AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

AKREP İLAÇLAMA

Akrep İlaçlama

Akrep haşeresi oldukça zehirli bir böcek türüdür. Zehrini en çabuk yayan haşerelerden birisi de akreptir. Akrep haşeresi fiziksel özelliklerine ve yaşadıkları fiziksel alanlara göre farklılık gösterirler. Akrepler 2,5-5 cm büyüklüğündedirler. Akrep haşeresinin renkleri genellikle sarı, siyah, kızılımsı ya da kahverengidir. Akrep haşeresi gıda gereksinimini böceklerden karşılar. Akrepler sıcak, loş ve nemli alanları severler ve bu alanlara yerleşip çoğalırlar, yayılırlar. Mekanımız da gördüğümüz bir akrep haşeresi mutlaka diğerlerinin varlığının da habercisidir. Çünkü akrep haşeresi eşli gezer. Akrepler yumurtlayarak ürerler.

Yumurtalarını loş ve karanlık alanlara bırakırlar. Yumurtadan çıkan akrep yavrusu başlangıçta pembemsi ya da şeffaf renktedir. Daha sonra ise olgunlaştıkça renkleri koyulaşır akreplerin. Akrep haşeresi dış alanlarda yaşarlar ancak yağmurlarla birlikte ya da havanın soğuması nedeniyle yaşadığımız iç mekanlara girerler.

Akrep haşeresi zehirli bir haşere türüdür. Akrep sokmalarında zaman kaybedilmeden doktora gidilmelidir çünkü akrep haşeresinin zehiri çok çabuk vücuda yayılı. Aynı zamanda akrep için görülen açık ya da kapalı alana profesyonel ilaçlama desteği alınmalıdır.

Birçok haşereler vardır ki insanın sağlığını diğerlerinden daha fazla tehdit ederler. Bunlardan birisi son zamanlarda sıklıkla kara haberler duymamıza neden olan kenelerdir. Bunların yanında bir de akrepler vardır ki tamamen zehir enjekte ederek zararlar vermektedir. Hatta zehir oranı oldukça yüksek olan çeşitler vardır. Bu türler bir tehdit olmadan başka canlıyı sokmasalar da farkında olunmadan da tehdit olabilmek mümkündür. Evlerde dahi görülebilen akreplerle mücadelenin tek yolu vardır ki bu da ilaçlama yapmaktır. Ama her haşerede olduğu gibi burada da akrep ilaçlama şirketleri desteği almak mecburidir.

Bizler ne yazık ki ilaçlama işlemlerinde akrep ilaçlama firmalarından destek almak yerine gidiyoruz kendi yöntemlerimiz ile mücadeleye yelteniyoruz. Bu aslında ne kadar sakıncalı bir durum farkında bile değiliz. Akreplerden kurtulacağız derken hem paramızdan oluyoruz hem de bir çözüm de üretemiyoruz. Öyleyse yapılması gereken iyi bir araştırmayla akrep ilaçlama servislerinden en doğru olanı seçilebilecektir.

AKREP İLAÇLAMA NASIL YAPILIR?

Akrep ilaçlama işlemi genel olarak sadece akrebin görüldüğü bölgede değil geniş bir alanda gerçekleştirilir. Muhtemel akrep kolonilerinin bulunabileceği alanlarda yapılacak olan ilaçlama etkili çözüm için çok önemlidir. Akrepler türlerine göre farklı bir ilaçlama yöntemi ile yok edilir. Bu ayrımı ise akrep ilaçlama firması personelleri daha iyi bilirler. Bu doğrultuda da ilaçlar belirlenir ve uygulama gerçekleştirilir. Sıvı ilaçlarla yapılan bu uygulama da akrepler tamamen yok edilirken uzun süre o bölgeye yaklaşmaları da engellenir. Yapılacak olan ilaçlama yönteminde en çok önemsenmesi gereken ise akreplerden kurtulalım derken çevredeki diğer canlılara zarar vermemek gerektiğidir. Bunun için de doğru yerde doğru ilaçlar kullanılması gerekliliğidir.

AKREP İLE MÜCADELE

Akrepler türlerine göre çok zehirleyici olabilirler. Kuyruk kısımlarında bulunan zehri direkt kendisine tehdit olarak gördüğü canlıya aktarır. Böyle olunca da ölümle dahi sonuçlanabilen durumlar oluşabilmektedir. Ancak doğru bir akrep ile mücadele yöntemi seçilecek olursa bu riskler de minimize olur. Tabi ki tek çözüm ise akrep ilaçlama yapmaktır. Ama ilaçlamayı uzman akrep ilaçlama şirketleri yardımıyla yapmak gerekmektedir. Aksi durumda yapılacak olan mücadele sonuçsuz kalacaktır ve aksine daha zararlı etkenlerle karşılaşmak da mümkündür.

AKREP İLAÇLARI

Genel olarak sıvı ilaçlar kullanılsa da bazı haşereler ya da kemirgenler için katı veya jel ilaçların da kullanılması mümkündür. Fakat akrep ilaçları genel olarak sıvı ilaçlardan oluşur. Fakat piyasadan rasgele alınan ilaçlar yerine Sağlık Bakanlığı tarafından da onaylanmış ilaçları tercih etmek daha akıllıca olacaktır. Böylece de harici sağlık sorunları ile de karşılaşılmamış olunacaktır. Tabi ki bu tür akrep ilaçları ancak endüstriyel ekipmanlar ile tam etkili kullanılabilir. Bu ekipmanlar ise akrep ilaçlama servisleri tarafından temin edilmektedir.

AKREP İLAÇLAMA FİYATLARI

Haşereleri ilaçlamak için kullanılan fiyatlandırma aldatmacasına akrep ilaçlama işleminde de aldanmamak gerekmektedir. Çünkü akrep ilaçlama fiyatları uygulama alanı görülmeden belirlenmesi imkansızdır. İlaçlanacak olan alanın büyüklüğü, görülen akrep türü gibi bir çok etken akrep ilaçlama fiyatlarını belirleyecektir.

AKREP İLAÇLAMADA ELMAS İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

Elmas İlaçlama uzun yılların verdiği tecrübe ile İstanbul’un her noktası ile birlikte aynı zamanda İzmit’te de faaliyet göstermektedir. Bizi diğer akrep ilaçlama servislerinden ayıran en belirgin özellik garantili ilaçlama hizmeti veriyor olmamızdır. Bu gücü ise uzman personelimizden alıyoruz. Tüm haşere türlerine hakim olan personelimiz hangi haşere türüne nasıl bir ilaçlama yapılacağını iyi biliyor olmaları bizi güçlü kılan ayrıcalıktır. Kaliteli hizmetimizden mutlak memnuniyet garantili yararlanmak için yapmanız gereken tek şey ise günün 2 saati ulaşılabilir telefonlarımızdan bizi aramanızdır. Firmamız yasal standartlara uygun görülen ekipmanları ve teknolojik malzemeleri ile ilaçlama işlemini en kuytu köşelerde dahi gerçekleştirmektedir. Böyle olunca da sadece görülen haşereler değil tüm koloniler hatta yumurtalar da imha edilmektedir. Bunun etkisi ile de uzunca bir süre akreplerden arınmak mümkün olabilecektir. Periyodik tekrarlarda ise kökten bir çözüm üretilecektir. Elmas ilaçlama Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan ilaçları sayesinde sadece hedef haşereye zarar verirken diğer canlıları etkilememektedir. Birinci sınıf akrep ilaçlama firması olarak sizlere en iyi hizmeti en uygun fiyatlar ve en cazip ödeme seçenekleri ile sunuyoruz. Üstelik de bu hizmeti günün her saati sağlıyoruz.