Çıyan İLAÇLAMA

 Çıyan İlaçlama

Çıyan haşeresi oldukça zehirli ve zararlı bir böcek türüdür. Çıyan sürüngen bir haşeredir. Genelde 5 cm uzunluğunda olan çıyan haşeresinin 10 ya da 15 cm olanları da görülür. Türüne göre çıyanlar kahverengi, siyah, kızılımsı ya da turuncu renklerde olabilir. Çıyan böceğinin on yedi çift anteni vardır. Çıyan haşeresi genelde dış alanlarda bahçelerde yaşar. Toprak altlarına, çatlaklara, ağaç yapraklarının bulunduğu yerlerde yaşayan çıyan haşeresi çeşitli nedenlerle kapalı alanlara, yaşadığımız mekanlara da girip yerleşirler.

Yaşadığımız mekanlarda giysilerimizin içlerine, ayakkabı içlerine hatta yatağımızın içine dahi girebilir. Çıyan böceği gıda ihtiyacını böceklerle karşılar.

Çıyanlar geceleri daha faaldirler. Çıyan haşeresi ile kırkayak haşeresi birbirine benzer. Çıyan böceği ile kırkayak böceğini ayırabileceğimiz en önemli fark; çıyan böceğinin 1 çift ayağı mevcuttur, kırkayak böceğinin ise 2 çift ayağı vardır. Çıyanların oldukça uzun ayakları vardır. Çıyan haşeresi zehirli olduğu için soktuğu alanda fazla yanma ve aşırı bir ağrı hissedilir. Acilen çıyan ısırmalarında doktora gidilmelidir. Hem de hiç vakit kaybetmeden.

Çıyanlar nemli havayı seven ve her bölgede görülebilen zararlılar arasında yer almaktadırlar ve bu özellikleri nedeniyle de mikrop taşıyıcı özellikleri ile sağlığımızı ciddi şekillerde tehdit etmektedirler. Yaşam alanlarına göre farlılıklar gösterirler. Örnek vermek gerekirse dağlarda, çimenlik ortamlarda görüldükleri gibi evlerde de sıklıkla karşılaşılmaktadır. Böyle bir zararlıdan kurtulmanın yegane yolu ise çıyan ilaçlama yapmaktır.

Çıyan İLE MÜCADELE

Çıyan ile mücadele aşamalarından birisi olarak kesinlikle ilaçlama yapmaktır. Ancak bu ilaçlama kesinlikle işinde uzman Çıyan ilaçlama servisleri yardımı ile yapılmalıdır. Aksi durumda çıyanlardan kurtulmak çok mümkün olmayacaktır.

Çıyan SOKMASI

Aslında Çıyanlar durup dururken insanlarla temas etmezler. Fakat bulunulan ortama bağlı olarak bazen bu temas kaçınılmaz olur. çıyan sokması olarak nitelendirilen bu durum aslında canlının ayaklarını bir ok gibi temas ettiği bölgeye saplamasından ibarettir. Bu da sağlık açısından çok riskli durumlar oluşturmaktadır. Genelde başka haşereleri yiyerek beslenen bu canlıların çıyan sokması ile karşılaşılmayacak olsa dahi temas halinde mikrop bulaştırma olasılığı da oldukça yüksektir. Bu nedenle de sıklıkla çıyan ilaçlaması yapılmalı ve bu riskten kendimizi ve sevdiklerimizi korumamız gerekecektir.

Çıyan ZEHİRLİ MİDİR?

Çıyanlar ayaklarında bulunan zehirli keseciklere sahiptirler. Bu nedenle de temas etmeleri durumunda bu bölgede bazı reaksiyonlara sebebiyet verebilmektedirler. çıyan ısırması olarak adlandırılan bu durumla karşılaşıldığında kişiye göre kızarıklık veya kabarıklık oluşabilirken ciddi kaşıntıya da neden olmaktadırlar. Bazı kişilerde ise mide bulantısı, baş ağrısı, aşrı hissetme ve baş dönmesi gibi sonuçlar gösterebilir. Böyle bir durumda ise derhal bir doktora başvurulması gerekir. Kişi bağışıklık sitemine bağlı olarak daha vahim sonuçlarla karşılaşıldığı da duyulmaktadır. Böyle kötü sonuçlarla karşılaşmamak için ise periyodik olarak çıyan ilaçlaması yapmak oldukça sağlıklı bir karar olacaktır.

Çıyan İLACI

Çıyan ilaçları genel haşere ilaçlarından farklılıklar gösterebilmektedir. Bu nedenle bilinen ve sıradan olan ilaçlarla bu illetten kurtuluş çok da mümkün değildir. En sağlıklı yaklaşım bir çıyan ilaçlama firması desteği almaktır. İşinin ehli olan bir firma hangi çıyan ilacı kullanması gerektiğini de iyi bilirler. Böylece de en sağlıklı ilaçlama yöntemi uygulanır.

Çıyan İLAÇLAMA FİYATLARI

Çıyanlar genelde toprak bölgelerde bulunurlar. Bu nedenle de ilaçlama yöntemleri biraz farklılık göstermektedir. Bu farklılıklar nedeniyle de ilaçlama yapılacak olan görülmeden Çıyan ilaçlama fiyatları hakkında bilgi veren firmalara rağbet etmeyiniz. Çünkü bu tür işletmeler sıradan tarımsal ilaçlar ile ilaçlama yapmakta ve ne siz Çıyanlardan kurtulabiliyorsunuz ne de daha ciddi sağlık sorunları ile karşılaşma riskiniz azalabiliyor. Öyle ise Çıyan ilaçlama fiyatları yerine işinin ehli Çıyan ilaçlama şirketleri araştırmak daha sağlıklı bir karar olacaktır. Uzman ekipleri bulunan ve en uygun fiyatlarla hizmet eden firmalar sizlere her türlü haşereden arınmanız konusunda daha büyük faydalar sağlayacaktır.

ELMAS İLAÇLAMA İLE Çıyan MÜCADELESİ

Sadece çıyan konusunda değil her türlü haşere konusunda üst düzey bilgiye sahip ekiplerle faaliyet gösteren Elmas İlaçlama, bu özelliği ile garantili ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Bu kaliteli hizmeti ile İstanbul’un tüm ilçelerinde isim yapan firmamız artık Kocaeli halkına da son derece üstün hizmet sağlamaktadır. Çıyan ilaçlama firması olarak tüm ekipmanlarımız hem endüstriyeldir hem de son teknoloji ürünüdür. Sağlık Bakanlığı’nın izni ile kullanılan ilaç türlerini kullanarak sizlerin sağlığını da önemsiyoruz. Tüm yasal prosedürleri yerine getiren Elmas İlaçlama günün istenilen saatinde aranabilir olma özelliği ile de memnuniyet sağlamaktadır. Çıyanlar kabusunuz olmaktan çıkıyor. Bahçelerinizi ve kapalı mekanlarınız garantili hizmet veren işletmelere ilaçlatın.