AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

AKAR MİTE (MAYT) İLAÇLAMA

Akar mite İlaçlama

Akar haşeresi gözle fark edilmeyen haşere türüdür. Akarlar fiziksel olarak oval şekildedirler. Akar haşeresi mite olarak da adlandırılır. Akarlar beyaz ya da krem rengindedirler. Akar haşeresi yaşadığımız her ortamda bulunabilen canlılardır. İnsan ve hayvanların üzerinde milyonlarca akar(mite) yaşar. Akar haşeresi en çok tüylü alanlarda yer alır. Halı, battaniye, koltuk, yorgan, yastık ya da tüylü eşyalarımızın içlerinde yer alırlar. Akar haşeresi (mite böceği) gözle görülmez yalızca mikroskop ile görülebilir. Akar haşeresi sıcaklığı 20 derece kadar olduğu alanlarda yaşamlarını sürdürürler. Akar haşeresi insan sağlığı için oldukça tehlikelidirler.

Akarlar insanların deri döküntüleriyle de beslenirler. Akarlar güneş ışığını sevmezler. Güneş ışığının olduğu alanlarda akar haşeresi oluşumu olmaz. Akar haşeresinin oldukça fazla çeşidi vardır. Akarlar alerjik reaksiyona neden olurlar, vücudumuzda kaşıntıya neden olurlar.

Akarlar yumurtlayarak çoğalan haşerelerdir. Kısa sürede de çoğalma özelliğine sahip olan görünmez böceklerdir. Akar haşeresi ilaçlamasında birkaç kez takviye belirli periyodlarla yapılmalıdır. Çünkü kontrolü oldukça zor bir böcek türüdür. Görünmez böcekler olması bunun en önemli nedenidir.

Akar gözle görünmeyen canlılardır. 0,1-0,5 mm arasında boyları vardır. Mite olarak da bilinen akarlar özelikle yataklarda, kumaşlarda, yorganlarda, battaniyelerde ve halılarda görülür. Özellikle çocuklarda solunum hastalıklarına sebep olmaktadır. Tüylü oyuncakları da mesken edinmiştir. Çoğu insanın varlığından bile habersiz olduğu canlılardır. Evinizde bulunan 5-10 yıllık yatakların içinde ortalama 10.00 0 den daha fazla akar mevcuttur. Yiyeceklerini deri, kıl, tüy ve küfleri kullanarak karşılarlar.

MİTE NEREDE YAŞAR?

Mite nerede yaşar sorusuna en doğru cevap yaşam alanlarımızdır. Akarlar gözle görünmeyen, ortam koşullarına dayanıklı nemli ve sıcak ortamlarda kolaylıkla çoğala bilen, ev tozu içinde yaşan mikroskobik canlılardır. Akarlar bizim yaşamamızın birçoğunu geçirdiğimiz yatak, yastık ve yorganlarda bulunur. Günde sekiz saat ve üzeri uyuyan bir insan saatlerce akar canlısıyla bir aradadır. Gözle görünmeyen bu canlıların dışkılarında alerji yapıcı özellik taşımaktadır. Akar ilaçlama servisi bizim gözümüzle görmeğimiz akarları profesyonel uygulamayla yok etmektedirler.

AKARLAR NASIL BESLENİR?

Akarlar besin kaynağı olarak kıl, tüy, saç ve insan derisi döküntülerini yiyerek beslenirler. Vücudumuzdan kopan bir deri binlerce akarın beslenme aracı ola bilir.

MİTE HANGİ MEVSİMDE YAŞAR?

Mite çoğalmak için havanın Sıçak nemin çoğunlukta olduğu zamanlarda yaşar ve yavrular. Çoğunlukla iki dönemde görülürler. Eylül-Ekim ve Nisan-Mayıs da görülürler. Mite çok soğuğa dayanamaz kutuplarda akarlar göremeyiz. Çocukların oyuncaklarında akarlardan çok fazla bulunur. O yüzden oyuncakları poşete koyup buzluğa atıp 1 saat bekletin. Mayt adı da verilen bu zararlıdan bireysel yöntemlerle kurtulmak imkansızdır. Ancak ilaçlama firmalarının desteği alınarak kurtulmak mümkün olacaktır. Doğru bir mite ilaçlama şirketi ile anlaşıp periyodik uygulamalarla evinizde veya çevrenizde akar sorununu çözebilirsiniz.

AKARLAR İNSANA HASTALIK BULAŞTIRIR MI?

Akarların dışkıları alerjik özellik göstermektedir. Özellikle çocuklarda astımın başlamasında büyük rol oynarlar. Dışkıları zamanla kurur ve ev tozlarıyla birlikte hareket ederler. Evimizde yapılan temizlik esnasında tozlara yapışmış olan akarlar havaların ve bizim bu havayı solumamız bize hastalıkları getirir. Eviniz ne kadar temiz olursa olsun akarlar kendilerine yer bulur ve onlardan kurtulmak bireysel yöntemlerle mümkün değildir. Mite ilaçlama servisini arayıp, akar ilaçlama firmasından bilgi alıp sorunlarımıza çözüm bula biliriz. Görünmeyen bu canlıları toplumumuz hafife almakta fakat mite ölümcül hastalıklara yol açmaktadır. En fazla mite yatak odasında bulunmaktadır. Mite alerjenleri kumaşların gözeneklerinden geçe biliyor. Akar alerjisi olan birçok hasta mevcuttur.’ Toza alerjim var’ der mesela. Alerjisi olan hastaların anti alerjik yatak takımları kullanılması ve mayt ilaçlama servislerinden yararlanması önerilir.

AKARLARDAN NASIL KURTULURUM?

Akarlardan kurulmanın en pratik yolu akar ilaçlama firmasıyla bağlantıya geçmektir. Gözümüzle dahi görmeğimiz canlılar için güç sarf etmek çok anlamsız. Biz önlem ala biliriz ama akarlardan kurtulamayız. Bireysel çözümlerle ulaşmak isteğimiz sonuç mal ve zaman kaybına sebep olacaktır. Akar ilaçlama firması bu konudaki işinde başarılı uzman kadrosuyla kurtulmak isteğimiz canlıdan, kurtulmamıza yardımcı olacaktır. Gözümüzde büyüttüğümüz gibi ulaşması zor değil çözüm. Yapmamız gereken akar ilaçlama servisini arayarak problemden kurtulmak.

MİTE İLAÇLAMA FİYATLARI

Mite ilaçlama fiyatları öncelikle kullanılacak olan yöntemle belirlenir. Kullanılacak olan bölgenin alanına bağlı olmak kaydıyla farklılık göstere bilir. Korsan ilaçlama firmalarının basit bir şekildeki uyguladıkları yöntemler size tekrar maddi bir kayba sebep olacaktır. mite ilaçlama firmasının desteğiyle profesyonel yardım almak şarttır. Toplumumuzda çok dikkate alınmayan böcek ilaçlama önlem alınmadığı takdirde kötü sonuçlara ulaşa bilir.

ELMAS İLAÇLAMA FARKI

Elmas ilaçlama, mite ilaçlama konusunda 7/24 kesintisiz bir ulaşım sunmaktadır. Akardan ve tüm haşerelerden kurtulmak için kaliteli böcek ilaçlamaları kullanmaktayız. Akar ilaçlama firması sağlık bakanlığı onaylıdır. Alanında uzman ekibiyle hizmet vermektedir. Verdiğimiz hizmet memnuniyetle sonuçlanır. Akarlardan kurtulmak bir telefon kadar uzağınızda hemen akar ilaçlama servisiyle iletişime geçin sağlığınızdan olmayın. İstanbul’un her noktasına aynı kaliteli hizmeti götüren firmamız daha fazla kişinin bu hizmetten faydalanması için artık İzmit’te de hizmet sunmaktadır. Tamamen standartlara uygun ekipmanlar ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar ile sizi haşerelerden korurken sevdiklerinizin de sağlığını riske etmiyoruz.