AVRUPA YAKASI: 0212 651 68 36

AVRUPA YAKASI: 0532 717 91 98

ANADOLU YAKASI: 0216 557 77 47

ANADOLU YAKASI: 0530 420 11 15

İLAÇLAMA

Günümüzde sağlık sorunlarına sebep olan unsurları saymaya kalksak haşereleri başa yazmayız. Ama bu çok ciddi bir hatadır. Çünkü haşereler insan sağlığını ciddi tehdit eden ana sebeplerdendir. Bu sorun ile mücadele edebilmenin tek yolu ise ilaçlama işlemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bizler genellikle ısıran ya da sokan haşerelere karşı mücadele ediyoruz. Özellikle akrep ve kene gibi zararlılar bizi korkutabiliyor. Oysa sadece temas eden zararlılarla dahi mücadele edilmesi gerekir. Sadece akrep ilaçlama ile zararlılardan kurtuluş beklemek hayalcilik olur. Genel bir şekilde ev ilaçlama yaptırmak en doğru yöntemdir diyebiliriz.

Görüleceği üzere ilaçlamanın birileri tarafından yapılması gerektiğini vurguladık. Bu birileri için ilaçlama şirketi örneğini verebiliriz. Ne yazık ki insanlarımız halen sıradan yöntemlerle kendileri ilaçlama yapmaya çalışıyorlar. Bu bir çözüm olmayacağı gibi ilaçlama firmaları tarafından yapılmayan ilaçlamalarda bir de yapılan hatalı uygulamaların zararları açığa çıkacaktır. Bu riski sadece kapalı alanlar için ifade etmiyoruz. Açık alanlar için de geçerli riskler bunlar. Bahçe ilaçlama işlemlerinde mesela. Tabi bu tür firmaların da bazı şartları sağlaması gerekiyor. Her ilaçlama firması olduğunu iddia edenlere de aldanmamakta yarar var. Mutlaka ruhsat kontrolü şart oluyor bu durumda.

İLAÇLAMA HANGİ ALANLARDA YAPILABİLİR?

İlaçlamanın hem kapalı alanlarda hem de açık alanlarda yapılabileceğini söyledik. Hangi alanda yapılırsa yapılsın bir uzman firma tarafından yapılması gerektiğini de belirttik. Ama İlaçlama yöntemi konusunda en deneyimli olacak firmanın mutlaka ruhsatlı olacağını da unutmayalım. Ruhsatlı olan firmanın Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanarak uygulama yapacak olması insan sağlığı açısından çok değerli bir yaklaşımdır. İlaçlama yöntemleri bizler ya da sizler tarafından bilinmeyebilir. Bunun eğitimini almış olmak gerekiyor ki ruhsatlı işletmeler de bu tür eğitimli kişilerin aracılığı ile uygulama yaparlar. İlaçlama şirketleri seçiminde dikkat edilmesi gereken ana unsur resmi belge kontrolüdür diyebiliriz.
İlaçlama yöntemi uygulamanın yapılacağı alana göre farklılık gösterebilirken görülen ya da muhtemel zararlı türüne bağlı olarak da farklılıklar gösterebilir. Bir deponun ilaçlanması ile bir bahçenin ilaçlanması farklılık gösterebilir. Ucuz ilaçlama yaptırmak adına resmi belgeli olmayan bir işletmeye ilaçlama yaptırmak ciddi sorunları da beraberinde getirecektir. Aslında o tür işletmeler bireysel ilaçlama gibi ilaçlama yaparlar. İlaçlama yöntemi onlar için çok da önemli değildir. Haşere türlerini çok tanımadıkları için alternatif ilaçlama türleri de olmayacaktır. İlk aşamada haşereler yok edilse de kısa sürede yenilenme gereksinimi ortaya çıkacaktır. İlaçlama alanları durumuna göre verecekleri zararlar da farklılık gösterecektir.

Ev ilaçlama servisi seçerken mutlaka resmi belgeleri kontrol edilmeli. Özellikle fare ilaçlama işlemleri ciddi zorluklar içerir. Aynı durum akrep ilaçlama için de geçerlidir kene ilaçlama için de geçerlidir. Çünkü bu zararlılar direkt temas eden zararlılardandır ve ölümcül hastalıkların nedeni olabilirler. Bu sebeple de bahçe ilaçlama firmaları seçiminde geçmiş deneyimlerinin gözlemlenmesi gerekir. Bu gereklilik hamamböceği ilaçlama işlemlerinde daha düşük olabilir. Ama bir zararlının görülmesi demek farklı türlerde zararlılarında ortamda barınıyor olabileceğinin bir göstergesi. Üstelik hangi haşere için hangi ilacın kullanılacağını bilmek ve ona göre ilaç türleri seçmek de uzmanların işidir.

EVDE İLAÇLAMA YAPMANIN GEREKLİLİĞİ

İnsanlar en fazla evlerinde zaman geçirirken dinlenirler. Genelde gıda ürünlerini de evlerinde tüketmeyi tercih ederler. Bu sebeple de evler haşere istilası için uygun alanlardır. Bu sebeple de ilaçlama firmaları genelde evlere hizmet sağlarlar. Ama hizmet verenlerin böcek türlerini birbirinden ayırt edebilmesi ve her böcek türü için hangi ilaçlama yönteminin uygulanması gerektiğini iyi bilmeleri gerekir. Ev ilaçlama servisleri eğer ruhsatlı ise sağlık kurumları onaylı ilaçları kullanırlar ve bu sayede ev halkını korurlarken evde görülen zararlıları da yok ederler. Başta hamamböceği ilaçlama şirketleri ya da tahtakurusu ilaçlama şirketleri seçiminde olmak üzere ev içerisinde yapılacak her türlü ilaçlama işlemleri için anlaşılacak firmanın resmi belgelerini kontrol etmek gerekir. Ucuz ilaçlama yalanına aldanmamak ve firmayı detaylı incelemek elde edilecek sonuç adına çok önemlidir.

İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ VE UYGULAMA ŞEKİLLERİ

İlaçlama yöntemleri ilaçlanacak alana göre farklılık gösterir. Ama sadece ilaçlanacak alan değil ilaçlanacak olan zararlıda bu kapsamda önemlidir. Bazı durumlarda sıvı ilaçlama yöntemi uygulanırken bazı durumlar da jel ilaçlama yöntemi uygulanabilir. Bu mücadele edilecek zararlının kapsamı ile ilgilidir. Hangi ilaçlama yöntemi ile yok edilebileceklerini ancak uzmanları karar verebilirler. Tabi haşere ilaçlama işlemlerinde ilaçlama yapılan alanda yaşayan kişi sayısı ya da kişilerin ilaçlara göstereceği tepki de bu yöntemi belirleyecektir. Astımı olan bir ortamda fareler ile mücadele edilecekse jel ilaçlama ideal bir seçenek olabilir. Ya da kokusuz ilaçlama böyle bir durumda değerlendirilebilir. Görüldüğü gibi uygulama şekline bağlı olarak isimlendirilir. Sıvı ilaçlama türleri ortamda astımlı birinin olması durumunda riskli olabilir.

Uygulama esnasında elbette ortamda kimse bulunmayacak ama sonrasında ne kadar ideal havalandırma yapılırsa yapılsın sıvı ilaçlama fark ettirmeden etkili olabilir. Bu normal insanlara zarar veremeyecektir. Ama alerjik reaksiyonu olan kişilerde etkili olabilir. Bu sebeple ev ilaçlama yapacak olan firma ortamda yaşayanlar hakkında kapsamlı bilgi almak durumundadırlar. Sıvı ilaçlama türleri açık alanda evlerde olduğu kadar risk teşkil etmeyebilirler. Bu nedenle de park ilaçlama, bahçe ilaçlama, tarla ilaçlama gibi durumlarda sıvı ilaçlama tercih edilmektedir. Jel ilaçlama fiyatları etki alanı ile orantılandığında sıvı ilaçlama işlemlerinden daha pahalıya geleceğinden fazla tercih edilmez. Ama fare ilaçlama yapılması gerektiği durumlarda şart olabilir.

Haşere türleri uzman olmayan kişiler tarafından fazla bilinmez. Bazı haşerelerin ana türleri bilinir. Mesela bir haşere vardır ve bizler onu pire der geçeriz. Oysa pirenin de binlerce türü vardır. Bu türlerin de bazen farklı yöntemlerle ilaçlanması gerekebilir. Bunun kararını da ilaçlama şirketleri verecektir. Bu şirketlerin de ruhsatlı olanları doğru kararı verebilir. Bu şirketlerin çalışanları böcek türlerini hatta kendi içindeki türlerini de iyi bileceklerinden dolayı yapılacak ilaçlamadan elde edilecek sonuç da maksimum olacaktır. İlaçlama servisi tercih ederken bu yeterliliklerinin olmasına da dikkat etmekte yarar var. İlaçlama yöntemi tercihi bu şekilde kolaylaşır. Kokulu ilaçlama yapıldığında bölgede bulunanlar kokuyu alacaklarından daha hassas davranacaklardır. Ama kokusuz ilaçlama yapıldığında yeterli bilgilendirmenin yapılması ve alanda gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması da çok önemlidir.

Evlerde en fazla görülen haşerelerden birisi olması münasebetiyle gümüşçün böceği ilaçlama ihtiyacı daha fazla olabilmektedir. Bununla birlikte özellikle yaz aylarında sinek ilaçlama firması arayışları artmaktadır. Bir firmanın yeterliliğini anlayabilmek için o firmanın referansları ile görüşmekte yarar var. Böcek ilaçlama deyip geçmemek ve tamamen alanında uzman firmalar seçmekte yarar var. Bu nedenle de referans görüşleri iyi yönlendirici olacaktır. Ev ilaçlama sadece uygulama alanında değil yakın evlerde de etkili olacağından dolayı asla riske edilemez. Özellikle de İstanbul gibi kalabalık şehirlerde. Hamamböceği ilaçlama işlemleri de son zamanlarda fazlaca tercih edilmektedir. Sonuçta böcek ilaçlama yaptırırken hatalı ilaçlamalar nedeniyle kimse zehirlenmek istemez.

İLAÇLAMA FİYATLARI

İlaçlama fiyatları uygulama alanının genişliğine, görülen haşere türüne ve yoğunluğuna göre farklılık gösterir. Ucuz ilaçlama yaptığını iddia eden ama sıradan uygulamalarla sadece geçici çözüm sunan firmalara yem olmamak için değerlendirmenin çok iyi yapılması gerekiyor. Bu nedenle anlaşma yapılacak olan firmanın resmi belgelerinin görülmesinde yarar var. Hatta sunulan referanslar ile görüşme yapmak çözüme daha iyi ulaşmaya olanak sağlar. Haşere ilaçlama fiyatları konusunda en iyi bilgilendirmeyi haşere türlerini tanıyan ziraat teknikerleri tarafından belirlenebilir. Bu nedenle bizlerin önceliği ilaçlama fiyatları konusunda değil ruhsatlı olma konusuna vermemiz gerekir.

İLAÇLAMA YAPMANIN ÖNEMİ

İlaçlama firması öncelikle ortamda görülen ya da muhtemel haşereleri tespit edecektir. Zaten ilaçlama yapmadan, sadece sıradan temizlik ya da havalandırma yöntemleri ile sorunu çözmek olanaksızdır. Alanda kemirgen görülmüş ise sadece birkaç kapanla ya da jel ilaçla bu sorun tamamen yok edilemez. Bunun kararını mutlaka resmi belgeli firma çalışanları verir. Bu sebeple de bireysel ilaçlama yöntemlerinden uzak durmak ve iyi bir ilaçlama şirketi ile anlaşmak gerekir. Firmanın ruhsatlı olması demek Sağlık bakanlığı onaylı ilaçların kullanılması demektir. Ek önlemlerin alınması ve Bakanlık onaylı ilaçların kullanılmasıyla kişi sağlığı da güvence altına alınır. Haşere ile mücadele kapsamında endüstriyel ve standartlara uygun ekipmanların kullanılması da ayrı bir gerekliliktir.

GARANTİ İLAÇLAMA SERVİSİ

Bir böcek ilaçlama şirketi eğer 7/24 saat çalışıyorsa daha verimli işlem yapar. Çünkü bazı haşereler gecenin en kuytu zamanlarında aktif olurlar ve bu saatlerde ilaçlanması gerekir. Bizler Elmas Böcek İlaçlama olarak 7/24 saat çalışıyoruz. Bu sayede hem sizlerin sosyal yaşamınızı olumsuz etkilemeden uygulama yapıyoruz hem de böceklerin en etkin saatlerinde ilaçlama yaparak mutlak çözümler üretiyoruz. Bizimle birlikte böcek ilaçlama firması arayışlarınız da bir son bulacak. Çünkü bizler garantili ilaçlama işlemi yapıyoruz. Üstelik de İstanbul’un tüm ilçelerinde faaliyet gösteriyoruz. Ekiplerimiz haşere türleri konusunda engin deneyime sahipler. Bu sayede en etkili ilaçlamayı yapıyoruz. Sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar kullanıyoruz ve standartlara uygun ekipmanlar ile ilaçlama yapıyoruz.