AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

BİT İLAÇLAMA

Bit İlaçlama

Bit haşeresi küçüktür ancak gözle görülebilir. Bit haşeresi büyüklüğü 2 ile 4 mm dir. Bit haşeresi sarı renklidir ancak gri renkte olanları da vardır. Bitler yumurtlayarak çoğalırlar. Bit haşeresinin yumurtasına sirke denir. Bitler sirkelerini yani yumurtalarını saç diplerine ya da çamaşırlara bırakırlar. Bit haşeresi okul gibi toplu alanlarda daha çabuk yayılırlar.

İnsan biti gibi hayvan biti de mevcuttur. Bit haşeresi kan emerek beslenir. Isırdıkları alan kaşınır ve kızarıklık oluşur. Bit haşeresi de kan ile bulaşan hastalıkları bulaştırabilir. Bit haşeresinden kurtulmak için sadece kendimizi dezenfekte etmemiz yeterli olmaz.

Mutlaka yaşadığımız mekanı ve eşyalarımızı, giysilerimizi de dezenfekte etmeliyiz. Bu durumda ilaçlama oldukça önemlidir. Mutlaka profesyonel destek almamız gereklidir.

Çocuklar başta olmak üzere zaman zaman sıklıkla karşılaşılan sorunlardan birisi olarak karşımıza çıkan bit illetinden ne yazık ki kimyasal kullanmadan kurtuluş çok mümkün değildir. Genelde saç diplerinde veya evcil hayvanların üzerinde görülen bit haşeresine bir parazit olduğunu söylemek de hatalı bir yaklaşım değildir. Peki, neden parazit diyoruz? Çünkü bitler insan kanı ile direkt temas kuran bir canlıdır. Yani kan emerler. Öyleyse her kan emen canlıya parazit demek de normal görülmeli. Böyle bir sorundan kurtulmak için de bit ilaçlama servisi olarak çalışan firmalardan destek almak gerekir. Aksi durumda çok ciddi sorunlarla karşılaşmak durumu ortaya çıkabilmektedir. Öyle bilinen kaşıntı durumu ile geçiştirmek yapılabilecek en ciddi hatalardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tabi ki doğru bir bit ilaçlama firması için ciddi bir araştırma da gerekecektir.

BİT SORUNU

Bit sorunu sadece kaşıntıdan ibaret olmadığından söz etmiştik. Genel olarak bir canlıdan diğer bir canlıya hızlı bir şekilde geçiş yapabilen bu parazit, daha önce kanını emdiği canlıda bulunan bir sağlık sorununu daha sonra yer aldığı başka bir canlıya nakledebilir. Böyle bir durumda nasıl bir risk altında olduğunuzun farkında mısınız? Değilseniz anlayın. Bit haşeresi tahmininizden daha büyük sağlık sorunlarını da taşıyabilmektedir. Bu durumda bit sorununun çözümünü kendi şahsi yöntemlerimizle riske edemeyiz. Hele o bilindik tarımsal ilaçlar ile bit mücadelesi bitin kendisinden daha riskli sorunlar doğurabilecektir. Sevdiklerinizin ve kendinizin sağlığını düşünüyorsanız ve bit sorunu ile karşı karşıyaysanız kesinlikle bit ilaçlama firmaları yardımı almanız gerekmektedir.

BİT İLE MÜCADELE

En ciddi hatalardan birisi olarak da karşımıza bit ile mücadele yöntemleri çıkmaktadır. Çocukların saçlarına sürülen o tarımsal ilaçlar nefes yolu ile ne tür zararlar veriyor tahmin bile etmek istemeyiz. Ayrıca kan ile olan temas yoluyla da birçok hastalığın oluşması işten bile değil. Genel olarak birçok rahatsızlığın böyle bir yol ile geçiş gösterdiğini de fark etmeyiz. O nedenle de bit ile mücadele aşamasında kesinlikle bir bit ilaçlama servisi desteği almak zorunludur. Bitler sadece saç aralarında olmazlar. Vücudun her bölgesinde görülebileceği gibi bir de battaniye ve benzeri tekstil malzemelerinin arasında da sıklıkla karşımıza çıkarlar. Aynı insanlar için gösterdikleri tehditlerle evcil hayvanlarda da görülmesi muhtemeldir.

Bit ile mücadele aşamasında dikkat edilmesi gereken bir konu da doğru bit ilaçlama şirketi seçmek gerekliliğidir. Aksi durumda bireysel çabadan daha farklı bir sonuç ortaya çıkmayacaktır. Verilecek olan ücret ise zarar olarak karşımıza çıkacaktır. Doğru firma ise öncelikle ruhsatlı olmalı ve personelleri her türlü haşere ile mücadele konusunda tecrübeli olmalıdır. Çünkü görülen ya da görülmesi muhtemel haşerelerin her bir çeşidi için farklı yöntemlerle ilaçlama gerekliliği doğabilecektir. Kullanılacak olan ilaçların uygunluğu da bit ilaçlama firmalarının referansı olabilir.

BİT İLAÇLARI

Bit ilacı genel olarak sıvı ilaçlardan oluşur. Çünkü bitler koloniler olarak yaşarlar ve her yerde olabilirler. O nedenle sadece bit görülen canlı değil aynı zamanda da çevrenin de ilaçlanması gerekmektedir. Bit ilaçları arasında canlı üzerinde kullanılan şampuanlar da vardır. Bu yöntem ile canlı bitlerden arındırılırken sıvı ilaçlarla da çevre arındırılır. Periyodik olarak yapılacak olan ilaçlamalarda da tamamen kurtulmak ve aynı sorunları tekrar tekrar yaşamamak sağlanabilir. Hangi parazite hangi bit ilacı kullanılacağına ilişkin en sağlıklı kararı ise bit ilaçlama firması çalışanları karar vermelidir. Sıradan eczanelerde veya tarım ilaçları satılan bölgelerde bulunan bit ilaçları kesinlikle daha kötü sonuçlara neden olabileceğinden uzak durmanızı öneririz.

ELMAS BİT İLAÇLAMA

Elmas İlaçlama olarak tecrübeli ve eğitimli personelimiz ile sizlere bitlerden tamamen arınma garantisi veriyoruz. Bunu yaparken de yılların birikimini ve her türlü haşereye olan hakimiyetimizi referans gösterebiliriz. Tüm yasal mevzuatları zamanında yerine getiren bit ilaçlama servisi olarak Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmamış hiçbir ilacı kullanmayarak sizleri ve çevrenizde bulunan diğer kişiler ile canlıları riske etmiyoruz. İstanbul’un tüm noktalarına sunduğumuz kaliteli hizmeti İzmit halkına da sunmanın haklı gururu ile 7/24 aramanızı bekliyor olacağız. En cazip fiyat seçenekleri ile garantili bit ilaçlama hizmetinden sizde yararlanmak isterseniz günün her saatinde bizlere ulaşma farklılığını yaşayabilirsiniz.