AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

UYUZ BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Uyuz böceği

Uyuz böceği bireylerin deri içlerine yerleşip çoğalan bir haşeredir. Uyuz böceği haşeresi insan vücudunda tüneller açarak yumurtalarını bırakırlar. Uyuz böceği 0,3 eninde ve 0,4 boyunda bir haşere türüdür. Uyuz böceği bir parazit türüdür. Uyuz böceği haşeresi kirli sarı rengindedir. Bu böcek türü kalın, kısa ve kıllıdır. Uyuz böceği haşeresi yumurtladıktan 14 gün sonra uyuz hastalığı vücutta yayılmaya başlar. Hastalık çok kısa sürede yayılır.

Uyuz böceği haşeresi sadece insan vücudunda yer almaz. Kedi veya köpek vücutlarına da yerleşir ve çoğalır. Uyuz böceği vücutta aşırı kaşıntıya neden olur. Uyuz böceği uyuz hastalığına neden olur. Uyuz böceği bir bireyden diğerine çok çabuk geçer. Özellikle eşyalar yoluyla. Bu nedenle de uyuz şikayetlerinde bireyin sadece kendini dezenfekte etmeleri kesinlikle yeterli değildir. Çünkü her ne kadar kendimizi dezenfekte edersek edelim yaşadığımız ortamdan yine hastalık bulaşacaktır. Bu nedenle uyuz böceği haşeresi ile mücadelede tüm eşyalarımızı ilaçlatmalı ve dezenfekte etmeliyiz. Bunu ancak profesyonel ilaçlama desteği alarak sağlayabiliriz.

Halk arasında ve Türkçe literatürde deri böceği adı verilen haşere aracılığı ile insanlara ya da hayvanlara bulaşan bir hastalıktır uyuz. Genel olarak kaşıntı olarak göze batsa da vücutta yaralara varan özellikle kedi ve köpek gibi hayvanlarda ölümle dahi sonuçlanabilir. Bu sebeple de periyodik olarak uyuz ilaçlama işlemi yapmak çok önemsenmelidir. Uyuz böceği olarak da nitelendirilen bu tüylü zararlı ile mücadele etmek oldukça güçtür. Sıradan ilaçlama yöntemleri ile kurtuluş imkansıza yakındır. Sadece bu neden dahi uyuz ilaçlama servisleri desteği almanın gerekliliğini ortaya koymaktadır.

UYUZ NEDİR?

Uyuz bir deri hastalığıdır ve haşereler yoluyla oluşur. İlk belirgin görsel etkisi kaşıntıdır. Halk dilinde her kaşıntı uyuz hastalığına bağlansa da hatta espri konularına alet olsa da uyuz olan kişi de sadece kaşıntı değil beraberinde deri kabarmaları ve açık yaralara dönüşen tahrişatlar da oluşabilmektedir. Ayrıca uyuz doğrudan temas etmekle kişiden kişiye de bulaşabiliyor olması nedeniyle çok sevimsiz görülür. Uyuz ile ilgili hatalı bir algı vardır. Bu da bu hastalığın kirli bünyelerde olabileceğidir. Gerçekte olan ise bunu tam tersine temiz kişi ya da bölgelerde de uyuz görülmesi mümkündür.

UYUZ BÖCEĞİ İLAÇLAMASI

Uyuz böceği ilaçlama konusunda kulaktan dolma bilgiler çok ciddi zararlara neden olabilmektedir. Bu nedenle haşere ilaçlama konusunda tecrübeli ekiplerden oluşan bir uyuz böceği ilaçlama şirketi ile anlaşmak en doğru karar olacaktır. Bulaşıcı bir özelliği olması nedeniyle de asla ihmal edilmemeli ve belirli aralıklarla da tekrarlanmalıdır.

UYUZ HASTALIĞI

Uyuz hastalığı uygun ortamlarda çok hızlı bir şekilde bulaşabilmektedir. Bu nedenle de yayılma riski fazla olan hastalık türleri arasında yer almaktadır. İlk bulaşma yolu ise uyuz böceği yoluyla olmaktadır. Bazı kitlelerde uyuz hastalığı cinsel yolla bulaşır anlayışı oturmuş olsa da aslında cinsel yolla değil yakın temas yoluyla bulaşmaktadır. Bu nedenle de aile bireyleri arasında hızla yayılmaktadır. Ancak uyuz ilaçlama yöntemi ile korunmak mümkündür. Belirli bir aşama sonrası deri kremleri de kullanılması zorunludur.

Uyuz hastalığından korunmanın yolları arasında temastan kaçınmak başta gelir. Bu hastalığa yakalanmış kimselerin kullandıkları eşyalardan da uzak durmak gerekir. Hijyen ise her hastalıkta olduğu gibi uyuz hastalığı için de en önemli koşuldur. Bu hastalığın tedavisi esnasında sadece hasta olan kişi de değil ailenin tüm bireylerinde tedavi uygulamak gerekmektedir.

UYUZ BÖCEĞİ İLAÇLAMADA ELMAS İLAÇLAMA

Uyuz olmadan önlemini almak daha ciddi bir korunma yoludur. Bu nedenle de uyuz ilaçlama firmaları aracılığı ile yaşam alanlarımızda ilaçlama yaptırmalıyız. Bu konuda deneyimleri ile öne çıkan Elmas İlaçlama olarak İstanbul ve Kocaeli’de kaliteli ilaçlama hizmetinin ilk adresi olmayı başaran firmamız günün her saatinde tüm haşereler konusunda maksimum ve garantili hizmet sunan bir uyuz ilaçlama şirketi olarak bilinmektedir.