Gümüşçül Böceği İlaçlama

Gümüş Böceği

Gümüş böceği haşeresi oldukça küçük bir böcek türüdür. Gümüş böceği haşeresi üçgen biçimlidir ve ince uzun bir vücuda sahiptir. Gümüş böceğinin büyüklüğü 1,5 ya da 2,5 cm büyüklüğündedir. Gri renkte olana gümüş böceği gümüş renginde olduğu için bu ismi almıştır. Gümüş böceği haşeresi balık görünümündedir.

Çok hızlı hareket eden böceklerdir. Gümüş böceği haşeresine en çok evlerde rastlanır. Başlangıçta tek tük gördüğümüz bu böcekler zamanla giderek çoğalırlar ve yaşadığımız mekanın her yerini sararlar. Gümüş böceği haşeresi sıcak alanlarda görülen bir böcektir bu nedenle fırın gibi sıcak alanlarda da gümüşçül böceklerine rastlanabilir.

Gümüş böceği en fazla yaz aylarında görülür. Kış aylarında evlerimiz sıcak olduğu için yaz aylarında görülen gümüş böceği kış aylarındada yaşadığımız mekanlarda görülürler. Bu nedenle kışın geçer diye geçiştirmemeliyiz. Gümüş böceği haşeresi gıda ihtiyacını kağıt, kumaş gibi şeylerle karşılar. Ayrıca hububat içlerine girip yerleşebilen böceklerdir. Gümüş haşeresi evlerde en çok banyo ve özellikle mutfak kısımlarında görülürler.