AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

HAŞERE İLAÇLAMA

HAŞERE İLAÇLAMA

İnsanların sağlığını olumsuz etkileyen pek çok unsur vardır. Bunlar genelde iklim şartları ya da beslenme alışkanlıkları olarak görülür. Bazı sağlık sorunları da aileden gelme olabilmektedir. Ancak sağlık sorunlarını etkileyen en büyük nedenlerden birisinin de haşere olduğu gerçeğine pek inanmak istemeyiz. Oysa bu zararlılar dolaştıkları ortamlardan aldıkları mikropları insanların tükettikleri malzemelere taşırlar. En masum bakış ile insanların kullandıkları malzemelere temas ederek bulaştırırlar. Bu durumda da iyi bir haşere ilaçlama yapılmadığında insanlar sağlığından olurlar. Bazı haşerat türleri ise insan bedenini ısırma yolu ile zarar verirler ki bizler nedense sadece bunları tehlikeli görürüz. Çünkü direkt kan ile temas eden canlılardır. Böyle olunca da bizde daha zararlı izlenimi verirler.

Elbette ki ısıran ya da sokan haşere türleri de çok zararlıdır. Ama bu durum diğerlerinin masum olduğunu göstermez. Özellikle de İstanbul gibi büyük şehirler de haşere ilaçlama hizmeti veren pek çok firma vardır. Ama burada sorun onların en doğru olanını seçmektir. İstanbul iklim koşulları, farklı kültürlerden gelen insanların bir arada yaşaması, yetersiz alt yapı gibi birçok etmeni nedeniyle haşere kemirgenler için ideal yaşam alanları barındırır. Bu sebeple İstanbul haşere ilaçlama işlemlerinde daha dikkatli davranmak gerekiyor. Çünkü yapılacak olan hatalı ilaçlama işlemi sadece uygulama alanında yaşayan diğer canlıları değil çevredeki her canlıyı olumsuz etkileyecektir. Bu da haşere ilaçlama aşamasında haşerelerin kendisinden daha ciddi zararların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Haşere ilaçlama İstanbul için önemli de diğer illerimiz için önemli değil mi diye bir soru gelmiş olabilir aklınıza. Elbette ki her yer için çok önemli. Ancak zararlı türlerinin yoğunluğu ve insanların kalabalığı göz önüne alındığında niçin İstanbul örneği verdiğimiz daha net anlaşılabilir. Anadolu Yakası haşere ilaçlama gereksinimi açısından çok daha ihtiyaç sahibi. Ama nedense bu bölgede halen insanlar kendi yöntemlerini kullanarak haşereler ile mücadele etmeye çalışıyorlar. Muhtemelen daha az maliyet düşüncesinden dolayı bu işe kalkışıyorlar. Aynı durum Avrupa Yakası haşere ilaçlama çalışmaları için de geçerli. Oysa haşerelerin türlerini birbirinden ayırt edemeyen kişilerin yapacakları ilaçlama işleminden ne gibi olumlu bir sonuç beklenebilir ki?

Bazı kesimler ise maliyeti daha ucuz diye uygunsuz haşere ilaçlama firmaları ile çalışmayı tercih ediyorlar. İfade ettiğimiz gibi ana hedefleri daha ucuz ilaçlama yaptırmak. O zaman biraz hesap yapalım. Anlaşma yapılan haşere ilaçlama şirketi muhtemelen ruhsatsız ve sizin kendi yapacağınız ilaçlama kadar katkı sağlayacak. Birkaç gün haşereler ortadan kaybolacak ve sonra yeniden peydahlanacaklar. Çünkü ortamda dolaşan haşereler yok edildi ancak yumurtaları ve kolonileri yok edilemedi. Çünkü onlar sıradan ekipmanlar ile hizmet veren haşere ilaçlama firması. Bu ekipmanlar ile de haşereleri saklandıkları yerde yok etmek olanaksızdır. Ayrıca ruhsatsız olan haşere ilaçlama servisi sağlık kurumları tarafından kullanımı uygun görülmeyen ilaçlar kullanacaklar. Bu da sadece haşerelere değil çevrede bulunan diğer canlılara da zarar verecek.

Ruhsatlı ve resmi belgeli haşere ilaçlama firması Sağlık bakanlığı tarafından denetlenerek onaylanan ilaçlar ile uygulama yapacak ve tek seferde haşerelerden kurtuluş sağlayacak. Yukarıda açıkladığımız gibi ilaçlama yapan firma ise tek seferde haşereleri yok edemeyeceği için yeniden uygulama yaptırmanız gerekecek. Yani o az görülen rakamlar artık artış gösterecek. Hatta ruhsatlı HAŞERE İLAÇLAMA firmalarının uygulayacağı bedellerin de üzerine çıkacak. Bu durumda hangi haşere ilaçlama servisleri maddi açıdan daha avantajlı sizler hesaplayın. Tabi ruhsatsız haşere ilaçlama firmaları tarafından uygulama yapıldığında ortaya çıkabilecek yeni sağlık sorunları da var. Hatta harcanan emek ve haşereler ile geçirilen daha büyük zaman. Ama ruhsatlı haşere ilaçlama firmaları tarafından yapılacak uygulama ile tek seferde kesin çözüm.

Bir firma ile görüşüyorsunuz ve o firmanın ruhsatlı olduğunu teyit ettiniz. O zaman referansları ile de bir görüşme yapmalısınız. Referanslar size HAŞERE İLAÇLAMA İSTANBUL firması için en doğru bilgileri aktaracaklardır. Aynı zamanda haşere ilaçlama Avrupa Yakası için ya da haşere ilaçlama Anadolu Yakası için kendi yakalarındaki referansları ile görüşmelisiniz. Böylece benzer türlerle mücadelede başarı oranlarını daha iyi karşılaştırabilirsiniz. Bizler bu konuda sizlere en ciddi desteği verebilecek olan firmayız. Haşere ilaçlama hizmetleri konusunda deneyimli personelimiz ile garantili ilaçlama yapıyoruz. Hem ucuz hem de kaliteli hizmet almak istiyorsanız firmamız Elmas İlaçlama firmasını arayabilirsiniz. Üstelikte istediğiniz saatte. Çünkü bizler 7/24 haşere ilaçlama hizmeti veriyoruz.