin türü. İlaçlama yapılmadan kurtulmak da imkansızdır. Tahtakuruları insanları ısırıyor olmaları nedeniyle bünyelerinde barındırdıkları veya başka bölgelerden taşıdıkları mikropları direkt kana aktarırlar. Bu da çok önemli hastalıklara yakalanmak için en tehlikeli durumdur. Tahtakurusu ısırığı nedeniyle kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığından olmamaları için düzenli olarak bir tahtakurusu ilaçlama servisi yardımıyla işlem yapılmalıdır.

TAHTAKURUSU İLACI

Haşere ilaçları genel olarak sıvı, yem yani katı ve jel olarak ayrıştırılırlar. Ancak tahtakurusu ilacı olarak genelde kokulu ya da kokusuz sıvı ilaçlar kullanılmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı olmayan bir ilacı kullanmak mevcut tahtakurusundan da riskli olabilir. Bu sebeple de hangi haşereye hangi ilacın kullanılması gerektiğini iyi bilen bir tahtakurusu ilaçlama firması ile çalışmak çok önemlidir.

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA FİYATLARI

Diğer haşerelerde olduğu gibi tahtakurusu ilaçlamada da fiyatları belirleyen unsur mekan ve haşere türüne göre değişkenlik gösterebilecektir. Öyleyse ucuz tahtakurusu ilaçlama şirketi adı altında faaliyet gösteren işletmelere fazlaca tamah etmemek gerekmektedir. Aksi durumda yapılan işlem yeniden tekrarlayacak ve ucuz olarak nitelendirilen o tutar da heba olmuş olacaktır.

TAHTAKURUSU İLAÇLAMADA ELMAS İLAÇLAMA...

Biz Elmas İlaçlama olarak uzun yıllardır tahtakurusu ilaçlama servisi olarak faaliyet göstermekteyiz. Bu tecrübemiz ile İstanbul’un her noktasında günün her saatinde hizmet vermekteyiz. Ruhsatlı bir firma olarak tamamen yasal mevzuatlara uygun ekipmanlar ve ilaçlar kullanmaktayız. Bu sayede de en kaliteli ilaçlama hizmetini en güvenli şekilde vermekteyiz. Ayrıca garantili bir ilaçlama hizmeti vererek da ayrıca bir güven sağlamaktayız. İstanbul ile birlikte İzmit halkına da Elmas İlaçlama’nın üst düzey kalifiye hizmetini vermekteyiz. Tamamen eğitimli personelimiz uygulama talebinde bulunduğunuz bölgede inceleme yapacaklar ve en doğru ilaçlama tekniği belirlenecektir. Size düşen ise bizi aramanız.