AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

AĞAÇ KURDU İLAÇLAMA

Ağaç Kurdu İlaçlama

Ağaç kurdu haşeresinin diğer adı mobilya kurdudur. Tahta kurdu haşeresi tahta eşyaların içerisine yerleşir. Tahta kurdu yerleştiği alanlarda dehlizler açarak zarar verirler. Tahta kurdu ses çıkarır. Parkemizin içinde yada tahta eşyalarımızın içerisinden sesler gelebilir. Ağaç kurdunun (tahta kurdu) baş kesimi siyah renkte olup gövde kısmı ise kahverengidir.

Ağaç kurdu haşeresi kanatlıdır. Baş kısımlarında antenleri mevcuttur. Tahta kurdu haşeresinin boyları en fazla 1 cm dir.

Ağaç kurdu haşeresi yumurtlayarak çoğalır. Tahta kurtları yumurtalarını kazdıkları dehlizlere bırakırlar. Tahta kurtları zamanla çoğalırlar. Başlangıçta belirli bir alanda görülen tahta kurdu haşeresi kısa sürede diğer mekanlarımıza da yayılır. Tahta kurdu haşereleri daha çok nemli ve sıcak alanlarda yaşam olanağı bulurlar.

Ağaç kurdu eklembacaklılardan olup haşereler grubunda yer alan zararlılardandır. İki kanada sahip olan bu canlı genel olarak kanatlarını uçmak için değil korunmak için kullanmaktadır. İnsanları ısıran bir canlı olmamasına rağmen neden haşere olarak nitelendirilir derseniz buna en sağlıklı cevap pis ortamlarda dolaşıp insanların da temas ettikleri noktalara bu bölgelerden aldıkları mikropları taşımaları örnek gösterilebilir. Ancak insana olan en ciddi zararları evlerimizde veya ofis, işyeri gibi mekanlarda bulunan ahşap malzemelere verdikleri zararlardır. Tahta böceği olarak da nitelendirilen bu zararlılardan korunmanın en doğru yöntemi ise ağaç kurdu ilaçlama firmaları tarafından ilaçlama yapılmasıdır.  Başında bir çift anteni bulunan ve ağız yapısı geniş olan bu haşere halk arasında ahşap kurdu, ağaç böceği veya ağaç kemiren gibi isimlerle de bilinir.

İsminden de anlaşılacağı üzere tahta böceği tamamen ahşap malzemelere zarar vermektedirler. Tahta malzemeleri sert ağız yapıları ile delerler ve içlerine yuva yaparlar. Çözüm olarak bilinen tek yöntem ise ağaç kurdu ilaçlama firmaları yardımı ile geniş çaplı bir ilaçlama yapmaktır. Ağaç kurdu genel olarak geceleri kemirme işlemi yapacak olması nedeniyle çıkarılan sesler insanları rahatsız edebilecek boyutlara ulaşabilecektir. Tahta böceğinin türüne bağlı olarak da farklı sesler çıkarmaları mümkündür. Yumurtlama yolu ile üremeleri nedeniyle de hızla üreyerek önlenmezse ciddi sıkıntılara neden olabilirler. Ayrıca da kemirdikleri bölgelerde oluşturdukları ahşap tozları nedeniyle de ciddi kirliliğe neden olacaklardır.

AĞAÇ KURDU İLE MÜCADELE

Ağaç kurdu ile mücadele diğer haşerelere bakarak daha zor bir mücadele gerektirir. Bunun tek nedeni ise tahta böceğinin ahşabın içerisinde yaşıyor olmasıdır. Yapı olarak güçlü olan bu haşerelerin kolayca ölmemesi nedeniyle iyi bir ağaç kurdu ilaçlama şirketi desteği almak zorunluluktur. Sertifikalı ve tecrübeli bir işletme bu konuda daha kapsamlı fikirler üretecek hatta periyodik uygulamalarla da bu illetten tamamen kurtuluş sağlayacaklardır. Aksi durumda evlerimizde yer alan mobilyalar tamamen zarar görecek ve oluşan sonuçlar ilaçlama bedelinden daha büyük olacaktır. Tahta böceği ile mücadele esnasında mobilyalar başta olmak üzere birçok alanda ilaçlama yapılması gerekeceğinden korsan olarak nitelendirilen bir ağaç kurdu ilaçlama servisi ile çalışmak çok yönlü insanlara zarar verecektir. Örneğin ucuz diye böyle bir firma ile çalışılması durumunda tahta böceği sorunu yok olmayacağı gibi beraberinde başka sağlık sorunlarına maruz kalma riski de oluşabilecektir. Ayrıca yapılacak olan ilaçlama türünü belirleyecek olan unsur da görülen haşerelerin türüdür.

Ağaç kurdu genellikle mobilyaların içerisinde yaşıyorsa varlıkları nasıl anlaşılır? İşte bu durum iyi dikkate alınmalıdır. Tahtakurusu olan bölgelerde ahşap tozu görülecektir. Ayrıca da özellikle gece seslerinin duyulması bu haşerenin varlığının belirtisidir.

TAHTA KURDU İLAÇLAMASI

Tahta kurdu ilaçlaması zor bir işlemdir. Bireysel yöntemlerle yapılması imkansızdır. Sıradan ilaçlama yöntemleri mekanda yaşayan diğer canlılara da zarar verecektir. Bu sebeple de tahta kurdu ilaçlama firmaları yardımı ile yapılması gerekmektedir. Seçilen firma ruhsatlı ve Sağlık Bakanlığı’nın onay verdiği ilaçları kullanıyor olmalıdır. Aksi bir sonuç ile karşılaşmamak için ucuz tahta kurdu ilaçlama yalanlarına aldanmamak gerekmektedir. En doğru yöntem en mantıklı fiyatlarla hizmet veren tahta kurdu ilaçlama şirketi ile çalışmaktır.

TAHTA KURDU İLAÇLAMA FİYATLARI

Bu mücadelede fiyatlandırma çok göreceli bir kavramdır. Çünkü mekanda bulunan mobilya türüne veya çokluğuna göre farklılık gösterirler. Bu nedenle tahta kurdu ilaçlama fiyatları konusunda araştırma yaparken öncelikle anlaşma yapılacak olan ilaçlama firması ne denli profesyonel ve tecrübeli ona bakmak gerekir. Firma eğer haşereleri iyi tanıyan bir ekipten oluşmuyor ise yapılacak olan işlem de gerektiği sonucu sağlamayacaktır. En doğru yöntem en kapsamlı ilaçlamayı en cazip fiyatlarla yapan tahta kurdu ilaçlama servisi ile çalışmaktır.

ELMAS TAHTA KURDU İLAÇLAMA SERVİSİ

Bizler Elmas İlaçlama olarak tamamen sertifikalı bir firmayız. Personelimiz sadece tahta kurdu konusunda değil her türlü haşere ile mücadele konusunda eğitimlidir. Hangi ortamda nasıl bir ilaçlama yapılacağı konusunda sizlere maksimum destek sağlayacaktır. İstanbul’un her noktasına aynı kaliteli hizmeti sağlamak için günün 24 saati hizmet götürmekteyiz. Onaylı ilaçlama ekipmanları ile sadece İstanbul değil aynı zamanda İzmit ve çevresinde de hizmet veren tahta kurdu ilaçlama firması olarak size bir telefon uzaklığındayız.