AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

KIRKAYAK İLAÇLAMA

Kırkayak İlaçlama

Kırkayak haşeresi kahverengi ya da siyah renktedir. 5 cm büyüklüğünde olan kırkayak haşeresinin silindirik bir yapısı vardır. Kırkayakların baş kısımlarında bir çift anten bulunur. Kırkayakların vücutlarının her segmentinde bir çift ayak yer alır. Kırkayak böceğinin iki çift ayağı vardır buna karşın çıyan haşeresinin ise bir çift ayağı vardır. Kırkayak haşeresi genellikle dış alanlarda yaşar. İç kısımlarda ise çatı, bodrum, kömürlük, banyolar, havalandırma boşlukları gibi alanlarda yaşarlar. Ölü organik gıdalarla beslenen böcek türleridir. Kırkayak haşeresi genellikle bahçeli alanlarda görülürler.

Bu haşere türü açık alanlardaki bitki köklerine zarar verir. İç alanlara giren kırkayak haşeresi buralarda parke altı, pervaz araları ya da banyo bölgelerine yerleşerek üreme yapar.

Kırkayak haşeresi ısırma özelliğine sahiptir. Isırdığı yer şişer ve kızarır. Kırkayaklar çok çabuk çoğalırlar. Rutubeti seven kırkayaklar önlem alınmaması durumunda kısa sürede onlarca sayıya ulaşabilirler.

Omurgasız yumuşakçalar sınıfında yer alan kırkayak canlısı genel olarak evlerin çatı ya da bodrumlarında görülseler de besin maddelerinin fazlaca olduğu her noktada görülmeleri olağandır. Çok sayıda ayaklarının bulunması nedeniyle bu isimle anılırlar ve oldukça hızlı hareket yetileri bulunmaktadır. Genelde besin maddelerinin yakınlarında yumurtlarlar ve yumurtadan çıkan kırkayak yavrusu derhal besinlere ulaşır. Bu sayede de 4 ay içerisinde yetişkin olan bu zararlıdan korunmak için kırkayak ilaçlaması kesinlikle zorunludur.

KIRKAYAK İLE MÜCADELE

Bu haşere türü genel olarak yeşilliklerin filizleri, çürümüş meyve sebze artıkları ve hatta başka haşerelerle beslenebilmektedir. Buradan da anlaşılacağı üzere bu canlı hem etçil hem de otçul grubunda yer almaktadır. Bu denli pis ortamlarda dolaşan canlı olması nedeniyle kırkayak ile mücadele zorunluluğunu ortaya çıkarmaktadır. Aksi durumda gezindiği ortamlarda topladığı mikropları gıda maddelerine taşıyarak sağlık sorunlarına sebebiyet verebilecektir. Ancak kesinlikle kırkayak ile mücadele ederken uzman desteğine başvurmak gerekmektedir.

KIRKAYAK İLAÇLAMA HİZMETLERİ

Kırkayak ilaçlama hizmetleri genel olarak ilaçlama firmaları tarafından yapılması gerekmektedir. Çünkü bireysel ilaçlama yöntemleri ile ne haşerelerden kurtulmak mümkün olacaktır ne de verilen mücadelenin karşılığı alınacaktır. Yapılan maddi kayıp da cabası.

KIRKAYAK SOKMASI

Her ne kadar çık sıklıkla duyulmasa da bazı türlerin insanları soktuğu da bilinmektedir. Genelde kendisi için tehlike olarak gördü durumlarda yapar bu faaliyetini. Kırkayak sokması ne kadar alerjik sonuçlara sebebiyet vermiyor olsa da mikrop taşıyıcı olarak ciddi riskler taşıyabilmektedir.

KIRKAYAK İLAÇLARI

En doğru yapılacak olan davranış bir ilaçlama firması ile anlaşma sağlamaktır. Çünkü doğru ilaçlama şirketi kırkayak ilaçları konusunda bilgilidir ve hangi tür kırkayak için ne yoğunlukta ilaçlama yapılması gerektiğini iyi bilirler. Böylece de uygulama yaptıkları alanda kesin çözümler üretirler. Öyle sıradan sokaklarda kırkayak ilacı adında satılan ilaçlardan uzak durmanız hem sizlerin hem de diğer canlılar açısından çok önemlidir.

KIRKAYAK İLAÇLAMA SERVİSLERİ

En doğru ilaçlama yöntemine kırkayak ilaçlama servisleri karar verecektir. Çünkü bu tür ekipler genellikle eğitimli ve sertifikalı olurlar ve haşere türüne göre farklı bir uygulama yaparlar. Ama bunu başarmak için ise doğru kırkayak ilaçlama firması desteği almak gerekir. Sıradan işletmelere yem olmamak için iyi araştırma yapmak gerekliliğini unutmayalım.

KIRKAYAK İLAÇLAMA FİYATLARI

Kırkayaklar belli başlı türlere ayrılırlar ve her tür için ilaçlama yöntemi farklı olabilir. O nedenle de bir şekilde inceleme yapmadan kırkayak ilaçlama fiyatları hakkında yorum yapmak mümkün değildir. Önce analiz, sonra yer tespiti ve ardından ilaçlama yöntemi. Bu nedenle de sizlere daha ilaçlanmasını istediğiniz alanı görmeden kırkayak ilaçlama fiyatları veriliyorsa yapacağınız en doğru karar bulunduğunuz ortamdan derhal uzaklaşmaktır. Çünkü size doğru olmayan ilaçlama yöntemlerinden söz edilmek üzere.

ELMAS KIRKAYAK İLAÇLAMA

Firmamız uzun yılların tecrübesi ile garantili ilaçlama yaparak mutlak müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Çünkü biz Elmas İlaçlama olarak ana misyonumuzu haşere bulunmayan bir hayat olarak belirledik. İstanbul’un tüm ilçelerinde verdiğimiz hizmetle tanınan işletmemiz şimdi de Kocaeli ve çevresinde de aynı kaliteli hizmeti sunmaktadır. Ruhsatlı ve standartlara uygun ekipmanlarımız ile haşerelerden uzun süreli korunma sağlamanın garantisini vermekteyiz. Özellikle de kırkayak ilaçlama ekibimiz mevsim olarak musallat olma riskinin arttığı bu canlı ile mücadelenizde sizlere yardımcı olmak için hazır beklemektedir. Günü her saati arayabilir ve destek talebinde bulunabilirsiniz. En kaliteli hizmeti en cazip fiyatlarla alabilmeniz için evinize veya uygulama talep ettiniz alanda inceleme yapmamızı sağlayın. Size en kısa sürede nasıl kurtulacağınızı aktaralım.KIRKAYAK SORUNU


Kahverengi ya da siyah renkli olan kırkayak haşeresi 5 cm’den büyük olan ve silindirik yapıdaki canlıdır. Kırkayakların kafa kısımlarında çift anten bulunur. Vücutlarının her bir segmentinde çift ayak yer alır ve en çok karıştırılan haşere türü olan çıyana göre farkı budur. Kırkayak böceği genellikle tarım arazilerinde, açık alanlarda yaşar. Kapalı alanlarda ise çatı katları, kömürlük, bodrum, havalandırma boşluğu, banyo gibi yerlerde bulunur. Ölü olan organik besinlerle beslenirler. Genellikle bahçeli evlerin kapalı bölümlerinde görülme olasılıkları yüksektir. Bu olasılığı düşürmek adına yapılması gereken şey ise kırkayak ilaçlama yapmaktır. Kırkayaklar açık alanlarda bulunan ağaç köklerine zarar verirler. İç yani kapalı mekanlara giren kırkayaklar ise parkelerin altında, banyolara ve pervazların arasına girerek yuva yaparlar. Bu haşere türü ayrıca ısırma özelliğine de sahiptir. Isırmış olduğu yerlerde şişlik ve kızarıklık oluşur. Oldukça hızlı bir şekilde çoğalırlar ve rutubeti severler. Önlem alınmadığı takdirde de kısa bir süre içinde onlarcası üreyebilir.


KIRKAYAKLARIN ÖZELLİKLERİ


Omurgasızlar sınıfında olan kırkayaklar genellikle evlerde çatı katlarında, çatı aralarında, bodrum ya da banyolarda görülseler de yiyeceğin bol olduğu alanları da istila ederler. Çok fazla sayıda ayakları vardır ve bu yüzden kırkayak olarak adlandırılırlar. Hareket yetileri çok gelişmiştir. Genellikle besin maddelerinin yakınında yumurta yaparlar ve yumurtadan çıkan kırkayak yavruları hızlı bir şekilde yiyeceğe ulaşır. 4 ay içinde yetişkin hale gelebilirler. Bu yüzden yetişkin hale gelmeden kırkayak ilaçlama hizmetinden faydalanmak gerekir. Kırkayak ile mücadelede dikkat etmek gerekir. Genellikle yeşillik, çürümüş meyve ile sebze artığı ve başka haşereler de bulunmaktadır. Buradan da anlaşılacağı üzere hem etçil hem de otçul canlılardır. Pis alanlarda çokça dolaşırlar. Dolayısıyla vücutlarındaki bakterileri ve kirleri dolaştıkları yerlere yayarlar.


KIRKAYAK İLAÇLAMAKırkayaklara karşı mücadele etme kapsamında kırkayak ilaçlama servisleri ile anlaşmak gerekmektedir. İnsanların yaşam alanlarını istila ederek hayat kalitesini düşüren bu canlılara karşı Elmas İlaçlama ekipleri gece gündüz hizmet vermektedir. Ayrıca ilaçlama işleminden sonra dezenfeksiyon işlemlerini de gerçekleştirerek yaşam alanlarına konfor getirmektedir.