AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

PİRE İLAÇLAMA

Pire İlaçlama

Pire böceği siyah ya da kızıl renktedir. Pire haşeresi oldukça küçüktür . Genellikle pirelerin boyları 2 ya da 4 mm arasında farklılık gösterir. Pire böceği kan emerek beslenir. Pireler bu kan ihtiyaçlarını insanlardan ve hayvanlardan karşılarlar. Mekanımızda gördüğümüz 1 adet pire böceği kısa sürede üreme yaparak yaşadığımız mekanları sarabilir. Yaşadığımız mekanlara pire böceği beslediğimiz çeşitli hayvanlar aracılığıyla girebilir. Pire böceği kanatlıdır ve yaklaşık olarak 30 cm kadar sıçrayabilir.

Pire böceğinin 6 adet ayak yapısı mevcuttur. Kıllı bir vücuda sahip olan pire böceği çok çabuk çoğalma özelliğine sahiptir. Pire böceği yumurtlayarak çoğalırlar. Haftada yaklaşık 2000 adet yumurta yapabilen pire böceği bu yumurtalarını oldukça gizli alanlara bırakırlar. Pire böceği sıcak alanlarda daha çok çoğalır./p>

Bu nedenle daha çok yaz aylarında görülebilen bir haşere türüdür pire. Pire böceği vücudumuza kan emmek için yapışır ve doyduğu zaman bırakıp gider. Pire böceğinin ısırdığı yerde kızarıklıklar ve kaşıntı oluşur. Pire böceği kan yoluyla bulaşan tüm haştalıkların vürüsünü taşımaktadır.

Her mevsim sıcak havaları seven haşerelerdendir pireler. O nedenle de sürekli mücadele etmek gerekir. Son zamanlarda haşere ısırmalarından kaynaklanan sağlık sorunlarını sıklıkla duymaktayız. Hatta kara haberlerin alındığı da biliniyor. Pireler de özellikle kan ile beslenen zararlılardan olunca durumun vahameti daha da bir ortaya çıkıyor. Bu sorunun tek yolu ise pire ilaçlama şirketi olarak çalışan işletmelerden yardım almaktır. Ne yazıktır ki insanlar bu bilinci tam olarak oturtamadılar. Kendi çabalarıyla pirelerden arınabileceğini düşünen insanlar her yerden kolaylıkla temin edilebilen tarımsal ilaçlarla işlem yapmaktadırlar. Bu durum kesinlikle pirenin varlığından daha zararlı bir yöntemdir. Bunun nedenlerinden kısaca söz etmek gerekirse:

Öncelikle pirelerin üç binden fazla türünün olduğunu ve her birinin yok edilmesi için farklı yöntemler uygulanabileceğini unutmamak gerekir. Bu ayrımı ise en doğru şekilde pire ilaçlama firması çalışanları bilir. Çünkü bu konuda ciddi eğitimlerden almış tecrübeli kişilerdir. Pire ilaçlama işlemi sadece bölgede yapılmaz. Daha çok evcil hayvanların üzerlerinde görülüyor olması nedeniyle ilaçlama işlemi o canlı üzerinde de yapılması gerekecektir. Sıradan uygulamalar ile o canlıya zarar verme riski de ortaya çıkacaktır. Ayrıca ilaçların temas ettiği bölgelerdeki ürünlerin kullanılması ya da gıdaların tüketilmesi de kalıcı hasarlara yol açabilecektir.

Pire ilaçlama uygulaması sadece görüldükleri alanda yapılmamalıdır. Pireler hem çok güç yok edilen haşerelerdir hem de çok hızlı ürerler. Öyleyse yapılacak olan ilaçlama işlemi bu doğrultuda yapılması gerekecektir. Pire ilaçlama servisleri yapacakları ilaçlama işleminde muhtemel pire konuşlanma bölgelerini de etkileyeceklerdir. Tamamen yasal yükümlülükleri yerine getirmiş olan pire ilaçlama şirketleri bu konuda daha fazla tercih edilmelidir.

PİRELERDEN NASIL KURTULUNUR?

Pirelerden kurtulmak için pire türlerini çok iyi bilmek gerekir. Bunu da en doğru yapabilecek olanlar pire ilaçlama sevişleridir. İlaçlama olmaksızın pirelerden kurtulmak imkansızdır. O nedenle de sıradan ilaçlama yollarına başvurmak sağlık sorunlarına davetiye hükmündedir. Özellikle de evlerimizde beslediğimiz hayvanlarımızın zarar görmemesi adına pirelerden nasıl kurtulurum sorusuna cevabınız pire ilaçlama şirketi olması gerekmektedir.

PİRE İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Pire ilaçlama yöntemleri görülen haşerenin türüne, uygulama alanına ve alanda yaşayan diğer canlılara göre farklılıklar gösterecek olsa da genel olarak sıvı ilaçlarla yapılmalıdır. Çünkü pireler insanların ulaşmasının mümkün olmadığı noktalara yumurtlarlar ve o bölgede çoğalırlar. Uygulanacak olan ilacın bu bölgelere de nüfuz etmesi gerekmektedir ki köklü bir kurtuluş sağlansın. Aksi durumda geçici olarak pireler uzaklaşacak ama en kısa sürede aynı bela ile karşılaşmak gerekecektir. Bu sebeple de pire ilaçlama servisleri desteği ile bir yöntem belirlenmeli, sonucunda da pirelerden kurtulmalıdır.

PİRE İLAÇLAMASI NASIL YAPILIR?

Bu aşamada pire ilaçlaması nasıl yapılır sorusunun tek doğru cevabını pire ilaçlama firması tarafından verilecektir. Ama ilaçlamanın yöntemi yerine vakti de çok önemlidir. Nasıl derseniz? Öncelikle üretim yapan bölgelerde pire ve benzeri haşereler görülecek olursa yapılacak olan ilaçlama işlemi esnasında iş yavaşlatmalar veya iş durmaları gerekebilecektir. Bu da ticari faaliyetler açısından zararlılık gösterebilecektir. Bu aşamada pire ilaçlama şirketi sizin işletmenizin faaliyet saatlerini dikkate almalı ve en doğru zamanda ilaçlama yapmalıdır. Bu durumda da yardım alınacak olan pire ilaçlama servisi günün 24 saati hizmet verebiliyor olmalıdır. Demek ki ilaçlama firması seçerken dikkat edilecek unsurlardan birisi de mesai kavramı olmadan çalışıyor olması gerekliliğidir.

PİRE ISIRIĞI

Pireler genel olarak insanların veya evlerimizde barınan evcil hayvanların vücutlarında görülür ve üzerlerinde bulundukları canının kanından emerek beslenirler. Bu durum ise hastalık naklinde daha da fazla bir tehlike arz etmektedir. Bu açıdan pire ısırığı hastalığın aktarımında da başrol oynamaktadır. Böyle sorun üretebilen bir canlıdan arınmak ise sadece ve sadece pire ilaçlama firmaları aracılığı ile olacaktır. Sıradan firmalar yerine işinin ehli olan ve tamamen tecrübeli firma seçimi de bu kapsamda oldukça önemlidir. Zira merdiven altı firmaların vereceği hizmet ile sizlerin marketlerden aldığınız ilaçlarla yapacağınız ilaçlama arasında fark yoktur. Her ikisinde çözüm elde edemeyeceğiniz gibi canlıların da riske sokulduğunu göreceksiniz.

PİRE İLAÇLARI

Pire ilaçlama servisleri uygulama esnasında genel olarak pire türüne, yoğunluğuna ve ortamdaki diğer canlılara göre bir pire ilacı tespitine gidecek ve kullanacaktır. Tabi bunu eğitimini almamış birinin gerçekleştirmesi de çok olası bir durum değildir. Bu sebeple de yapılması gereken tek ayrıntı sıradan bir pire ilacı alıp kendi bilgilerimiz doğrultusunda ilaçlama yapmak yerine, tanınan ve tecrübesine güvenilen bir pire ilaçlama şirketi ile anlaşmaktır. Hiçbir bedel insan sağlığından daha değerli olamaz.

PİRE İLAÇLAMA FİYATLARI

Pire ilaçlama şirketleri fiyat belirleme gerçekleştirirken birçok unsuru değerlendirirler. O sebeple daha en başta şu fiyata veya bu fiyata ilaçlama yapıyoruz diyen firmalara itibar etmeyiniz. En doğru pire ilaçlama fiyatları uygulama alanında yapılacak olan analizden sonra belirlenebilir. Bunun için de pirelerin türünden uygulama alanının çevresine kadar birçok faktör etkili olabilecektir. Tabi ki yaşayan canlılar da etken bir sebeptir.

PİRE İLAÇLAMADA ÖNDER FİRMA ELMAS İLAÇLAMA

Firmamız Elmas İlaçlama alanında tamamen yetişmiş personellerden oluşan ekiplerle çalışan bir pire ilaçlama firmasıdır. Ana amacı kaliteli hizmeti herkese duyurmak olan bu firma İstanbul’un her noktasına hizmet götürürken beraberinde İzmit ilinde de faaliyet göstermektedir. Diğer pire ilaçlama şirketlerinden farkı ise günün her saati hizmet verebiliyor olmasıdır. Bu sayede özellikle de üretim yapan fabrikalar kendi durumlarına göre ilaçlama talebinde bulunabilmektedir. Ticari faaliyette bir yavaşlama veya durma olmadan ilaçlama gerçekleştirilecek ve maddi aksaklıklara da sebep olunamayacaktır.

Firmamız yasal zorunluluklarını zamanında yapan ruhsatlı bir işletmedir. Ayrıca ilaçlama esnasında kullandığımız malzemeler tamamen yasal standartlara uygundur. Hatta yükümlü olmasak da kullandığımız teknolojik ve endüstriyel ekipmanlar nedeniyle kısa sürede ilaçlamayı gerçekleştiriyoruz. Pire ilaçlama şirketleri arasında farkımızı oluşturan bir diğer unsur da bu teknolojik ekipman kullanımıdır. Böyle olunca pirelerin konuşlandığı en ücra noktalarda bile yok edilmesini sağlıyoruz.

PİRE NEDİR?

Pire, küçük boyutlarda kızıl veya siyah renktedir. Genel olarak boyutları 2 ile 4 mm arasında değişir. Pire kan emici bir böcektir. Kan ihtiyacını hayvanlar ve insanlardan karşılayarak beslenirler.

Alanınızda görülen bir tane pire bile kısa bir sürede inanılmaz şekilde artarak çoğalabilirler. Pire zıplayıcı bir yapıya sahiptir ve yaklaşık olarak 30 cm’ye kadar sıçrayabilir. Pire haşeresinin 6 adet ayağı vardır ve vücudu kıllı yapıya sahiptir.

Pireler yumurtlayarak çoğalır ve hızlı bir çoğalmaya sahiptirler. Bir haftada çoğalabilen pireler yaklaşık olarak 2000 e yakın yumurta yapabilirler. Sıcak yerlerde doğaları gereği daha çok çoğalırlar. Bu da yaz aylarında daha çok görüleceği anlamına gelir. Pire haşeresi vücuda kan emmek için zıplayarak yapışır ve beslendiğinde de ayrılır. Kan emildiği yerde aşırı kaşıntı olur ve kızarıklık görülür.

PİRELERLE MÜCADELE NASIL YAPILIR?

Pireler ile en etkili mücadele yöntemi kesinlikle ilaçlama yapmaktır. Pireler ilkbahar yaz mevsimini seven böcekler oldukları için sürekli olarak mücadele etme durumu söz konusudur. Alanın her yeri pire ile kaplanacağı detaylı ilaçlama şarttır. Bununla birlikte kullanılan pire ilacı etkili olması ve uygun dozlarda kullanılması gerekmektedir.

Son dönemde böcek sokmalarından dolayı sağlık problemleri göz ardı edilemeyecek kadar çoktur. Bu durumun vahametini ortaya çıkaran ölümler bile görülmektedir. Pire ile mücadele de başarı ve kesin çözüm istiyorsanız eğer mutlaka pire ilaçlama şirketleri ile anlaşmanız gerekmektedir. Hızlı çoğaldıkları ve her mevsim yaşadıkları bilindiği için her zaman destek pire ilaçlama servislerinden destek alınmalıdır.

Copyright © 2016 | Elmas İlaçlama | Tüm Hakları Saklıdır.

Whatsapp ile iletişime geç Hemen Arayın!