KIRKAYAK İLAÇLAMA

Kırkayak İlaçlama

Kırkayak haşeresi kahverengi ya da siyah renktedir. 5 cm büyüklüğünde olan kırkayak haşeresinin silindirik bir yapısı vardır. Kırkayakların baş kısımlarında bir çift anten bulunur. Kırkayakların vücutlarının her segmentinde bir çift ayak yer alır. Kırkayak böceğinin iki çift ayağı vardır buna karşın çıyan haşeresinin ise bir çift ayağı vardır. Kırkayak haşeresi genellikle dış alanlarda yaşar. İç kısımlarda ise çatı, bodrum, kömürlük, banyolar, havalandırma boşlukları gibi alanlarda yaşarlar. Ölü organik gıdalarla beslenen böcek türleridir. Kırkayak haşeresi genellikle bahçeli alanlarda görülürler.

Bu haşere türü açık alanlardaki bitki köklerine zarar verir. İç alanlara giren kırkayak haşeresi buralarda parke altı, pervaz araları ya da banyo bölgelerine yerleşerek üreme yapar.

Kırkayak haşeresi ısırma özelliğine sahiptir. Isırdığı yer şişer ve kızarır. Kırkayaklar çok çabuk çoğalırlar. Rutubeti seven kırkayaklar önlem alınmaması durumunda kısa sürede onlarca sayıya ulaşabilirler.

Omurgasız yumuşakçalar sınıfında yer alan kırkayak canlısı genel olarak evlerin çatı ya da bodrumlarında görülseler de besin maddelerinin fazlaca olduğu her noktada görülmeleri olağandır. Çok sayıda ayaklarının bulunması nedeniyle bu isimle anılırlar ve oldukça hızlı hareket yetileri bulunmaktadır. Genelde besin maddelerinin yakınlarında yumurtlarlar ve yumurtadan çıkan kırkayak yavrusu derhal besinlere ulaşır. Bu sayede de 4 ay içerisinde yetişkin olan bu zararlıdan korunmak için kırkayak ilaçlaması kesinlikle zorunludur.

KIRKAYAK İLE MÜCADELE

Bu haşere türü genel olarak yeşilliklerin filizleri, çürümüş meyve sebze artıkları ve hatta başka haşerelerle beslenebilmektedir. Buradan da anlaşılacağı üzere bu canlı hem etçil hem de otçul grubunda yer almaktadır. Bu denli pis ortamlarda dolaşan canlı olması nedeniyle kırkayak ile mücadele zorunluluğunu ortaya çıkarmaktadır. Aksi durumda gezindiği ortamlarda topladığı mikropları gıda maddelerine taşıyarak sağlık sorunlarına sebebiyet verebilecektir. Ancak kesinlikle kırkayak ile mücadele ederken uzman desteğine başvurmak gerekmektedir.

KIRKAYAK İLAÇLAMA HİZMETLERİ

Kırkayak ilaçlama hizmetleri genel olarak ilaçlama firmaları tarafından yapılması gerekmektedir. Çünkü bireysel ilaçlama yöntemleri ile ne haşerelerden kurtulmak mümkün olacaktır ne de verilen mücadelenin karşılığı alınacaktır. Yapılan maddi kayıp da cabası.

KIRKAYAK SOKMASI

Her ne kadar çık sıklıkla duyulmasa da bazı türlerin insanları soktuğu da bilinmektedir. Genelde kendisi için tehlike olarak gördü durumlarda yapar bu faaliyetini. Kırkayak sokması ne kadar alerjik sonuçlara sebebiyet vermiyor olsa da mikrop taşıyıcı olarak ciddi riskler taşıyabilmektedir.

KIRKAYAK İLAÇLARI

En doğru yapılacak olan davranış bir ilaçlama firması ile anlaşma sağlamaktır. Çünkü doğru ilaçlama şirketi kırkayak ilaçları konusunda bilgilidir ve hangi tür kırkayak için ne yoğunlukta ilaçlama yapılması gerektiğini iyi bilirler. Böylece de uygulama yaptıkları alanda kesin çözümler üretirler. Öyle sıradan sokaklarda kırkayak ilacı adında satılan ilaçlardan uzak durmanız hem sizlerin hem de diğer canlılar açısından çok önemlidir.

KIRKAYAK İLAÇLAMA SERVİSLERİ

En doğru ilaçlama yöntemine kırkayak ilaçlama servisleri karar verecektir. Çünkü bu tür ekipler genellikle eğitimli ve sertifikalı olurlar ve haşere türüne göre farklı bir uygulama yaparlar. Ama bunu başarmak için ise doğru kırkayak ilaçlama firması desteği almak gerekir. Sıradan işletmelere yem olmamak için iyi araştırma yapmak gerekliliğini unutmayalım.

KIRKAYAK İLAÇLAMA FİYATLARI

Kırkayaklar belli başlı türlere ayrılırlar ve her tür için ilaçlama yöntemi farklı olabilir. O nedenle de bir şekilde inceleme yapmadan kırkayak ilaçlama fiyatları hakkında yorum yapmak mümkün değildir. Önce analiz, sonra yer tespiti ve ardından ilaçlama yöntemi. Bu nedenle de sizlere daha ilaçlanmasını istediğiniz alanı görmeden kırkayak ilaçlama fiyatları veriliyorsa yapacağınız en doğru karar bulunduğunuz ortamdan derhal uzaklaşmaktır. Çünkü size doğru olmayan ilaçlama yöntemlerinden söz edilmek üzere.

ELMAS KIRKAYAK İLAÇLAMA

Firmamız uzun yılların tecrübesi ile garantili ilaçlama yaparak mutlak müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Çünkü biz Elmas İlaçlama olarak ana misyonumuzu haşere bulunmayan bir hayat olarak belirledik. İstanbul’un tüm ilçelerinde verdiğimiz hizmetle tanınan işletmemiz şimdi de Kocaeli ve çevresinde de aynı kaliteli hizmeti sunmaktadır. Ruhsatlı ve standartlara uygun ekipmanlarımız ile haşerelerden uzun süreli korunma sağlamanın garantisini vermekteyiz. Özellikle de kırkayak ilaçlama ekibimiz mevsim olarak musallat olma riskinin arttığı bu canlı ile mücadelenizde sizlere yardımcı olmak için hazır beklemektedir. Günü her saati arayabilir ve destek talebinde bulunabilirsiniz. En kaliteli hizmeti en cazip fiyatlarla alabilmeniz için evinize veya uygulama talep ettiniz alanda inceleme yapmamızı sağlayın. Size en kısa sürede nasıl kurtulacağınızı aktaralım.